• 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Paul Thomas Anderson
A dziś będzie odpowiadał na pytania na Twitterze pod #askPTA.

AMA bez rewelacji, ale kilka ciekawych rzeczy napisał. Na przykład, że może będzie pracował bez DoPa przy kolejnych projektach, ale chętnie by zrobił coś z Lubezkim lub Richardsonem. Nagrał, co prawda tylko 5 minut, komentarza do Phantom Thread, więc liczę na jakieś chociaż skromne dodatki na blu. Najbardziej dumny jest z Mastera. No i jeśli to nie był żart to cześć pracy nad scenariuszem Phantom Thread wykonał z DDL u niego w Irlandii.  

Odpowiedz
W ogóle z tego co opowiada PTA to aż dziwne że DDL nie ma creditsów jako współautor scenariusza, no ale wygląda że panowie są na przyjacielskiej stopie, więc Daniel traktował to pewnie jako element przygotowań do roli i pojawienie się jako autor scenariusza mu niepotrzebne.

Najbardziej w tym AMA zaskoczyły mnie najlepsze filmy 2017: jest Wonder Women, Baby Driver...

Odpowiedz
Podobno jeszcze na początku prac wysyłał mu fragmenty do analizy i ewentualnej redakcji :)
Wątpie aby decyzja DDL o rezygnacji z aktorstwa była taka spontaniczna i raczej oboje wchodząc na plan wiedzieli, że to (teoretycznie) koniec więc oboje chcieli aby Lewis miał sporo do powiedzenia.

Faktycznie, trochę ciekawych rzeczy, dzięki za informacje o tym Twitterze, w sumie może sam zadam jedno czy dwa pytania ;)

Odpowiedz
Jeśli chodzi o creditsy za scenariusz to wydaje mi się, że może być też tak, że Anderson trochę kurtuazyjnie wyolbrzymia rolę Day-Lewisa. Ale jeśli rzeczywiście pisali razem w Irlandii to nie wiem... W sumie dopisanie DDL mogłoby mieć jakąś tam wartość marketingową. Nie dość, że ostatnia rola to w dodatku współtworzył scenariusz. 

Co do filmów to też może to być trochę kurtuazja względem znajomych reżyserów, przynajmniej w przypadku Baby Driver i Last Jedi. Z drugiej strony nie wymienił Dunkirk. 

Odpowiedz
Cholera wie jak było naprawdę, ale w jakimś wywiadzie Paul opowiadał, że DDL dużo pomagał zwłaszcza przy dialogach, bo Anderson nie czuł się wystarczająco kompetentny do odwzorowania mowy lat 50. w Anglii, a 60cio letni Anglik był idealnym konsultantem w tej sprawie :) Zresztą PTA wydaje się takim luźnym gościem, że wyobrażam go sobie spędzającego kilka dni u Day-Lewisa i piszącego/poprawiającego z nim aktora. Sądzę, że było w historii kina sporo mniej zasłużonych creditsów za scenariusz niż ma w tym filmie DDL.

Odpowiedz
(17-01-2018, 14:46)PropJoe napisał(a): A dziś będzie odpowiadał na pytania na Twitterze pod #askPTA.

Dzięki wielkie za powiadomienie. Udało mi się zadać cztery pytania do PTA:
- za jakie gatunki filmowe chciałby się wziąć w przyszłości
- czy planuje wrócić do "Pinokia" z Downey'em Jr. którego porzucił nie tak dawno 
- co sądzi o polskim kinie
- kim jest wg niego obiecujący młody twórca w Hollywood

Pochwalę się, że na to ostatnie pytanie mi nawet odpowiedział!!!

Odpowiedz
Możesz też pochwalić się odpowiedzią :P
Przyznam, że mnie najbardziej ciekawi pierwsza kwestia. Jestem ciekaw co dalej na warsztat weźmie Anderson, chętnie zobaczyłbym jakiś western albo coś w klimatach...średniowiecznych :D Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że mogłoby wyjść coś interesującego.

Odpowiedz
Następny film PTA? Młodzi Tytani :D

https://screenrant.com/paul-thomas-anderson-teen-titans-superhero-movie/

Odpowiedz
Aż szkoda, że "Titans" zadebiutują w tym roku jako serial więc filmu przez lata (nigdy?) nie ujrzymy.

Odpowiedz
(18-01-2018, 09:13)Kuba napisał(a): Możesz też pochwalić się odpowiedzią :P

Proszę bardzo:
https://twitter.com/Phantom_Thread/status/953719144964239360

Przyznam, że pytanie miało zabrzmieć "Who is...", a jakimś cudem napisałem "What is..." xD Ważne, że i tak odpowiedział!

Odpowiedz
No ale generalnie to na pytanie chyba nie odpowiedział. :P
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Bo pewnie nie wiedział co to za ludzie :]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon