PLANETA ZIEMIA 2 (BBC)
[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Cameron podnieca się swoim bieda-Avatarem, tymczasem BBC nakręciło serię dokumentalną o ziemskiej faunie, która wizualnie rozwala wszystkie blockbustery świata. Całość podzielona jest na sześć niezależnych części: Wyspy, Pustynie, Dżungle, Góry, Stepy i Miasta. Materiał zbierali i montowali przez dekadę. Użyli najnowszego sprzętu, zdalnych kamer, dronów, aparatury na podczerwień, obiektywów instalowanych na satelitach kosmicznych etc.

Efekt?

Plastyczno-sensualna masakra, jakiej NIGDY w życiu nie doświadczyłem. Jeśli macie możliwość, oglądajcie tylko w ultra hd albo 4K na dużym ekranie. Ziemska fauna i dynamika życia na turboobrotach. Niżej próbka możliwości twórców i zarazem jedna z najlepszych survivalowych scen w historii tego gatunku:

Odpowiedz
Kapitalny dokument. Genialnie nakręcony. A scena, którą wrzucił Mental epicka :)
Renton - "And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?"

Odpowiedz
(22-05-2017, 09:35)Mental napisał(a): oglądajcie tylko w ultra hd albo 4K
To tak jakbyś napisał "oglądajcie tylko w full HD albo 1080p" :P

Niestety widziałem tylko fragmenty, ale to nie rozdzielczość robi tu wrażenie tylko HDR, który jest stworzony do filmów dokumentalnych. Wrażenie że ekran telewizora jest szybą za którą na wyciągnięcie ręki są zwierzęta jeszcze nigdy nie było tak silne.
TRIGGER WARNING:
Moje posty zawierają opinie

Odpowiedz
Klip ma więcej epy niż niejeden blockbuster. Czad :)
"You said it yourself, bitch! We're the Guardians of the Galaxy!"

IMDB rating

Odpowiedz
Najlepsze jest to, że ta jaszczurka dopiero co wykluła się z jaja i wyczołgała spod ziemi. Dosłownie 5 minut na powierzchni i już musi walczyć o życie, bo wszystko dookoła chce ją zabić.

Odpowiedz
Wizulanie powala. Każdy jeden odcinek. Ogrom pracy w to musieli włożyć.

A scena kozak, choć podejrzewam, że skleili to z paru ucieczek i możliwe, że nie wszyscy bohaterowie przeżyli, ale pozostańmy przy wersji, że jednak tak ;)

Odpowiedz
Ogólnie oglądając PE2 naszła mnie taka refleksja, że fajnie jest być człowiekiem. Przynajmniej tuż po narodzinach nie musiałem spieprzać przed bandą kanibali/zabójców.

Na Planecie Ziemia nikt nie usłyszy twojego krzyku.

Odpowiedz
Patrząc na poziom personelu medycznego w tym kraju to nie jestem pewien czy po tych narodzinach jesteś bezpieczny... :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Cudeńko

Przy kupnie dvd/blu-ray powinni wzorem gier komputerowych podawać minimalne wymagania sprzętowe (najlepsze telewizory), dzięki którym widzowie poczują się jeszcze bardziej obezwładnieni pięknem obrazu.
Quite an experience to live in fear, isn't it?
That's what it is to be a slave.

Odpowiedz
Jeeeeezuuu, ten serial jest stratosferyczny. Zdjęcia i akcje, które się tam wyprawiają to mistrzostwo świata - ileż razy zachodziłem w głowę "jak oni to nakręciili!"

Oprócz momentu z wężami, utkwił mi w pamięci też odcinek z małymi, latającymi smokami. ;)

What a bunch of a-holes.
---
KARTUNSY.PL - kreskówki, bajki, animacja 
W wolnych chwilach -  copywriting

Odpowiedz
Mi tam większość scen i krajobrazów utkwiło w pamięci. Piękne zdjęcia miast, pościg małp w Indiach, loty sokoła lub orła... poezja.
Quite an experience to live in fear, isn't it?
That's what it is to be a slave.

Odpowiedz
Mam na Blu "jedynkę" i "Life", więc i "dwójkę" łyknę w swoim czasie. Spuszczanie się nad perfekcją tego dzieła sobie daruję, bo jaki jest koń każdy widzi.

Czytałem gdzieś kiedyś jak wyglądały przygotowania BBC do produkcji "Life". Jeśli dobrze pamiętam to 2 lata ekipa ustalała co chce nakręcić i w jakim miejscu. Kontaktowano się z ekspertami na całym świecie i umawiano "plany zdjęciowe". Później startowano w teren, gdzie często spędzano kilka miesięcy by upolować odpowiednie ujęcie. Jedna z ekip siedziała w górach pół roku by nakręcić kondora w jakiejś tam sytuacji, ale ze względu na konieczność użycia zbyt dużego zoomu materiał wyleciał z produkcji, bo uznano, że nie spełnia norm jakościowych. Leżę...

Przy tej okazji walnę wątek patriotyczny. W 2007 roku powstała w Polsce "Saga prastarej puszczy". Obraz jakościowo nie miażdży oczywiście tak jak produkcje BBC, ale ilość zastosowanych sztuczek technicznych i montażowych robi kolosalne wrażenie. Ja zbierałem szczękę z podłogi.
I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
Tylko w pierwszym odcinku był making of na końcu?
I am Jerusalem. 

Odpowiedz
Nie, w każdym jest.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon