PS3 vs. XBox
Dzięki, chyba już mniej więcej wiem o co chodzi. Ceny konsol są ok a gry praktycznie za darmo więc to chyba dobry moment na zakup. Szczególnie, że tytuły, które chciałem odświeżyć z PS2 są też w HD na PS3 ;]
Hey, give me another cookie

Odpowiedz
Zgadza się, właśnie kupiłem Prince of Persia Trilogy HD za 30 zł i jestem zachwycony.:)

Odpowiedz
Nie wiem jak tym gównianym "remasterem" można być zachwyconym, ale ok ;)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Przepraszam, ale czemu gównianym? Największy zarzut, jaki do niego mam, to to, że prawdopodobnie jest 30 fps a nie 60, co jest dla mnie niezrozumiałe. Poza tym podbili rozdzielczość tekstur i usunęli to masło co na ekranie było w oryginale rozsmarowane, ale dla mnie to zaleta.

Odpowiedz
(20-04-2016, 10:59)military napisał(a): Przeciętny rozmiar instalacji to 3 gb, trwa z 10 minut (chyba że koderzy coś zjebią i takie 4 GB dla Resistance 3 instaluje się 40 minut, ale to wyjątek; wyjątkiem też jest GTA które zajmuje dużo więcej miejsca i dłużej się instaluje), reszta doczytuje się z płyty.
Dorzucam jeszcze pierwszego Bioshocka - jakieś 4-5 gb instalki + update + generalna ślamazarność = bez przesady godzina z życia. Podejrzewam też, że na wszystkie patche dla takiego Skyrima lub Fallouta 3 trzeba poświęcić dłuższą chwilę, a granie w 'gołe' wersje jest raczej dla masochistów tylko.

Poza tym jest ok, nie ma się czego obawiać. Zazwyczaj patche ściągają się szybciej, niż się synchronizują trofea. ;)

A co do wersji konsoli, to każda jest tania jak barszcz, więc najlepiej po prostu wziąć najnowszą. Jeżeli walory estetyczne też wchodzą w grę, to pewnie na Superslima się nie skusisz, bo to bazar pełną gębą - Slim za to będzie jak najbardziej ok, mam od lat i sobie chwalę.

Odpowiedz
Cytat:Przepraszam, ale czemu gównianym? Największy zarzut, jaki do niego mam, to to, że prawdopodobnie jest 30 fps a nie 60, co jest dla mnie niezrozumiałe. Poza tym podbili rozdzielczość tekstur i usunęli to masło co na ekranie było w oryginale rozsmarowane, ale dla mnie to zaleta.

Raz, że jest to w zasadzie lekko podbity jakościowo port z PS2, a co za tym idzie, wygląda to gorzej niż leciwe wersje PCtowe.

Dwa, nikt nie raczył przynajmniej spróbować naprawić "Warrior Within". Tak jak gra była spierdolona w dniu premiery w 2004, tak jest dalej. Wszystkie bolączki które występowały w pierwotnych wersjach, zostały przeniesione 1 do 1, łącznie z losowym game breaking glitchem, który potrafi wystąpić tuż przed finałową walką z bossem.

Trzy, spierdolono dźwięk w przypadku "Sands of Time". Da się to częściowo naprawić, ale dalej nie brzmi to jak brzmieć powinno.

Cztery, frame drop jest momentami absurdalny. Bez kitu, te gry nie potrafią utrzymać stałych 30 fpsów!

Do dziś żałuję wydanych pieniędzy. Kupiłem w ciemno, gdyż moje wersje pecetowe nie są już kompatybilne z nowymi podzespołami, a nie sądziłem, że ktoś spróbuje ponownie wydać "Warrior Within" w takim stanie w jakim wyszło pierwotnie. A tu nie dość, że to te samo gówno, to jeszcze dodali nowych problemów.

Odpowiedz
Hmm, gram na razie tylko w SoT i dźwięk jest okej, czasami aktorzy trochę cicho brzmią, ale przyciszyłem efekty i muzykę, zostawiłem głosy na full i problemu nie ma. Framerate jest stały w tej części. To lekko podrasowane gry w wyższej rozdzielczości - i co, to ma być zarzut? Mogliby wydać je w niezmienionej formie i pewnie też bym kupił, zwłaszcza za 30 zł, bo PoP był świetny w chwili premiery i jest świetny dziś. A że go nie zmienili - o czym zresztą sami mówili - nosz kurna, fakt, to powód do narzekań. To jest kolekcja na poziomie God of War. Przynajmniej oceniając po SoT.

W WW i TT jeszcze nie grałem. Uwierzę jak zobaczę.:)

Odpowiedz
To nawet nie stoi obok (świetnej) kolekcji "God of War". Tam mieliśmy stałe 60 fps oraz wizualny upgrade (nowe oświetlenie itp.). Tutaj gry teoretycznie chodzą w 30 fps, a faktycznie to nas raczą częstymi dropami, wizualnie się to prezentuje gorzej niż leciwe wersje PeCetowe, nie naprawiono masy licznych bugów i glitchy (tutaj spoglądam na "Warrior Within") i dodano nowe problemy. Jeżeli to nie jest opis gównianego remastera, to ja już nie wiem co nim jest.

Jedyną "innowacją" jaka się pojawiła to natywny widescreen.

Odpowiedz
(20-04-2016, 20:21)Grievous napisał(a): ... gdyż moje wersje pecetowe nie są już kompatybilne z nowymi podzespołami

Na PCtach bebechy też nie są już kompatybilne ze starymi grami? Coś jak nie odpalisz gry z PS2 na PS3?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
To częściej wina software niż samego sprzętu, ale tak. Może to nie jest tak, że nie odpalisz, bo pecet to jednak pecet, i jak się chce to się znajdzie sposób. Ale trzeba się często nakombinować by to działało, co zwykle wiąże się z różnymi efektami ubocznymi (między innymi crashe).

Dlatego powstał GOG.com i odnosi nie małe sukcesy.

Odpowiedz
No cóż, wypowiem się po zagraniu w całą trylogię, ale te "częste dropy", "problemy z dźwiękiem" i "wygląda gorzej niż na PC", a zwłaszcza nieokreślone "nowe problemy", to w tej chwili, z mojej perspektywy, zarzuty wyciągnięte wiesz skąd.:)

Odpowiedz
(20-04-2016, 20:14)rogaluz napisał(a): A co do wersji konsoli, to każda jest tania jak barszcz, więc najlepiej po prostu wziąć najnowszą. Jeżeli walory estetyczne też wchodzą w grę, to pewnie na Superslima się nie skusisz, bo to bazar pełną gębą - Slim za to będzie jak najbardziej ok, mam od lat i sobie chwalę.

Jedyne co mnie w tej chwili martwi to legendarne YLOD. O superslimie czytałem nieciekawe opinie, że właśnie wygląda tandetnie, że się przegrzewa. Podobnie z FAT'ami w wersjach z 40GB i 60GB. Ponoć najmniej awaryjna jest slim z 320GB albo FAT z 80GB ale wszystko to są opinie z for więc wiadomo - każdy ma tam swoje zdanie i inny przypadek ;) Na alledrogo najdłuższa gwarancja jaką dają to 3 miesiące ale to używki więc cudów się nie spodziewam.
Hey, give me another cookie

Odpowiedz
Przez apdejty na ostatniej generacji nigdy nie zagrałem w Gran Tourismo 5. Co chciałem włączyć to ściągało sie obligatoryjne 5GB. Jak ktos ściągał kiedyś łatki  na PS3 to wie ile to potrafi potrwać. Po trzecim razie pudełko trafiło na aukcję.

Odpowiedz
Z szybkim netem góra 20-30 minut. Nigdy nie było to dla mnie problemem, a zdarza mi się pobierać cyfrowe wersje na PS4 ważące ponad 20GB.

Odpowiedz
Zawsze mogłeś wyłączyć net i grać bez apdejta.

Odpowiedz
Cóż, też ściągam duże gry przez PSN, ale to trochę inna sytuacja niż ta opisana. Wrzucasz płytę i grasz... po trzydziestu minutach. Granie po trzydziestce nie pozwala mi niestety na tak luźne podejście do tematu ;)

A wyłączyc mogłem, ale sieciowe funkcje byłoby wtedy raczej ciężko wykorzystać.

Odpowiedz
No to raz zostaiwasz żeby sie pobrało i już. Chyba nie powiesz mi, że codziennie nowy update 5gb dochodził?

Odpowiedz
Nie dochodzi, ale tez nie codziennie mam czasu na granie (a i entuzjazm szybko opada). Nie jestem freelancerem na ten moment, a dzieci nie pomagają.
Z resztą, walnąłem sobie taką anegdotkę z życia, a tyś się doczepił. Nie chciałem dezawuować całej generacji. Nie napisałem, że się grać nie da i PS3 jest do bani.

Chciałem pograć w konkretny tytuł, korzystając z trybu sieciowego i za KAŻDYM RAZEM jak włączałem konsolę, ta kazała mi czekać godzinę+.
A wystarczyłaby opcja "odłóz na później czy coś w tym stylu.

Odpowiedz
No spoko, ale wiesz, że możesz nacisnąć kołko i odłożysz aktualizację na później? Cały czas tak robiłem z GTA5, dopóki nie kupiłem dysku.

Odpowiedz
(21-04-2016, 12:12)military napisał(a): No spoko, ale wiesz, że możesz nacisnąć kołko i odłożysz aktualizację na później? Cały czas tak robiłem z GTA5, dopóki nie kupiłem dysku.

Hehehe jeśli tak to niezła ze mnie lama

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon