PS3 vs. XBox
Zamiast brać się za RDR na 50+ godzin, zacznij od najkrótszej / najmniej skomplikowanej. God of War.

Odpowiedz
albo od heavy rain, ktore pozwoli ci sie zapoznac z padem i nie jest gra wymagajaca zrecznosci. inna sprawa, ze czasami palcow zaczyna brakowac, kiedy gra kaze po kolei wciskac, a nastepnie przytrzymac kilka przyciskow :)

uncharted i RDR bym zostawil na koniec, bo to jednak glownie shootery i jak sie nie mialo w zyciu wiekszej stycznosci z padem, to zamiast frajdy z gry bedzie jedynie frustracja. HR i GoW na poczatek, aby sie przyzwyczaic do pada, a dopiero pozniej probowac sil z uncharted. w ogole zauwazylem, ze osoby, ktore nigdy wczesniej nie graly na konsolach nie radza sobie z obsluga dwoch galek jednoczesnie, moze warto wiec zaczac od powiedzmy dwuwymiarowych tytulow, ktore nie korzystaja z prawej galki?

Odpowiedz
(05-09-2015, 12:05)Spawne napisał(a): w ogole zauwazylem, ze osoby, ktore nigdy wczesniej nie graly na konsolach nie radza sobie z obsluga dwoch galek jednoczesnie
Ja radzę sobie i z trzema naraz.... aha, rozmawiamy o graniu na PS3 :P Bez przesady, moją pierwszą grą w którą grałem na padzie było Uncharted 3 i owszem, strzelanie z początku było frustrujące, ale sterowanie postacią i kamerą jednocześnie nie powinno być problemem dla nikogo kto ma, no nie wiem, działający mózg? :)

Odpowiedz
Moje PS3 wariuje od płyt DVD. Jakieś szare paski jak na zajechanym VHS-ie skaczą po telewizorze, kiedy odpalam coś na DVD. I to od razu - jak tylko odpali się menu (sprawdzone na dwóch różnych płytach). Przy grach, filmach na BD zero problemu. WTF?

Jeśli jest odpowiedniejszy temat, to przepraszam :<

Odpowiedz
Problem z obrazem SD maybe?

Odpowiedz
Czyli raczej problem nie do przeskoczenia?

Odpowiedz
No niekoniecznie - może wina kabla HDMI? Albo któregoś z portów? Strzelam w ciemno, ale spróbowałbym na innym kablu i w innym porcie na telewizorze.

Odpowiedz
Popatrzę, ale kabel niemal nówka :(. Dzięki.

Odpowiedz
Spróbuj jeszcze na innym TV - może ma jakiś problem z sygnałem SD? Jeśli wykluczysz te wszystkie możliwości, pozostanie wina konsoli.

Odpowiedz
Phil, moja szklana kula akurat nie działa, więc ciężko mi pomóc, dlatego fajnie byłoby gdybyś podał jakiekolwiek pomocne informacje :)

Jaki TV?
Jak podłączona do niego jest PS3?
Jakie ustawienia wideo w menu konsoli?

:)

Odpowiedz
a) Benq SE2241
b) HDMI :D (o to chodzi?)
c) znów nie wiem, o chodzi, więc napiszę, że ustawienia wyjścia wideo to hdmi/1080p :)

Odpowiedz
Pytanko techniczne: czy można sklonować - utworzyć obraz płyty DVD i wgrać go na konsole, a później swobodnie odtwarzać ją z dysku ps3 ?? Chodzi mi aby konsola widziała ją jak normalna płytę DVD ( ze menu i wszystkim po odpaleniu ) , bo w tym przypadku nie chce mi się wydzielać specjalnie poszczególnych plików video osobno bez menu itp, oraz wgrywać je na konsole :P Co prawda mógłbym sam się pobawić , ale obecnie nie mam jak bo jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania i , że tak powiem jestem uziemiony jeśli chodzi o dostęp do mojego kina domowego.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
na konsoli z custom firmware jak najbardziej, na nieprzerobionej natomiast sie nie da.

Odpowiedz
Ludki, podpowiedzcie mi jak to jest z PS3 bo chyba kupię używaną a ponieważ jestem kompletnie zielony to mam kilka pytań. Moja poprzednia konsola do PS2, wkładało się płytę i grało a tu jakieś dyski, konta internetowe, cuda wianki...

- który model jest najmniej awaryjny? z tego co wiem to były 3 wersje - classic, slim, superslim
- granie po sieci jest darmowe? trzeba założyć jakieś konto? coś czytałem o ps-store czy ps+?
- ludzie w ogóle grają jeszcze po sieci na PS3 czy już pustki na serwerach?
- jak nie będę grał po sieci i ściągał gier ze sklepu (chyba jest taka opcja) to dysk wystarczy chyba najmniejszy możliwy? na 'sejwy'?
Hey, give me another cookie

Odpowiedz
Generalnie PS3 jest mało awaryjna. Granie po sieci jest darmowe, PS+ to płatna usługa zapewniająca wybrane gry za darmo i zniżki na niektóre tytuły. Ludzie grają po sieci - bez problemu znajduję rozgrywki nawet w starych grach. Dysk wystarczy na 2-3 gry naraz w najlepszym przypadku. Kup dysk. 80 gb kupisz za 80 zł, a już wystarczy.

Odpowiedz
Na GTA V ze wszystkimi aktualizacjami nie starczy. Ale są gry, które nie wymagają instalacji, jak "Uncharted" czy "The Last of Us" :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Może inaczej, nie zamierzam ściągać gier a kupować wydania pudełkowe czyli na płycie. To też muszę wtedy instalować? Pewnie kupię i tak z dyskiem tylko zastanawiałem się czy właśnie czy przykładowe 80 gb wystarczy

Odpowiedz
Tak, wiele gier trzeba instalować.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
W sumie nie powinienem się dziwić, teraz nawet telewizor musi zaktualizować system. Na wszelki wypadek wezmę chyba jednak większy dysk. Hitch, piszesz, że 80GB na GTA5 nie wystarczy, to ile to zajmuje łącznie? i ile trwa instalacja? Rozumiem, że instaluje z netu? Czy z płyty?

To może ja jednak PSX'a kupię xd

Odpowiedz
Spokojnie 80 GB wystarczy.:) 8 GB nie wystarczy (w wersjach bez dysku tyle masz - teoretycznie 12 GB, ale reszta to dane systemowe, no i patch musisz najpierw pobrać, potem zainstalować, więc potrzebujesz 2x tyle miejsca, ile on waży. GTA5 potrzebuje chyba koło 10 GB.

Przeciętny rozmiar instalacji to 3 gb, trwa z 10 minut (chyba że koderzy coś zjebią i takie 4 GB dla Resistance 3 instaluje się 40 minut, ale to wyjątek; wyjątkiem też jest GTA które zajmuje dużo więcej miejsca i dłużej się instaluje), reszta doczytuje się z płyty.

Możesz instalować i grać bez połączenia z netem, ale wtedy nie masz patchów - chyba że grasz w jakąś reedycję, wtedy już są z uwzględnionymi patchami.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon