Philip K. Dick
Valis, ale nie podchodź jeszcze do niej, to jest książka dla wtajemniczonych.:) Sprawdź Świat według Jonesa, A teraz czekaj na zeszły rok, różne zbiory opowiadań. No i Palmera Eldritcha, choć to właśnie rozwinięcie wątków które znajdziesz w opowiadaniach.

Odpowiedz
To właśnie sam pisałem wcześniej, że "Valis" na początek nie jest dobry :) Choć bardzo cenię tę książkę, to jednak podobnie jak "Bożą Inwazję", czy "Transmisję Timothy Archera", czy też "Druciarz Galaktyki" lepiej sobie zostawić, kiedy się oswoi z Dickiem.

"Trzy Stygmaty..." są specyficzne i na początku mogą zniechęcić. Szczerze jak zacząłem czytać tę książkę i widzę jakiś model zabawkowy dla kolonistów itd. to sobie myślę "co to jest?". Ale końcówkę to już czytałem z zapartym tchem.

W sumie z przystępnych książek Dicka to ja polecam "Kosmiczne marionetki". W jeden dzień przeczytałem tę książkę. Naprawdę wciąga i chyba wśród dzieł Dicka nie jest jakoś wielce wysoko ceniona? Mnie się podobała.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Kosmiczne marionetki przypadkowo przypominają Władców marionetek i są najmniej dickowską książką ze wszystkich.:)

Odpowiedz
To fakt, że mało dickowska, ale czyta się ją bardzo dobrze. Mnie tam się podoba :)

Podobnie, jak podobał mi się "Człowiek o Jednakowych Zębach" mimo, że zero w tym kosmosu, dziwnych zjawisk itd. Ale ma swój klimat.
Arahan

Odpowiedz
Też świetna, fakt. A Marionetki też mi się podobały, choć rozczarowały brakiem dickowszczyzny.

Odpowiedz
Mam trochę takie dziwne pytanie: Czy Rebis w ogóle bawi się dalej w wydawanie Dicka? Chodzi mi o te ładne nowe wydania z ilustracjami Siudmaka. Mam już małą kolekcję, ale jakoś czuję, że od "Przez Ciemne Zwierciadło" nic się nie ukazało. Przynajmniej ile razy jestem w Polsce i chodzę po Empikach i Matrasach widzę ciągle te same wydania, które już posiadam.
Arahan

Odpowiedz
http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/catalog.html?co=autor&autor=10012389&id=D

Odpowiedz
@Lawrence, ostatnio wydali Czas poza czasem, a w planach mają podobno Płyńcie łzy moje, rzekł policjant, także, tak, Rebis wciąż bawi się w wydawanie Dicka w edycji kolekcjonerskiej i chwała im za to :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości