PSX, PS2, ogólnie - konsole i gry starszych generacji
Alright.

Przy okazji: czy w modelu 'fat' da się włączyć wygładzanie tekstur dla gier z PSX? Jeśli tak - jak?

Odpowiedz
Polecam:

- Onimusha 3 - moje top3 jeżeli chodzi o intra na PS2, potrafiłem włączyć specjalnie grę żeby tylko je obejrzeć. Sama gra jest też bardzo przyjemna, to raczej typowy slasher, odnośnie fabuły to nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale był tu chyba jakiś wątek światów równoległych, obok głównego bohatera (samuraja) możemy też grać Leonem Zawodowcem Jean'em Reno ;)
-Spider-Man 2 - to chyba pierwsza część, w której możemy bez ograniczeń śmigać po mieście pająkiem, już to samo w sobie jest wystarczającym powodem żeby sprawdzić grę
- Kingdom Hearts - tu akurat chyba była wersja na PS3, pozycja obowiązkowa jeżeli chodzi o PS2. W skrócie: Disney + Final Fantasy + walki w czasie rzeczywistym + mega-rozbudowany świat + cudo-grafika + jeszcze lepsza muzyka. Jeżeli lubisz RPG i nie zrazi Cię trochę infantylny klimat walka w jednej drużynie z Kaczorem Donaldem i Goofy'm ;) - sprawdź koniecznie. Ja się wychowałem na bajkach Disney'a więc gra mnie urzekła.

Sam za dużo nie grałem, jak już kupiłem konsolę to na nią chuchałem i dmuchałem więc nie było mowy o przeróbce a przy wysokich cenach gier miałem może jeden nowy tytuł co dwa miesiące. Ostatnio z ciekawości przeglądałem allegro i PS2 z akcesoriami można wyłapać za grosze. Nawet bym kupił ale z tego co czytałem to na płaskich telewizorach są problemy z obrazem, musiałby dokupić dodatkowo stary telewizor kineskopowy. Military, grasz na crt?
Hey, give me another cookie

Odpowiedz
Gram na LCD, trochę słabawo momentami wygląda (dziwnie ziarniście), ale generalnie jest ok. Moim zdaniem LCD lepiej radzi sobie z pierwszym PS niż z drugim.

Odpowiedz
Jak podpiąłeś pod LCD, jakiś konwerter? W internetach ilu grających tyle opinii na temat PS2+LCD
Hey, give me another cookie

Odpowiedz
Normalnie, mam w telewizorze wejście AV - co za problem?

Odpowiedz
co do Onimushy do akurat druga czesc jest w moim mniemaniu najbardziej kiczowata. jedynka momentami zahacza o horror, a trojka to takie wypośrodkowanie miedzy akcyjniakiem a klimatem dark fantasy/horroru. może i sa bardziej liniowe, ale pod względem atmosfery zdecydowanie wygrywają z czescia druga, no ale co kto lubi,.

a na ps2 to koniecznie jeszcze trzeba sprawdzić piekielnie trudne, ale rewelacyjne dwie części Viewtiful Joe, Okami, Shadow of the Colossus, ICO, Jak & Daxter (kolejne czesci to trochę inna bajka, która nie do końca do mnie trafia), pierwsze dwie czesci God of War, Project Zero (jeśli lubisz survival horrory), Front Mission 4 i Twisted Metal: Black (uwielbiam ten tytul).

moim zdaniem (bo z ocenami bywalo roznie lub sa to tytuly specyficzne) warte zagrania sa także Nanobreaker, Killer 7, Extermination, Primal, Chaos Legion, Megaman X8.

w zasadzie bardzo dobrych gier na ps2 jest od zatrzęsienia i o wielu nawet się w danej chwili nie pamięta, szczególnie jeśli ogrywalo się tego dziesiątki. swietna konsola, która wciąż mi sluzy.

Odpowiedz
Męczę PS2 i jestem bardzo zadowolony. Tak się składa, że na razie ogrywam gry "filmowe" (bo dostępne i tanie), i... są dobre. Momentami bardzo.

Van Helsing jest 100x bardziej klimatyczny niż film; to bardzo sprawny klon DMC, który ma jednak ogromną wadę: nie da się powtarzać leveli i nie da się wejść do sklepu inaczej niż między levelami. Dotarłem do jednego z ostatnich bossów bez flaszek zdrowia i po prostu nie mam szans - co znaczy, że musiałbym grać od początku, żeby kupić więcej przed rozpoczęciem levelu. Ogromna wada, która sprawiła, że odłożyłem grę - którą jednak wciąż cenię. 7/10

Star Wars: Bounty Hunter - bardzo dobra platformówko-strzelanka z ogromnymi levelami, które trzeba eksplorować, bo nikt nie wskazuje drogi ani nie trzyma za rękę. Rewelacyjna wręcz gierka z idealnym klimatem Star Wars. Fabuła: prequel E2, mówiący o tym jak Jango został wybrany na wzór dla klonów. Sympatyczna rzecz, choć dziwnie grać Jangiem - fajną postacią - wiedząc, że mu upieprzą łeb. Jedyna wada to okazjonalne zwolnienia animacji. 8/10

[Obrazek: starwars_bountyhunter_profilelarge.jpg]

Star Wars Episode 3 - długo jeszcze nie pograłem, ale JAK TA GRA WYGLĄDA. Świetna grafika i animacja, postacie mają "ciężar", są duże, mięsiste - wygląda to po prostu świetnie i zasługuje na HD remake. Generalnie to taki Final Fight w świecie SW, więc nic skomplikowanego, a system walki dość powolny (właśnie przez ten ciężar postaci), ale na razie dałbym 7/10.

[Obrazek: star-wars-episode-iii-revenge-of-the-sit...909787.jpg]

Odpowiedz
Oh yeah, przyszedł pierwszy Max Payne w wersji na PS2. Przeszedłem tę grę na PC z trzysta razy, zawsze marząc o tym, żeby zagrać w to na TV z padem w ręku. I wreszcie mogę.

Uwielbiam moje PS2. [serduszko]

Odpowiedz
[Obrazek: 150654-Manhunt_(USA)-1.jpg]

Manhunt (PS2, wersja z PSN) - dziwna to gra. Z jednej strony klimatyczna że ja nie mogę - dla muzyki i nastroju do niej wracam. Z drugiej: zaskakująca biedna gejmplejowo i niedorobiona. To skradanka z tego samego okresu, co Splinter Cell, a o mechanice uboższej niż MGS stary o nie wiem ile lat. Mamy gościa i nim chodzimy, jak podejdziemy od tyłu możemy zrobić instakill, a jeśli nas usłyszą, trzeba się bić, znaczy mashować przyciski. I tak w kółko przez ileś leveli. Czasem trzeba coś znaleźć czy przestawić, ale generalnie chodzi o zabijanie wszystkiego, co się rusza, bo bez wyczyszczenia levelu nie można iść dalej.

Sterowanie jest koszmarne. Lubię wczesne Resident Evil m.in. za ich sztywne controlsy, bo one dodają klimatu: nie da się śmigać między wrogami, jest się narażonym na ataki. Ale coś takiego w skradance jest niedopuszczalne, bo prowadzi tylko do frustracji. W RE celujemy z grubsza w stronę wroga, strzelamy i trafiamy; ociężałość i niewielka liczba nabojów każe jednak przemyśleć każdy strzał. Zręczność się nie liczy. Tutaj trzeba podejść do wroga i dźgnąć go nożem - ale jeśli sobie spaceruje i nagle skręci, to jesteśmy w dupie, bo skręcanie w tej grze jest trudniejsze od obrócenia tankowca podczas sztormu. I całe starania na nic. No ja dupię.

Ciekawa fabuła (udział w chorym show Briana Coxa), dobry voice acting, rewelacyjny setting, jeszcze lepsza muzyka, sam pomysł... i tyle. Przydałby się remake. Ale taki surowy, bez oczojebnej grafiki, wierny oryginałowi, tyle że z lepszym sterowaniem.

[Obrazek: 5167P1Y1ZHL.jpg]

Odpowiedz
Wczoraj na małej popijawie z kumplem odpaliliśmy na PS3 (on posiada tę zajebistę, ze wsteczną kompatybilnością, że mu gierki z PS i PS2 śmigają) - Def Jam: Fight for NY.

Masakra, co za kozacka gierka. Jedna z najfajniejszych i najbardziej klimatycznych bijatyk. Wielką frajdą było naparzanie się znanymi raperami takimi jak Fat Joe, Snopp Dogg, Xzibit czy David Banner. Nie wiedzieć czemu nawet lać po mordach można sie... Dannym Trejo, który notabene jest tam największym kozakiem ze wszystkich :D
Do tego całkiem spoko areny, możliwość brania przedmiotów leżących na ziemi lub też otrzymywanych od publiczności. Całość przy dźwiękach amerykańskiego rapu. Konkret gierka.

Później jeszcze pokopaliśmy sie trochę w Mortal Kombat 4 z PS. Mega klimat, wspomnienia z dzieciństwa powróciły. Raiden to niesamowity kocur.

Odpowiedz
007 Nightfire (PS2) - Bond w FPP z dodatkiem etapów jeżdżonych. Gra świetna, z fajną fabułą, aczkolwiek z "setpiecami" bliższymi erze Moore'a niż Brosnana. Ale co z tego, skoro dają kupę radochy? Strzela się znakomicie, gra nie prowadzi za rękę i trzeba trochę poeksplorować, jest sporo okazji do działania po cichu. Klimat super, aczkolwiek gra bywa dziko trudna i irytująca - bo porażka oznacza powrót do początku etapu. Ukończenie daje jednak masę satysfakcji. Jest ładnie, ciekawie, przyjemnie. Szkoda tylko, że za mało etapów z astonem, no i mogłyby być checkpointy. I jeszcze jedna wada: Bond wygląda jak Brosnan, ale aktor głosowy dobrany pod Connery'ego (zanim pozyskali wizerunek Brosnana do gry). Dziwny dysonans. 8/10

[Obrazek: jamesbond_nightfire_meristation111.jpg?1324213543]

Odpowiedz
Gry na PS2 są tak tanie, że niedługo nie będę mógł poruszać się po chacie, bo tyle mi pudełek przybywa.

Half-Life w wersji konsolowej przechodzę - pecetowa nigdy mnie nie przekonała, a dwójkę bardzo lubię. No i przyznam: jest super. Grafika ulepszona względem oryginału (oświetlenie, geometria i modele postaci - teraz też na PC w postaci HD packa, ale jak grałem lata temu, jeszcze tego nie było), rozbudowane poziomy, REWELACYJNIE rozwiązane sterowanie.

Serio - gościowi, który wymyślił wspomaganie celowania w takiej postaci, powinni dać nobla. Ono wprawdzie lockuje cię na celu, ale dopiero jak w niego wycelujesz - i nie lockuje dokładnie na nim. Podążasz za nim wzrokiem, ale nadal musisz szczegółowo przycelować w ramach pewnego "sektora". Trudno to opisać, ale to DZIAŁA i jest znacznie lepsze niż standardowy przyklejający się celownik.

Dalej: KLIMAT, o ja nie mogę. Muzyka i jej użycie. Dźwięki! Ciary mi po plecach przechodzą, jak słyszę komunikaty komandosów. Albo ryk (jęk?) tego czegoś z mackami z Blast Pitu. Fucking Christ.

I aż się zdziwiłem, że ta gra ma tyle świetnych rozwiązań, których w grach dziś po prostu nie ma. Z jednej strony levele liniowe, ale z tyloma zaułkami, że trzeba eksplorować. I mimo tego nie sposób się zgubić - choć nie ma się wrażenia, że po jednym prześciu levelu widziało się wszystko. Proste zagadki, wyzwania platformowe, tempo gry pozostawione graczowi, fantastyczny arsenał... I do tego co-opowy dodatek (spora kampania) ekskluzywny dla PS2.

Moja nowa ulubiona strzelanka: Half-Life na PS2. 11/10. I to pomimo tego pieprzonego levelu w kolejce, który był mocno przegięty pod względem długości.

Nie mógłbym wystarczająco wychwalić tej gry.

[Obrazek: half_life_193307.jpg]

[Obrazek: OFPR6.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon