Plebiscyty innych redakcji
Cytat:No i can't stop laughing z powodu drugiego miejsca :)
No ja też. Powinno być na pierwszym :)

Lista dosyć przewidywalna, kilka tytułów znalazło się tam bo "wypada", ale fajnie że obyło się bez Moonlightów i innych La La Landów ;)

No i wstyd się przyznać, ale nie widziałem 6 filmów z tej listy, w tym "Egzorcysty" :P

EDIT: Kutwa, a jednak "La La Land" się załapał.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
No lista kiepska. Gimbaza się nie popisała :D
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Strasznie głupia ta lista, bez Peckinpaha jej miejsce jest w koszu na śmieci.

Odpowiedz
Podoba mi się. Tzn. dużych zmian względem ich listy 301 najlepszych filmów z 2014 roku nie dostrzegam, ale jest okej. Fajnie, że T2 wspiął się jeszcze wyżej (tylko czemu dali zdjęcie nie z tego filmu, tylko z T2 3D z 1996 roku?).

Przykro mi tylko, że nie załapał się jeden z moich faworytów - Batman Begins. Do tej pory zawsze łapał się na dobrych miejscach (w 2008 był w setce, w 2014 tuż poza nią), a teraz - mimo masy superhero movies i aż 4 filmów Nolana - nie udało się. :/ Bravehearta i RoboCopa też brakuje. Reszta moich ulubieńców chyba się załapała.

Widziałem 93% listy. Z tych które widziałem, negatywnie - czyli na mniej niż 5/10 - oceniłem jedynie Odyseję kosmiczną Kubricka.

Odpowiedz
Redaktorzy strony Taste of Cinema wybrali 30 najlepiej sfotografowanych filmów, na dziewiątym miejscu "Krótki film o zabijaniu" Kieślowskiego:
http://www.tasteofcinema.com/2015/30-movies-with-the-most-brilliant-camera-work/

Odpowiedz
Całkiem ciekawa lista aczkolwiek brak moich ulubieńców jeśli chodzi o zdjęcia (i nie tylko), takich jak "Dawno temu w Ameryce", "Obcy", "Blade Runner" czy "Misja" irytuje :D
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Prawidłowe podium wygląda tak:

1. Revenge of Sith
2. Rogue One
3. A New Hope

Ewentualnie pierwsze z drugim można zamienić. Tako rzecze księga prawd objawionych wg Gieferga. Wszelka dyskusja jest bezcelowa :P
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
W tym wypadku zgadzam się z Tobą. RotS nie jest filmem idealnym. Mało powiedziane wręcz - bardzo daleko mu do tego. Jednak od pewnego momentu to jest taka emocjonalna petarda, że nic w tej serii nawet nie zbliża się do takiego poziomu. Tak czysto filmowo to na pewno "The Empire Strikes Back" jest bardzo spoko, ale po mnie jakoś niestety spływa. Przepotężny argument w postaci sentymentu w moim wypadku nie działa i wręcz ciężko ogląda mi się ten film. Wolę pierwsze "Star Wars", bo są jakoś tak uroczo lekkie. No krótko mówiąc podpisałbym się pod Twoim podium. Chociaż widzę jak jest kontrowersyjne.

Natomiast ta lista pod linkiem, to chyba dzieło takiego 100% dzisiejszego fanboja przecież. Spełnia wszystkie założenia, czyli:
- prequele do dupy
- Disney <3
- No ale RO to nie saga, więc niżej mimo wszystko
- "Imperium..." najlepsze na zawsze
.

Odpowiedz
http://filmozercy.com/wpis/najlepsze-soundtracki-2017-roku-wedlug-filmozercow

:)

Odpowiedz
Jeśli chodzi o muzykę, dla mnie wygrywa w tym roku "Blade Runner 2049". Zimmer złożył hołd utworom z oryginału i sam stworzył rewelacyjny soundtrack (np. "Sea Walls" to pieprzona magia). Ścieżka dźwiękowa wypada nie tylko świetnie w samym filmie ale i oddzielnie. Dalej Stranger Things, Strażnicy Galaktyki 2, Song to Song, Dunkierka, reszty nie pamiętam.

Odpowiedz
Blade Runner 2049 dla mnie muzycznie wypadł słabo w porównaniu z oryginałem, w filmie muzyka jeszcze jakoś daje radę ale przesłuchanie całego soundtracku w oderwaniu od filmu jest bolesne (a muzykę z jedynki mógłbym słuchać na okrągło). A "Sea Wall" to już w ogóle istna katorga :)

Cytat: Zimmer złożył hołd utworom z oryginału i sam stworzył rewelacyjny soundtrack

Nie powiedziałbym, że "sam". Mam w ogóle spore wątpliwości, czy jego udział w powstaniu tej muzyki chociaż zbliżył się do 50%.

Odpowiedz
http://filmozercy.com/wpis/najlepsze-filmy-2017-roku-wedlug-filmozercow

Zwycięzca jedyny słuszny, co do reszty, cóż... Mój prywatny top raczej się z tym nie pokrywa.

Odpowiedz
Ranking czarnych charakterów według czytelników Empire:

https://www.empireonline.com/movies/features/best-movie-villains/

Miejsce 9 i 7 - LOOOOOL

Odpowiedz
Pierwsze w sumie też.

Odpowiedz
Z całym szacunkiem i miłością dla Lorda Vadera, ale c'mon maaan. BILL CLAY.
[Obrazek: OJGdqhD.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości