PLAKATY!
dobry plakat potrafi skutecznie "sprzedać" film. estetycznie intrygujący poster to wartość sama w sobie, o której powinni pamiętać wszyscy ci, którym zależy na sukcesie marketingowym swych dzieł. a już pamietać o tym powinni przede wszystkim polscy twórcy, bo większość plakatów filmowych powstających w tym kraju powinna wylądować na śmietniku 8)

najświeższy plakat do THE PRESTIGE. dość... niezwykły, aż trudno powiedzieć, czy dobry, czy zły :)
[Obrazek: prestigeposter2ae1.jpg]

i GHOST RIDER. słabizna.
[Obrazek: riderposter1jl3.jpg]

Odpowiedz
ghost rider jak okladka plyty jakiejs taniej kapeli z gatunku hejwi metalu...

Odpowiedz
ano!
albo kolejny plakat do GR - jeśli w tle będzie grał hejwi, to będę pierwszy w kinie, niestety nie zapowiada się tak miło... 8)

[Obrazek: riderposter2rm6.jpg]

Odpowiedz
Wszyscy korzystają z joblo jak widzę :)
W każdym razie, plakat do The Prestige nie jest najlepszy, ale zdecydowanie hipnotyzujący :)

Odpowiedz
no bo JoBlo to taka strona-wzór dla KMF, poniekąd [choć w sumie KMF przedsięwzięciem jest dość oryginalnym, pozdro dla 'oF' :P ]

Odpowiedz
Dlaczego strona wzór? Przecież to bardzo odmienne podejście do tematyki filmowej w postaci strony internetowej. A poza tym, z tego co wiem, to z joblo korzystałem ja, a potem się dołączył tomashek. Teraz widzę, że i Ty tam polujesz :) Ale nie przypisuje sobie sukcesu nawracania Cię na joblo, bo pewnie znałeś go równie wcześnie co ja ;)

Odpowiedz
no JoBlo znam od jakiś 5 lat, świetna strona o innym profilu niż KMF, ale o podobnym - KINOMANIACKIM - podejściu do sztuki filmowej. jak CHUD, AICN i pare innych.

fajny plakat:
[Obrazek: 33906-30.jpg]

Odpowiedz
Czyli dłużej niż ja :)
Obejrzyj trailer UNKNOWN. Zapowiada się mocne kino.

Odpowiedz
Świetny plakat zakręconej produkcji:

[Obrazek: 33906-25.jpg]

Coś o filmie: w pewnym laboratorium stworzono maszynę, dzięki której można dostawać się w ludzkie sny i szukać w nich rozwiązania dręczących ludzi problemów. Jak w "Celi". Tą pomocą zajmuje się tytułowa Paprika. Jednak kiedy maszyna zostaje skradziona, tuż przed wprowadzeniem jej na rynek, naukowcy jej używający zaczynając wpadać w obłęd. Ktoś buszuje w ich snach i robi z mózgu prawdziwą sieczkę. Paprika wkracza w przerażający, surrealistyczny świat snów, aby znaleźć czlowieka odpowiedzialnego za ten bałagan, zanim sprawy wymkną się spod kontroli. A ode mnie: fantastyczny! Klimat przecudny, sporo humoru, trochę grozy, surrealizm najwyższych lotów, absolutnie cudowne doświadczenie! Polecam serdecznie, oby w Polsce w kinach, bo nadaje się na duży ekran jak nic innego! :)

I jeszcze dwa do ciekawie zapowiadającego się thrillera angielskiego (coś ostatnio u nich drgnęło w tym kierunku: 28 dni później, Shaun, Descent, Dog Soldiers...)

[Obrazek: 33906-27.jpg]

Przepraszam, która godzina?

[Obrazek: 7112288.3.jpg]

Odpowiedz
Słyszałem o Severance. Czekam na ten film. W Anglii narobili mi smaka kilkoma artykułami jakie czytałem w ichnich gazetach filmowych. To będzie coś ala Shaun - takie filmy lubię :)

Odpowiedz
a tu proszę, nowy Fincher czyli ZODIAC i powrót tego reżysera do seryjnych killerów. plakat wygląda smakowicie, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość - w USA premiera w styczniu, u nas - jak zwykle - nie wiadomo [choć dystrybutorem jest Warner, a oni całkiem szybko sprowadzają hity zza wielkiej wody]

[Obrazek: newspostzodiac1vt1.jpg]

Odpowiedz
na Zodiac czekam całą sobą. Sprawa Zodiac Killera jest fascynująca; zwłaszcza że dotąd nierozwiązana. Fincher może zrobić z tego prawdziwą perłę.
It has been said that time heals all wounds. I do not agree. The wounds remain. In time, the mind, protecting its sanity, covers them with scar tissue, and the pain lessens, but it is never gone.

Odpowiedz
To je dopiero dobre!

[Obrazek: perfumeuscs3.jpg]

Odpowiedz
Ten plakat do "Snakes on a plane" mi się bardzo podoba:

http://www.impawards.com/2006/snakes_on_a_plane_ver6.html

Pomysłowy, a do tego świetnie nawiązuje do "Fight Club". :)

Odpowiedz
[Obrazek: posterchildrenofmen1ae1.jpg]

Odpowiedz
Nie wiem czemu, ale strasznie podoba mi się ten plakat:

[Obrazek: 7118054.3.jpg]

:twisted:

Odpowiedz
O ww filmie pisali jakoś ostatnio w GW. Wiele bym dał, żeby ten film zobaczyć. Mam nadzieję, że przynajmniej na DVD do Polski dotrze.
A w podobnych klimatach, tzn. paradokumentu co-by-było-gdyby jest też inny film: "CSA: Confederate States of America" - czyli jak wyglądałoby supermocarstwo gdyby wojnę secesyjną wygrało południe. Nie widziałem jeszcze, ale właśnie zacząłem ściągać, bo sobie o nim przypomniałem :)

Odpowiedz
choć nie żywie sympatii do Busha, ten plakat jest przegięciem. prowokacja w marketingu jest jak najbardziej ok, ale to jest takie obcesowe, chamskie i prostackie. wg mnie granice śmieszności zostały przekroczone, choć sama fabuła filmu brzmi intrygująco.

Odpowiedz
Przesadzasz ;)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
desjudi napisał(a):choć nie żywie sympatii do Busha, ten plakat jest przegięciem.
I zobaczysz, że cały świat pójdzie na to do kin. Albo to obejrzy. Właśnie dlatego, że to przegięcie. Mnie jak najbardziej zachęcił.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon