Parada banału
- Amerykańskie telefony komórkowe nie posiadają opcji sms (taką opcje posiadają jedynie specjalne telefony służb specjalnych do powiadamiania o zagrożeniach vide infiltracja)

Odpowiedz
- bohater zawsze rozbraja bombę na sekundę przed wybuchem
- jeśli bohaterka daje bohaterowi łańcuszek ze słowami "To cię ochroni", pod koniec filmu łańcuszek zatrzyma kulę wystrzeloną przez badguy'a i bohater będzie mógł wstac, aby go wykończyc; dozwolony jest również inny przedmiot, pod warunkiem, że bohaterka podkreśli "Noś to przy sercu"
- jeśli rodzina wprowadza się do nawiedzonego domu, małoletnia córeczka napewno zacznie opowiadac o "nowym przyjacielu", którym okaże się duch

Odpowiedz
-- Najpopularniejsza w szkole dziewczyna jest cheerlederką i chodzi z najpopularniejszym chłopakiem w szkole, który jest kapitanem drużyny footbolowej.

-- W scenach podwodnych obowiązkowo któremuś z bohaterów musi się w coś zaplątać stopa.

-- Zapałka/zapalniczka/papieros rzucone by zapalić rozlaną benzynę zawsze lecą w zwolnionym tempie.

-- Podczas wspinaczki w górach ktoś zawsze postawi stopę na kawałku skały, który pod wpływem ciężaru odpadnie. Ujęcie spadających w przepaść kamyków i gwarantowane.

-- Seksowne kobiety zawsze rozbierają się przy oknie, ale kiedy już mają zdjąć stanik odchodzą.

Odpowiedz
- gdy po upojnej nocy z żoną/córką/... swojego znienawidzonego szefa lub głównego przeciwnika odstawiasz ją do domu, to on lub jego czarnuchy już tam czekają.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):-- Zapałka/zapalniczka/papieros rzucone by zapalić rozlaną benzynę zawsze lecą w zwolnionym tempie.

ale to nie jest banał - to po prostu ładnie wygląda :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
ja bym powiedział więcej: w sytuacjach ostatecznych, eschatologicznych wszystko zdaje się dziać w zwolnionym tempie - niedopałek tudzież zapałka rzucane do kałuży z benzyną są przykładem takiej granicznej sytuacji, w której ludzkie życie wisi na włosku. osoba obserwująca lot zapałki odnosi wrażenie spowolnienia czasu obiektywnego...

poza tym slo-mo daje bohaterowi czas na ucieczkę i łatwiej montować takie sceny:)

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):-- Najpopularniejsza w szkole dziewczyna jest cheerlederką i chodzi z najpopularniejszym chłopakiem w szkole, który jest kapitanem drużyny footbolowej.
W dodatku kapitan szkolnej drużyny futbolowej to przeważnie palant, paker myślący muskułami, a nie mózgiem. Otoczony grupką podobnych sobie popleczników, często jest ulubieńcem trenera-sadysty. Regularnie spuszcza wraz z kolesiami manto największej szkolnej ofermie, na którego uwziął się z powodów, których zazwyczaj nie potrafiłby przedstawić. Ot, trzeba kogoś lać, tak dla sportu i już.

Odpowiedz
Rajt. Bo w życiu kierowałyby nim przyczyny o głęboko filozoficznym podłożu.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
jeszcze pare kolejnych :

najpierw o wyważaniu drzwi:

1. Każde drzwi które chcemy wyważyć otwierają się do wewnątrz
2. Każde drzwi da się wyważyć, najczęściej zwykłym kopniakiem, w sytuacjach wyjątkowych taranem.

oraz

- każdego da się obezwładnić uderzeniem w tył głowy. Najczęściej traci przytomność, jednak nie ma ani wstrząsu mózgu ani poważniejszych obrażeń typu wylew wewnętrzny

Odpowiedz
Sory że tak po czasie i w ogóle, ale ....

Mental napisał(a):wszak kolejni wojacy padali od kuli niczym muchy w upalne lato (?).

Wtf? :O Czy w upały wzrasta śmiertelność much?
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
soldamn napisał(a):1. Każde drzwi które chcemy wyważyć otwierają się do wewnątrz
Przez chwilę pomyśl, ile znasz drzwi wejściowych do mieszkań/gabinetów/itp, które otwierają się na zewnątrz.

Odpowiedz
Nie do mnie pytanie, ale ja np. znam dużo. Sam mam takie i w domu, i na działce, i w KAŻDYM pomieszczeniu w pracy, które ma drzwi prowadzące na jakieś "zewnątrz"..

Odpowiedz
Drzwi do mieszkania otwierają Ci się na klatkę? :)

PS. Żeby nie było: ten wątek jest tak nieznośnie upierdliwy, że i ja się do niego dostosowuję, tylko w drugą stronę :)

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Drzwi do mieszkania otwierają Ci się na klatkę? :)
Oczywiście. Jak większość antywłamaniowych.

Odpowiedz
Mnie się w domu w ten sposób otwierają trzy sztuki ;)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
romeck napisał(a):
Negrin napisał(a):Drzwi do mieszkania otwierają Ci się na klatkę? :)
Oczywiście. Jak większość antywłamaniowych.
Hmm, widziałem już w życiu trochę drzwi antywłamaniowych, sam takie miałem w poprzednim mieszkaniu i wszystkie się otwierały do wewnątrz mieszkania.
Btw, nie ma to jak porządna dyskusja o drzwiach na forum filmowym :)

Odpowiedz
O podwójnych nie mówię; takich i tak w filmie nie będą wyważać ;)

Odpowiedz
sporym banałem zionie scena wchodzenia do saloonu - na ogół składa się z identycznych ujęć, różniących się od siebie nieistotnymi szczegółami, ewentualnie kolejnością posklejania.

1. kamera za plecami bohatera, który idzie w stronę saloonu;

2. w saloonie atmosfera imprezowa, nagle zapada cisza, pianino przestaje grac, słychać szepty dookoła - znak, ze intruz lustruje wnętrze swoim rentgenowskim spojrzeniem;

3. ujecie na otwierane wahadłowe drzwi;

4. kamera pokazuje skonsternowane ryje zastygłe w oczekiwaniu;

5. lekka panorama na kowbojki, koleś wchodzi do środka, stuka podeszwami o deski baru,

6. zbliżenie na skwaśniałą paszczurską morde jednego ze stałych bywalców - redneck mierzy bohatera nieprzychylnym okiem;

7. ostrogi wędrowca wydaja charakterystyczne metaliczne cos-tam:)

w tych klimatach filmowany jest co drugi twardziel przekraczający próg saloonu. potrafię zrozumieć sens filmowania w ten sposób: oto do cuchnącego potem świata twardzieli-rewolwerowców wkracza samotny twardziel-rewolwerowiec, nieznający strachu, wciska sie pomiędzy dwóch nieumytych łebków opartych o ladę i wychylających kolejnego whiskacza, po czym twardzielskim głosem zapytuje barmana o imię dziewczyny, która właśnie stawia laske czterem klientom przy stole do remika.

Odpowiedz
obecnie (przynajmniej u mnie) duża większość drzwi jest otwierana na zewnątrz

Odpowiedz
Mental napisał(a):2. w saloonie atmosfera imprezowa, nagle zapada cisza, pianino przestaje grac, słychać szepty dookoła - znak, ze intruz lustruje wnętrze swoim rentgenowskim spojrzeniem;

eee - to dopiero jak koleś przekracza próg saloonu
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon