Platige Image - dzieła zebrane
Ja powiem tak: doceniam allegro za inicjatywe bo pomysł fajny i jakoś rozwija polską branżę filmową, pokazuje że polski film fantasy/sf nie musi źle wyglądać.

O tyle cieszy hajp, ale już oceniając jakość poza stroną wizualną to jest bardzo, bardzo słabo. Potrzebują reżysera który umie uniknąć kiczu i lepszego scenarzysty. Pracowałem w agencji reklamowej i z doświadczenia scenariusz i wykonanie tych filmików wygląda na zrobiony przez agencję reklamową a nie ludzi z branży filmowej.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Poniżej zamieszczam tę całą "Jagę". Nie jestem fanem tej serii - zdecydowanie. Legendy polskie zasługują na odświeżenie i przedstawienie ich w jakiejś fajnej nowoczesnej formie jest dobrym pomysłem. Podobne rzeczy robi się na całym świecie, to dlaczego by nie u nas? Z tym że jak na razie wygląda to po prostu źle. Ludzie pieją z zachwytu, a zarówno od strony technicznej, jak i fabularnej jest to po prostu słabe. Taki jakby filmowy żart. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby był chociaż śmieszny. Widać co prawda, że wszystkie te historie koniec końców mają się połączyć w jakąś całość (może w dłuższy metraż - ktoś wie?), ale w ogóle mnie to nie przekonuje.

"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Jakie to słaaaaabe....
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Też uważam, że to bardzo słabe. Dziwi mnie "ośli zachwyt" w komentarzach na youtube i FB... ale może jak już komuś się chce wpisywać komentarz, to żeby pochwalić, bo pozostałym szkoda czasu?
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
E tam. Jest na poziomie poprzedni filmów czyli porządnie zrealizowane, ale bez jakiegoś wyraźnego stylu, i ze scenariuszem, który wydaje się być pisany pomiędzy kręceniem ujęć. Nie podzielam zachwytów Internetu, ale zrozumiec je jest łatwo: w końcu u nas niczego takiego wczesniej nie bylo. Wzieli rozpoznawane "marki" i zrobili z nich mini-blockbustery - to bardzo dobry pomysł. Szkoda, ze nie wycisnieto z niego więcej i postawiono raczej na to, by to wyglądało, a nie na to, żeby to też miało jakąś fajną historię, bo teraz ogląda się te filmy dokładnie tak jak to, czym są - jak reklamy.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
*muzyka z Wiedźmina*

- zbliżenie na oczy Jagi... twarz pełna powagi... "świat mój umarł"

- BUUM, eksplozja w slow motion

...potem Jaga z mega powagą na twarzy i piosenką z Wiedźmina (kubek w kubek ten sam klimat) w slow-motion napieprza oddział komandosów jak Trinity z Matrixa.

Fatalne aktorstwo głównej bohaterki (ta przesadna powaga w tak bardzo cheesy scenach akcji), słabe aktorstwo wszystkich innych z teatralnymi szeptami i śmiertelną powagą. Zero autoironii, brak stylu, brak spójności w tonie (ni to na żarty, ni to serio). Pełne powagi dialogi w bardzo campowych scenach.
Dlatego dobry był Więckiewicz w Twardowskym - bo był z przymrużeniem oka, od razu wyczuł tonację. Tak samo Lubaszenko w Bazyliszku. A ta Jaga jest koszmarna.

To jest mniej więcej coś takiego, jak scena w X-Men Apocalypse z oddziałem prlowskiej milicji z łukami, córką Magneto strzelającą w nich ptakami i przypadkowym strzałem zabijającym je obie naraz - tylko z większą ilością slow motion i bardziej tandetnymi tekstami i bez aktorstwa Fassbendera oraz jakiejkolwiek podbudowy.

Bardzo rzadko zdarza mi się być tak bardzo zażenowanym podczas oglądania jakiegokolwiek filmu.

Odpowiedz
Ja nie czulem sie zazenowany, ale zgadzam sie, ze te legendy nie do końca wiedzą czym chcą być i - tu chyba wina reżyserii - nie potrafią sprawnie balansowac miedzy powagą a autoironią. Ale trzeba tez przyznac, ze jest to generalnie trudna sztuka. Na pewno nie wróży to najlepiej dla Wiedzmina filmowego, bo w końcu balans miedzy powagą a autoironią to jedna z glownych cech tej marki.

Odpowiedz
(13-12-2016, 15:47)Capt. Nascimento napisał(a): To jest mniej więcej coś takiego, jak scena w X-Men Apocalypse z oddziałem prlowskiej milicji z łukami,

ha!
dożyłem czasów w których w polsce robi się filmy jak w hollywood!
tak że o.

Odpowiedz
f.lamer napisał(a):ha!

dożyłem czasów w których w polsce robi się filmy jak w hollywood!

Szkoda, że miałem na myśli tą złą stronę Hollywoodu. :)

Crov napisał(a):Ale trzeba tez przyznac, ze jest to generalnie trudna sztuka.

Też nie ma co przesadzać - nie AŻ TAK trudna, a tutaj nawet nie próbują balansować.

Odpowiedz
No nie wiem, wydaje mi sie, ze Twardovsky to dowod na to, ze probuja. Tylko w tym filmie im nie wyszlo za bardzo. I ja mysle, ze to jest dosc trudna sztuka, inaczej mielibysmy wiecej udanych blockbusterów. Ale to tez kwestia scenariusza.

Odpowiedz
Fakt, powinienem rozgraniczyć Twardovsky'ego od Bazyliszka a w szczególności Jagi.
Każdy kolejny epizod jest coraz bardziej przepełniony patosem i pozbawiony (potrzebnej przy takim scenariuszu) autoironii.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości