Piesń Lodu i Ognia - Wątek Spoilerowy
Spoko, niech mu ktoś powie, że już Taniec ze smokami zawiódł oczekiwania, także luzik. :)

Odpowiedz
Ale może George R R Martin po prostu nie wie jak zakończyć tę serię? I może rzeczywiście pisał sporą część bez pomysłu jak to się wszystko ma skończy? I może to trochę tak jak z LOSTami, gdzie przynajmniej mnie ciężko uwieżyć, że takie zakończenie od początku było planowane. To trochę tak jak J.J. Abrams właśnie przy Lostach, czy The Force Awakens, otwieramy wiele wątków, pytań itd. ale tak naprawdę nie mamy na nie odpowiedzi i liczymy, że potem się coś wymyśli.  Ja w sumie wątpię, że książkowa otrzymamy tego zakończenie. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Pewnie czeka aż zakończa serial, żeby spisać od HBO zakończenie. :P
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Pamiętam, jak Gaiman bodajże bronił grubasa przed fanami tekstem, że "George R. R. Martin is not your bitch". No jednak trochę jest. My mu płacimy, a on ma nam sprawiać przyjemność. Najwyraźniej postanowił przebranżowić się całkowicie na alfonsa serialu. Szkoda, że sam serial taki syfilityczny.

Odpowiedz
Tylko ja bym go teraz najchętniej opluł ? :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(26-04-2018, 01:15)Paszczak napisał(a): Pamiętam, jak Gaiman bodajże bronił grubasa przed fanami tekstem, że "George R. R. Martin is not your bitch". No jednak trochę jest. My mu płacimy, a on ma nam sprawiać przyjemność. Najwyraźniej postanowił przebranżowić się całkowicie na alfonsa serialu. Szkoda, że sam serial taki syfilityczny.
Ale co? Płacisz mu subskrybcje, żeby pisał? Bo jak nie to mu nie płacisz. Skończy ksiązke to będziesz mu placil. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Wiadomo, że zapłata dopiero po usłudze. Czyli raczej się nie zanosi.
Zwłaszcza, że zaraz mu siedemdziesiątka stuknie, a przy takiej tuszy... Zejdzie niespodziewanie jak jedna z jego postaci.

Odpowiedz
@Crov
Poza tym, jeśli ktos kupił poprzednie 5 tomów (w Polsce jakieś 8 sztuk ;/ ), to może się później czuć oszukany, że zainwestował w historię bez zakończenia ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Grubas zachowuje się po prostu haniebnie. Rozbabrał jedną historię, nie wie jak skończyć, więc zaczyna kolejną z tego samego uniwersum.
Do tego ma siedemdziesiąt lat, jak widać nie dba o zdrowie i w każdej chwili może zejść.
Zresztą może tak byłoby najlepiej. Spadkobiercy sprzedadzą prawa i jakiś "ghost writer" dokończy całość.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Albo od dawna ma WoW napisane i pracuje nad finałem by wszystko wydać w miarę szybko po finale serialu kiedy szum medialny będzie najgłośniejszy a fani rozemocjonowani i smutni po końcu serialu ktory znowu będzie na ustach wszystkich. Potem jeb ksiazeczki obie w rok-półtora wydane i od razu spin-offy żeby zainteresowanie marka nie spadlo :P

Ale zapewne po prostu nie ogarnia już tematu. A szkoda bo serial juz spaprał potencjal tak bardzo, że nie jest dla Martina wyzwaniem napisac coś ciekawszego.

@Lawrence Abrams raczej nie miał wiele do powiedzenia w kwestii fabuły przy Lost. A przy TFA? On miał plan co było wielokrotnie zaznaczone ale Johnson to wywalił do kosza.

Odpowiedz
Zawsze mogą zrobić "HBO's Game of Thrones S05-8 novelization" :D

A co do Grubego to on już przecież się kosmicznie pogubił podczas pisania 5. tomu.

Odpowiedz
(26-04-2018, 15:14)Kuba napisał(a): Albo od dawna ma WoW napisane i pracuje nad finałem by wszystko wydać w miarę szybko po finale serialu kiedy szum medialny będzie najgłośniejszy a fani rozemocjonowani i smutni po końcu serialu ktory znowu będzie na ustach wszystkich. Potem jeb ksiazeczki obie w rok-półtora wydane i od razu spin-offy żeby zainteresowanie marka nie spadlo :P

No może, to moja jedyna nadzieja. Jeśli tak, to wszystko publicznie odszczekam i wyślę mu pieczoną czaplę, dzika faszerowanego grzybami, sałatkę z buraków i orzechów oraz dzban złotego arborskiego.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Marne wasze nadzieje. Tzn. pewnie jakaś nieznaczna część "Snu.." już istnieje (bardziej jako odrzut z 6 tomu :P), ale Gruby podobno nadal poprawia "Wichry Zimy" i 'łata' poszczególne rozdziały.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
(26-04-2018, 15:20)szopman napisał(a): Zawsze mogą zrobić "HBO's Game of Thrones S05-8 novelization" :D

A co do Grubego to on już przecież się kosmicznie pogubił podczas pisania 5. tomu.

Mi na razie autentycznie zgrzytał tylko 4 tom który był cholernie nudny i rozwleczony. 5 dawał radę, miał momenty i świetny wątek Jona. Ale dodanie Aegona to taki cios poniżej pasa dla wszystkich...cała sytuacja mu sie ładnie klarowała i mimo miliona motywów finisz wydawał się jasny, ale wystarczyło wyjąć jak z kapelusza jedną postać i cała sytuacja wywrócila się do góry nogami. Nie dziwie się ze długo kombinuje. Pewnie wie co ma spotkać kazdego bohatera, ale nie wie jak w satysfakcjonujący sposób to ukazać + mam wrazenie, że ambicje zwyciężą i sprobuje jak najbardziej odseparować się od serialowych rozwiązań pewnych motywów (tak, uważam, że Jon nie zmartwychwstanie).

Odpowiedz
@Kuba
Chodziło mi o to, co sam przyznał Grubas niejednokrotnie - że nie wiedział jak ogarnąć cały ten wątek związany z Mereen :)

ps
Te główne motywy fabularne z serialu to dla mnie pewniki: [oznaczam jako spoiler bo nie każdy czytelnik sięga po serial]
Przecież gruby od poczatku miał pomysł na zakończenie, zdradził je nawet twórcą serialu.

Odpowiedz
(26-04-2018, 15:09)Dr Strangelove napisał(a): Grubas zachowuje się po prostu haniebnie. Rozbabrał jedną historię, nie wie jak skończyć, więc zaczyna kolejną z tego samego uniwersum.
Do tego ma siedemdziesiąt lat, jak widać nie dba o zdrowie i w każdej chwili może zejść.
Zresztą może tak byłoby najlepiej. Spadkobiercy sprzedadzą prawa i jakiś "ghost writer" dokończy całość.

Cały świat czeka na książkę, a Grubas pisze 1000 stron, które nikogo nie obchodzą? Priceless. Czego ten troll się spodziewał?

Generalnie takie tomy wydaje się, gdy seria dobiegnie końca - wiecie, takie odcinanie kuponów, kiedy nie ma już co napisać, a koniunktura wciąż mocna. Wyobrażacie sobie Tolkiena wydającego Atlas do Śródziemia gdzieś w połowie pisania "Dwóch Wież" albo Rowling piszącą prequele o dzieciństwie rodziców Pottera po ukazaniu się "Komnaty tajemnic"? :D Poza tym nie bardzo rozumiem jaki to ma sens - bo jest to generalnie bardziej Kronika niż tradycyjna powieść, kronika Targaryenów doprecyzowując. Tylko czy coś takiego da się sensownie napisać, skoro historia Targów w książkach nie dobiegła jeszcze końca? Grubas sam będzie spoilerował swoje dzieło?

Może i bym to przeczytał, ale po głównej Sadze, jeśli uznałbym że chcę się w to jeszcze zagłębić. A tak to będziemy mieć takie rozgrzebane nie wiadomo co.

Według mnie, i pisałem o tym tutaj wielokrotnie, problem nie polega na tym, że Martin nie wie jak to zakończyć, ale na tym, że tak mu się te wątki porozłaziły na wszystkie strony, że już nie ogarnia - zresztą sam przyznawał, że to było powodem licznych opóźnień 4 i 5 tomu, a tutaj wątków nie jest wcale mniej, tylko coraz więcej. Osobiście nie dowierzam, że da się to sensownie podomykać w dwóch tomach - jak wyglądają takie próby w praktyce pokazał/pokaże serial.

Odpowiedz
Chciałbym żeby jakis sajko świr go porwał jak tego gościa w "Misery" i kazał mu pisać k*rwa dopóki nie napisze :D Już wiem jakie zyczenie zdmuchne na torcie w urodziny :D

Odpowiedz
Wydanie tej książki ma jeszcze mniej sensu, biorąc pod uwagę fakt, że przecież tak z 2/3 "Światu Lodu i Ognia" dotyczyło Targów i Valyrian :)
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości