• 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Paul Thomas Anderson
No ja tam wolałbym zobaczyć zarówno wersję PTA, jak i Del Toro. Ta Disneyowska za to - WIELKIE MEH.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Wiesz, z tego co kojarze to wizja Del Toro byłaby na tyle inna, że nie byłoby problemu z innym Pinokio tuż obok :P
W sumie jakby powstały tylko ich wersje w odstępie dajmy na to dwóch lat..kto wie co by z tego wyszło :D Ja bym od Andersona (choć to średnio dla dzieci) obejrzał adaptację "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa, nie jestem fanem książki, ale w wydaniu Andersona uważam, że mogłoby powstać coś naprawde ciekawego (to ogólnie jest fajniejszy material na film niż książke). Ewentualnie jakby chciał się cofnać do klasyki to "Makbeta" :P

A dla dzieci to najlepiej coś oryginalnego.

Odpowiedz
Co do "Mistrza i Małgorzaty" to najchętniej bym widział na stołku reżyserskim Polańskiego, który planował zresztą tą ekranizację w latach 90. Drugim w kolejce moich faworytów byłby Gilliam, choć Anderson też mógłby coś ciekawego wnieść od siebie do tego tematu.

Odpowiedz
Anderson wyreżyserował... stand-up Adama Sandlera dla Netflixa :) :)

https://theplaylist.net/paul-thomas-anderson-sandler-20180411/

Odpowiedz
Może mu dadzą darmowe konto i nie będzie musiał pożyczać hasła od znajomych.

Ciekawe czy na taśmie kręcili i co z Greenwoodem. Przyznaje, dosyć niespodziewany sposób zmuszenia mnie do obejrzenia stand-upu Sandlera.

Odpowiedz
Jednak nie musisz oglądać :)
https://theplaylist.net/paul-thomas-anderson-sandler-netflix-20180412/

Odpowiedz
W sumie z tego newsa nie wynika czy to co kręci Anderson jest na potrzeby tego speciala czy nie. Albo złapał fuchę jako operator u reżysera komedii z Sandlerem albo co? Kręci coś innego o Sandlerze? Netflix rzuca kasę na wszystko więc może ich stać na taki kaprys.;) Może kręci coś innego o Sandlerze, co jest niemniej niedorzeczne niż pierwsza opcja. Stawiam, że ważnym elementem jest tu testowanie różnych opcji jako DoP. Tak, jak Junun i klipy dla Radiohead i Haim były testem czy poradzi sobie bez DoPa przy Phantom Thread.

Tak czy inaczej cokolwiek co powstaje w ten sposób czyli przy "użyciu" PTA i kamery jest obowiązkowo na mojej liście do obejrzenia:

https://twitter.com/unfunzine/status/983896904009330693

Odpowiedz
https://filmschoolrejects.com/paul-thomas-anderson-working-to-conquer-a-600-page-screenplay/

Ciekawe co z tego 600-stronicowego skryptu wyjdzie.

Odpowiedz
Najlepiej 4-6 odcinkowa miniseria dla HBO :)

Odpowiedz
Ten podcast, na który się powołują jest przynajmniej sprzed kilku tygodni. Uczepili się akurat tej wypowiedzi, nie tylko oni zresztą, i zrobili z tego "newsa". Moim zdaniem można to traktować niewiele poważniej niż pisanie o tym, że nad kolejnym scenariuszem pracuję z córką.

Odpowiedz
A ja myślę, że to jednak bardziej konkretna informacja. Brzmi to ciekawie, jeśli faktycznie ma coś takiego to wątpię aby to powstało do szuflady po prostu, trochę zbyt wielki materiał. Miniserial dla HBO chyba byłby faktycznie najlepszą możliwą opcją choć nie pogardziłbym jakimś filmowym molochem, skoro Sorrentino mógł nakręcić 4-godzinną produkcję i wypuści ją do kin w dwóch partach to czemu nie Anderson :P

Odpowiedz
Nie chce tu uchodzić za mądrale w temacie PTA (już uchodzę?), ale wątpię żeby była szansa na coś do telewizji. To dosyć stanowczo podkreślał. Te 600 stron w szufladzie nie byłoby chyba niczym wyjątkowym, chociaż z drugiej strony wspominał, że dotychczas jak już coś pisał to wszystko mógł sfilmować. Tak czy inaczej, wydaje mi się, że z tych 600 stron zrobi maks 200. Na czterogodzinny film bym raczej nie liczył.

Odpowiedz
"Magnolia" miała 3h więc sądze, że jeśli znajdzie kase i będzie miał historie ktora tego będzie wymagać to nakręci czterogodzinną produkcje :P

Jestem ciekaw ile on tam tych scenariuszy w szafie ma. Mówił kiedyś o tym obszerniej? Jednak wydaje mi się, że wiele scenariuszy o takiej objętości nie stworzył a jeśli tak to szkoda aby się marnowały, niech coś tam z nimi kombinuje.

Odpowiedz
W sumie racja z tą Magnolią. Tylko, że 600 stron to przynajmniej 6 godzin filmu. 

Jeśli chodzi o projekty w szufladzie to kojarzę tylko właśnie wypowiedź o tym, że ma to szczęście, że jak już coś napiszę to udaje mu się to sfilmować. No, ale wydaje mi się, że po prostu wynika to z faktu, że raz - raczej nie pisze w ciemno, dwa - podejrzewam, że ma na myśli ukończone scenariusze a za taki trudno uznać mający 600 stron. Więc stawiam, że to wyjątek a poza tym ma różne pomysły, ale nic gotowego. Coś kojarzę, że przy okazji Inherent Vice mówił o tym, że pierwszą wersję scenariusza dał siostrze do przeczytania i miała też kilkaset stron, 400-500, jakoś tak.

Ciekawsze dla mnie jest coś co przewijało się wielokrotnie w ostatnich wywiadach. Nie wiem czy to w związku ze śmiercią Jonathana Demme czy po prostu taka refleksja, oby kurde nie jakaś choroba, ale PTA często podkreślał, że ma świadomość upływającego czasu i tego, że liczba filmów, którą zrobi jest ograniczona. Kontekst tego był często pozwalający mieć nadzieję, że trochę przyspieszy z produkcją kolejnych filmów.

A na razie poza tym stand-upem Sandlera podobno sfilmował występ Haim na Coachelli, do któego zrobił też jakieś wizualizacje.

Edit: lol, nie wiedziałem, że takie absurdalne nagłówki z tego wykręcili:
http://www.slashfilm.com/paul-thomas-andersons-next-film/

Swoją drogą, nie mówię, że nie ma tych 600 stron na 100%, ale równie dobrze mógł rzucić 1000. Przywiązywanie się do czegokolwiek, w tym tej dokładnej liczby jest trochę śmieszne.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon