Patriot's Day (2016) reż. Peter Berg
Patriots Day - rekonstrukcja bostońskiego zamachu z 2013 roku. Nie wiedziałem, że tam był aż taki rozpierdol (wydarzenia po maratonie). Nocna rozwałka na przedmieściach to normalnie jakiś Meksyk - wybuchające samochody, granaty domowej roboty, kilkaset wystrzelonych nabojów. Nie wiedziałem też, że gdyby zamachowcy umieścili ładunki pół metra wyżej, zginęłoby 10x więcej ludzi (a tak fala uderzeniowa poszła po nogach i stąd tyle amputacji kończyn). Najlepszy moment - przesłuchanie żony Tamerlana. Najgorszy - monologi o miłości i jedności, ciężko to było słuchać.

Podsumowując: kolejny dobry film Berga, daję 7+/10

Odpowiedz
Patriots Day Kocur... Ludziska...Kocur !!! Już dawno coś tak mocno nie trzymało mnie w napięciu, jak ten dramatyczny thriller, a to przecież miał być zwykły film rekonstruujący dobrze mi znany zamach bombowy na maraton w Bostonie. Okazuje się, że gówno o nim wiedziałem i palpitacja serducha nie ustaje przez sto dwadzieścia minut seansu. Świetne zdjęcia, rozmach, kapitalna obsada zajebiście rozpisana i wpleciona w akcję, która wydarzyła się naprawdę. Zamach, był tu tylko zapalnikiem cała, a akcja pościgu dwóch zamachowców niszczy swoją realizacją i suspensem. Jesteśmy tam, czujemy ból, panikę, bezradność, chęć złapania tych skurwysynów, już za te świetne emocje daje temu dziewięć gwiazdek, chociaż nie wypada bo tę historię napisało życie. Genialny filmowy pomnik dla ofiar, policji, i wszystkich ludzi na całym świecie dotkniętych podobnymi wydarzeniami. Zaraz po Locie 93, jest to najlepszy przykład idealnego odwzorowania autentycznych wydarzeń jaki było mi do tej pory zobaczyć. Kapitalny >> śmiało oglądać i to już
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
(31-03-2017, 01:52)Predator895 napisał(a): Patriots Day Kocur... Ludziska...Kocur !!! Już dawno coś tak mocno nie trzymało mnie w napięciu, jak ten dramatyczny thriller,

Nic tylko podpisać się pod całym postem. Wziął mnie ten film z zaskoczenia, przez 120 minut siedziałem jak na szpilkach i obgryzałem pazury. Sceny akcji niszczą system, przesłuchanie żony genialnie plus uwielbiam, jak Berg potrafi stworzyć w swoich filmach kilkuminutowe scenki rodzinne, po których ja jako widz czuje sympatię do wszystkich bohaterów. Zdecydowanie największe pozytywne zaskoczenie zeszłego roku i najlepszy film duetu Berg/Wahlberg.
8+/10 może 9 gdyby skrócić zakończenie o parę minut.

Odpowiedz
Patriot's Day - ło panieee. Ten film chwycił mnie 100 razy lepiej niż nominowane Zero Dark Thirty. Nie wiedziałem, że po samym zamachu w Bostonie panował taki chaos informacyjny. Niemal wszystko jest tutaj idealne, a reżyseria jest chyba najlepsza ze wszystkich filmów Berga (Ocalonego nie widziałem, ale szybko nadrobię). Fajnie, że Marky Mark nie jest tutaj jakimś uber herosem rozwalającym terrorystów gołymi pięściami w imię zemsty. Jego bohater przeżywa całe wydarzenie, a gdy dochodzi do niego że był o krok od tragedii (żona) - po prostu się rozkleja. Zajebista jest scena, w której po 17 godzinach służby wraca na chwilę do domu, aby odpocząć a wszyscy go dookoła atakują pytaniami - jego zachowanie jest bezcenne ("Wypierdalać!") :) Co jeszcze? Sama scena zamachu jest fenomenalna, bardzo fizyczna, krwawa i emocjonująca, to samo mogę napisać o nocnej wojnie na ulicach gdzie bracia rzucali sobie bombkami w radiowozy. Coś wspaniałego. Punkcik odejmuję za zakończenie (które jest tak WYMUSZONE i odstające poziomem od reszty, że szok) oraz przemowa Marka o miłości - tutaj oczywiście rozumiem konwencję, ale taki Mann dałby w tym miejscu taki dialog, że moglibyśmy mówić już o Patriots Day jak o klasyce kina. A, że Berg jest tylko dobry to poleciał hymnem o miłości oraz Paolo Coelho. Słabe.

Tak czy siak - niżej niż 8,5/10 dać nie wypada. 
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Patriots Day - 99% tego filmu to ideał. Napięcie jest niesamowite, a od momentu ucieczki Chińczyka do strzelaniny siedzi się na krańcu fotela z bólem brzucha z nerwów. Ten film uświadomił mi jak wielki chaos panuje podczas takiego ataku i jak wiele siły trzeba żeby doprowadzić śledztwo do końca. Ogromna hala w której FBI rozłożyło sprzęt, miało ekipę i dowody porozkładane na ziemi - imponujące. Pytanie do specjalistów (@Mental), to zawsze tak wygląda? Biuro robi sobie tymczasową bazę?
Wracając do filmu, jest krwawo, jest bardzo dobre aktorstwo (scena po której bohater Wahlberga wraca po 17 godzinach do domu i wszyscy go zasypują pytaniami odegrana kapitalnie), są świetne strzelaniny, spokojnie mógłbym je porównać do tych z "Gorączki". Czuć ciężar tego co się dzieje. Kapitalna jest także scena przesłuchania i tekst, którym odpowiada prowadząca przesłuchanie na pytanie żony zamachowca. Gdyby nie przesłodzona końcówka byłoby 10/10. Niestety ten nadmiar cukru i mądrości jak z Coelho psują nieco wydźwięk. Mimo to solidne:

8/10
Renton - "And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?"

Odpowiedz
Dzień Patriotów (2017r., reż. Peter Berg)

Totalna rewelka. Świetne tempo, niesamowity sposób dawkowania emocji, bez patosu i rozciągania wątków. Pokazanie bohaterów niemal realnie i do tego doskonale dobrana obsada. Dla mnie kosmos film. Nie widzę możliwości, aby z tego tematu dało się więcej wycisnąć. Brawo Berg!!!

10/10
Gra Strategiczna Rulers and Empires - http://www.rulersandempires.pl

Odpowiedz
Kolejna laurka od Berga, ale w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, które były dość paździerzowe i nieciekawe, tutaj i temat, i aktorstwo są znacznie lepsze. Mało tego, Bergowi udaje się nawet wykrzesać trochę emocji i napięcia, chociaż mam wrażenie że wynikają one bardziej z samych sytuacji aniżeli reżyserii / realizacji, choć akurat cała ta akcja na przedmieściach jest bardzo dobra. (ogólnie mam wrażenie że od czasu The Kingdom Berg się w ogóle nie rozwija i tamten film w zasadzie pod każdym względem wciąż jest jego najlepszym)

Solidne rzemiosło, w kilku scenach wybijające się ponad ten poziom (np. wspomniane przez was przesłuchanie), ale to w zasadzie tyle. O ile pitolenie o sile miłości jest dobre w produkcjach typu Interstellar czy Wonder Woman, gdzie naiwność i umowność pozwala przełknąć takie banały, tak w takim filmie, opartym na brutalnej rzeczywistości w której policjant przez ileś tam godzin pełni wartę przy zmasakrowanym ciele dziecka, to się zwyczajnie nie sprawdza.

Koniec końców solidne 7/10.

PS. Napisy z nazwiskami, miejscami i godzinami naprawdę w niczym mi nie pomagają!
TRIGGER WARNING:
Moje posty zawierają opinie

Odpowiedz
Już któryś raz widzę biadolenie o napisy (wcześniej było chyba przy RO). Nie pomagają? Tzn. że przeszkadzają? I w czym niby miałyby pomagać? Po prostu nadają "dokumentalny" charakter.

PS - Co się wszyscy tak podniecają tym przesłuchaniem? Chyba nie chodzi o ten oczywisty twist jakiego każdy się domyśli już po pierwszych zdaniach?

PS 2 - Trochę zirytowało mnie, po przeczytaniu o oryginalnej historii, że Wahlberg był bohaterem
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Drugi seans zaliczyłem kilka dni temu. Połączenie real fotage z fragmentami filmu, zwłaszcza przy
jest wykonane po mistrzowsku. Widać, jak dokładnie Berg przygotował aktorów (zwłaszcza ich podobieństwo do osób, które przedstawiają oraz scenerię.

Ocena bez zmian.
Gra Strategiczna Rulers and Empires - http://www.rulersandempires.pl

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon