• 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Paul Thomas Anderson
Raczej na pewno ktoś już by podkreślił, że jest to biografia. Na IMDb na razie jest tylko "Drama", raczej nikt nigdzie nie podawał imion postaci więc najwidoczniej ktoś po prostu sobie takie założenie przyjął. No chyba, że Anderson osadzi prawdziwą postać w historii która jedynie w podstawach będzie prawdziwa, wtedy raczej trudno mówić o biografii. Zobaczymy.

Pomysł na promocje z milczeniem? Hmm...czyżby powtórka z "mother!" Aronofskye'go? Tam ostatecznie przyczyniła się do porażki filmu.
Wydaje mi się po prostu, że podobnie jak z "Silence" ten film nie jest jeszcze w 100% gotowy, mimo doniesień. Inne plotki mówią natomiast, że do końca października na pewno trailer...niewykluczone, że planują ostrą kampanie promocyjną rzucając wszędzie hasłem "Legendarny Daniel Day Lewis po raz ostatni na ekranie, u boku wizjonerskiego reżysera" ewentualnie "oscarowy duet znowu razem" (choć nie do końca taki oscarowy :P).

Tymczasem zdaje się, że PTA faktycznie odpowiada za zdjęcia...śmiałbym się jakby zgarnął 4 nominacje. Jeśli pójdzie mu przynajmniej tak dobrze jak Fukunadze (który przy "Beasts of No Nation" też był operatorem) to będę zadowolony. Greenwood wydaje się dobrym wyborem do roli kompozytora, będzie dobrze.
Acz biorąc pod uwagę tematykę jestem przede wszystkim ciekaw pracy Marka Bridgesa, kostiumologa, przecież ubiór będzie tutaj kluczowy. Choć znając życie to DDL sam zaprojektował i wykonał od podstaw wszelkie dzieła wszystkich topowych projektantów modowych tamtych czasów. :P

Odpowiedz
Na IMDB dodawać takie informacje może każdy. Chociaż często zdarza się, że dodają je ludzie z bardzo konkretną wiedzą. :)

Cóż.. Pewnie okaże się przy pierwszym zwiastunie, ale jeśli rzeczywiście postać bazuje na tym projektancie, a film nie jest biografią, to zakładam, że ktoś po porstu zbyt pośpiesznie wpisał imię i nazwisko bohatera, którego gra DDL.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Nie wiem czemu, ale zawsze jak widzę twój post to jestem na 99% pewien, że się o coś do mnie przyczepisz :P Dobrze, że się nie pomyliłem.
Ale fakt, dodaje każdy (nie koliduje to z tym co napisalem).

Jest też trzecia opcja (uwaga, będzie słabo i nieśmiesznie):

Założyłbym temat, ale nie chce pobić zaraz jakiegoś rekordu tematów z małą liczbą odpowiedzi...wstrzymajmy się do trailera.

Odpowiedz
Uhh.. Teraz się przyczepię, poprzedni post akurat pisałem do - uwaga, uwaga - PropJoe.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Hahaha...myslałem, że odnosiłes sie do mojej wiedzy w temacie "Aquamana" ;D

Odpowiedz
(15-10-2017, 20:58)Kuba napisał(a): Wydaje mi się po prostu, że podobnie jak z "Silence" ten film nie jest jeszcze w 100% gotowy, mimo doniesień. 
Ale przecież film nie musi być skończony w 100%, żeby mogli go promować, nawet zwiastunami. 

Cytat:Tymczasem zdaje się, że PTA faktycznie odpowiada za zdjęcia...śmiałbym się jakby zgarnął 4 nominacje. Jeśli pójdzie mu przynajmniej tak dobrze jak Fukunadze (który przy "Beasts of No Nation" też był operatorem) to będę zadowolony. 
Nie, no zdjęcia to już od jakiegoś czasu info pewnie na 99%. Nie widziałem Beasts of No Nation, ale na tyle, na ile pamiętam zwiastun to sorry, ale z całym szacunkiem dla Fukunagi, ale wydaje mi się, że to nie ten poziom. To znaczy oczywiście nie twierdzę, że Anderson jest wybitnym operatorem, ale o ile mu nie odwaliło lub kompletnie nie było szans na dogadanie się z operatorem, z którym chciałby pracować (bo Elswit był zajęty a z Malaimare podobno tak sobie układała się współpraca przy Masterze) wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby Anderson zadowolił się poziomem gorszym niż otarcie się o przynajmniej nominację do Oscara. Bo co by nie mówić o Inherent Vice to zdjęcia tam były zajebiste. W przypadku Mastera i TWBB to już tym bardziej nie ulega wątpliwości.  

(15-10-2017, 21:03)zombie001 napisał(a): Na IMDB dodawać takie informacje może każdy. Chociaż często zdarza się, że dodają je ludzie z bardzo konkretną wiedzą. :)
Aha, nawet nie wiedziałem. W takim razie moim zdaniem na 90% postać się tak nie nazywa i zdziwię się, jeśli zgodność z biografią będzie większa niż w przypadku Mastera.

Odpowiedz
Nie tyle o sama jakość zdjeć mi chodzi co o świetne połącznie roli operator i reżysera (bo scenariusz Fukunadze nie wyszedł mocny).

Szczerze to wiekszosc filmow PTA musze nadrobic, ale to co widziałem wystarczy mi bym sie jarał i był jako tako spokojny o strone wizualna.

Odpowiedz
Promocja Phantom Thread ruszyła pełną parą, pojawił się trochę dłuższy opis fabuły.

Cytat:Set in the glamour of 1950s post-war London, renowned dressmaker Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) and his sister Cyril (Lesley Manville) are at the center of British fashion, dressing royalty, movie stars, heiresses, socialites, debutants and dames with the distinct style of The House of Woodcock. Women come and go through Woodcock’s life, providing the confirmed bachelor with inspiration and companionship, until he comes across a young, strong-willed woman, Alma (Vicky Krieps), who soon becomes a fixture in his life as his muse and lover. Once controlled and planned, he finds his carefully tailored life disrupted by love. With his latest film, Paul Thomas Anderson paints an illuminating portrait both of an artist on a creative journey, and the women who keep his world running. Phantom Thread is Paul Thomas Anderson’s eighth movie, and his second collaboration with Daniel Day-Lewis.

Jakoś wcześniej się tym nie przejmowałem, bo ufam Andersonowi, ale rzeczywiście to potencjalnie najmniej ciekawy pomysł na fabułę w jego filmografii.

Nazwisko Woodcock gdzieś widziałem, chyba przy okazji przecieków o tym, że Phantom Thread to takie Fifty Shades of Grey by PTA.

Stawiam, że zwiastun w poniedziałek.

Odpowiedz
Opis brzmi jak temat idealny dla Scorsese. Poczekam jeszcze na trailer, ale dla mnie opis brzmi intrygująco, bo wątpię aby PTA dostarczył coś banalnego. No i to wygląda na film mocno zagłębiający się w społeczeństwo lat 50, a takie filmy lubię. Do tego obstawiam realizacyjną perełkę, zwłaszcza pod względem scenografii i kostiumów.

Odpowiedz
Realizacyjna perełka u PTA? Kto by pomyślał :)

Odpowiedz
Dobra, od PTA każdą fabułkę łyknę w ciemno, choć dla mnie bardziej brzmi to jak temat ostatnich filmów Allena, jak temat dla Paula czy Marty'ego. Czekam pilnie na film tak czy owak.

Ps. Mam nadzieję, że przy "Phantom Thread" Anderson powróci do formatu obrazu 2.35 : 1 znanego ze wszystkich jego filmów do "Aż poleje się krew". Oglądając "Mistrza" miałem jakieś dziwne wrażenie, że oglądam film wycięty z oryginalnej panoramy.

Odpowiedz
(21-10-2017, 10:52)PropJoe napisał(a):  Phantom Thread to takie Fifty Shades of Grey by PTA.

Wolałem, aby plota o artystycznym "Fifty Shades of Grey" się jednak nie potwierdziła. Chociaż z drugiej strony, w jakim innym, ciekawym kierunku, mógłby PTA pociągnąć film o modzie? Nie mam pojęcia :( 

Swoją drogą, czytam właśnie, że Phantom Thread rzeczywiście było tytułem roboczym. Został oficjalnym, bo Anderson nie mógł znaleźć niczego innego, co by mu przypadło do gustu.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Na jednym z forów poświęconych PTA już w lutym ktoś wrzucił taki opis:
Cytat:DDL plays a pretty misogynist fashion designer who meets a young modell, falls in love, and she hooks him onto drugs and they develop some sort of master-slave relationship, with him as the submissive.

Co już brzmi bardziej w stylu Andersona, bo zakładam, że świat mody będzie tu tylko takim tłem, jakim kult był w Masterze a ropa w TWBB. Wydaje mi się, że mało oryginalne oficjalne streszczenie może być tylko marketingową "przykrywką". Zakładam też, że PTA nie chcę się powtarzać więc pomimo pozornych punktów wspólnych z Masterem i TWBB widzi w tej tematyce i świecie mody coś, czego na razie nie widzimy w tych kilku oficjalnych zdaniach i plotkach.

Z drugiej strony, po finansowej i częściowo artystycznej porażce Inherent Vice (u mnie 10/10, ale nawet wśród fanów to chyba najgorzej przyjęty film) nie można w 100% wykluczyć, że Anderson chociaż trochę wrócił w kierunku bardziej mainstremowego kina, na ile to w jego przypadku możliwe, bardziej klasycznej biografii w historycznej otoczce. Akurat te plotki wydały mi się najmniej wiarygodne, ale ktoś kto rzekomo widział zwiastun pisał, że miał on trochę Downton Abbey feel, nie wyglądał na film PTA a raczej coś dla "jego matki". Swoją drogą to pierwszy jego film dziejący się poza Stanami. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał Londyn w latach 50. w jego wersji. 

Odpowiedz

Oficjalnie zaczynam się martwić. Mogło to wyglądać mniej w stylu PTA?!

Odpowiedz
Jak dla mnie całkiem w porządku, jasne, że dupci nie urywa, ale zwiastun do takiego filmu nie miał prawa robić gigantycznego wrażenia. Jest właściwie tak jak sobie wyobrażałem ten film, więc czekam spokojnie, zwłaszcza, że skoro ma być strasznie długi, to chyba Anderson ma do opowiedzenia sporo, a mocy fabuły raczej nie da się pokazać w zwiastunie. W każdym razie ja ufam Paulowi, poza tym nie pogniewam się, jeśli wyjdzie mu film na ósemkę, a nie na dyszkę czy dziewiątkę.

Odpowiedz
Na pewno sprawdzają sie przewidywania o realizacyjnej perełce. Wyglada super, zobaczymy jak będzie fabularnie, ale nie nastawiałbym sie na banalny dramat miłosny. No i DDL który wymiata na samym trailerze.

W sumie może by ostatnie posty wydzielic i stworzyć watek dla "Phantom Thread"?

Odpowiedz
simek, bez urazy, o czym tym piszesz? Jaka ósemka? Po Masterze i Inherent Vice zwiastun, który rzeczywiście wygląda jak Downton Abbey a w najlepszym wypadku jak oscar bait od Spielberga. Zagrane to będzie na pewno świetnie, ale jak dla mnie nie ma tu ani ujęcia, momentu, dźwięku, który by ekscytował w jednej setnej jak niemal każda sekunda na przykład pierwszych teaserów Mastera. Być może to jakaś ściema, ale wygląda to dodatkowo na bardzo kameralną opowieść rozgrywającą się pomiędzy dwójką głównych bohaterów (doniesienia o castingu wymieniały tylko kilka postaci a nawet jak były przecieki o jakiejś roli to były to postaci opisywane jako "gość na przyjęciu itd.), więc nie chce mi się wierzyć, żeby rzeczywiście film trwał te 160-190 minut. 

Bardzo chciałbym się mylić i też zawsze "ufałem Paulowi", ale jestem załamany.;)

Cytat:W sumie może by ostatnie posty wydzielic i stworzyć watek dla "Phantom Thread"?
Dobrze by było. Chciałem założyć temat po pojawieniu się zwiastuna, ale mi się odechciało.

Na dobicie jeszcze plakat:

Odpowiedz
Zwiastun "nie robi", ale to PTA więc czekam. Pamiętam, że przy Inherent Vice i pierwszy materiałach też niektórzy narzekali, że wygląda to jakoś zbyt zwyczajnie. A później wyszedł zwiastun, gdzie w zasadzie mieliśmy braci Coen w pigułce. 

A jak było po seansie? Fani PTA nie muszą odpowiadać. ;) Phantom Thread będzie na pewno dobry (a może wybitny? kto wie?), ale zakładam, że pewne podświadome rozczarowanie związane jest z tym, że chciałoby się zobaczyć Andreson w jakiejś kozackiej stylistyce - western, s-f czy kino zemsty. Mnie osobiście trochę ten fakt uwiera gdy myślę o potencjalnie genialnym, gatunkowym kinie, jakie mógłby wysmażyć PTA. 

Odpowiedz
Wielkim fanem Andersona to nigdy nie byłem, ale jednak każdy jego film był jakimś tam wydarzeniem.
Wiem, że to tylko trailer, to specyficzny twórca, ale wygląda to tak nijako jak tylko może wyglądać.
Gdyby nie Day-Lewis to byłaby masakra nijakości.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Zostanę przy tym że ten pan skończył się na Magnolii.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon