Plebiscyty z filmografiami
Czy plebiscyt z filmami Stevena Spielberga zostanie umieszczony w Plebiscytach czy w Filmografiach? Jeśli w Plebiscytach tak jak Filmografia Coenów to do czego jest dział z Filmografiami?

To samo tyczy się festiwalu Romana Polańskiego. Z tego co czytałem, po zabawie mają być zebrane komentarze i utworzone jakieś zestawienie. Myślę że dział z filmografiami będzie dobrym miejscem dla twórczości Polańskiego.

Rozumiem że dział z Plebiscytami jest ostatnio bardzo popularny nie wydaje mi się żeby istniała konieczność wrzucania tam wszystkiego jak leci. Uważam że plebiscyty które zawierają filmografię danej osoby powinny znajdować się w Filmografiach. Dział z plebiscytami pozostawiłbym dla bardziej wyszukanych kategorii.

Odpowiedz
Wydaje się, że zarówno festiwal Polańskiego jak i Spielberga trafią do filmografii. Bracia Coen też tam zresztą są. Zamieszanie powstało zapewne dlatego, że link do filmografii Coenów wisi również w plebiscytach (być może nie powinien).

Pytanie podstawowe jest takie czym (jeśli w ogóle) filmografia ma się różnić od rankingu filmów danego reżysera? Czy tylko tym, że w rankingu mamy średnią ocen? W filmografiach również mamy oceny (np. Michael Bay, John McTiernan, Robert Zemeckis). Więc są to filmografie, czy jednak rankingi?

Odpowiedz
Faktycznie jest link również w filmografii. No to przepraszam, nie ma tematu :)

Gemini napisał(a):Pytanie podstawowe jest takie czym (jeśli w ogóle) filmografia ma się różnić od rankingu filmów danego reżysera? Czy tylko tym, że w rankingu mamy średnią ocen? W filmografiach również mamy oceny (np. Michael Bay, John McTiernan, Robert Zemeckis). Więc są to filmografie, czy jednak rankingi?
Filmografię zwykle robi się chronologicznie i to mnie też zmylilo w filmografii Coenów bo wygląda jak ranking (uporządkowany wg ocen) a nie filmografia.

Więc jest okazja do namysłu jak mają byc uporządkowane filmografie/plebiscyty Polańskiego i Spielberga. Osobiście preferuję porządek chronologiczny.

Odpowiedz
(06-11-2011, 18:11)nexus napisał(a): Filmografię zwykle robi się chronologicznie i to mnie też zmylilo w filmografii Coenów bo wygląda jak ranking (uporządkowany wg ocen) a nie filmografia.

Mały hint z tekstu, bo przecież problem masz, że ja pierdole (i niech się do mnie Dux jeszcze kiedykolwiek przypierdoli, że się czegoś czepiam):
"Oto przegląd ich twórczości: od najsłabszego do najlepszego filmu"

Kolego, mam Ci wyjąć siano z butów czy sam to zrobisz?

Cytat:Więc jest okazja do namysłu jak mają byc uporządkowane filmografie/plebiscyty Polańskiego i Spielberga. Osobiście preferuję porządek chronologiczny.

Skoro plebiscyt, to chyba można się domyślić, jaki będzie porządzek. Jeez, weź się ogarnij.

Admin: i po co te przeklenstwa w odpowiedzi na gorze? Moglo sie spokojnie bez nich obyc...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
@Nexus

W plebiscycie dotyczacym rezyserow nie moze byc chronologicznego uporzadkowania filmow... bo wtedy mijalaby sie z celem idea plebiscytu i uszeregowania tytulow pod wzgledem ilosci zdobytych punktow :) Natomiast jesli chodzi o miejsce docelowe - jak juz slusznie zauwazyl Gemini, taki ranking rezysera trafia zarowno do plebiscytow, jak i do filmografii.
A L () E E N

Odpowiedz
To może byłaby szansa na jakąs chronologiczną wizualizację (wykresik) z ocenami? Może dałoby się wówczas zaobserwować spadek formy w jakiś okresie, uwielbienie głosujących dla wczesnej twórczości itp. Chyba o to mi bardziej chodzi ;)

Odpowiedz
Jesli osoba, ktora bedzie obrabiac taki plebiscyt wyrazi chec zrobienia takiej wizualizacji/wykresu - czemu nie. Ale w takim przypadku bylby to raczej suplement, umieszczony na samym koncu (a nie na poczatku), bo w wynikach musi byc utrzymany choc minimalny suspens (w sensie od ostatniego do pierwszego miejsca).

Podsumowujac: pamietamy, ze przeprowadzajac glosowanie na najlepsze filmy rezysera przede wszystkim powstaje plebiscyt, a przy okazji - filmografia. Nie na odwrot.
A L () E E N

Odpowiedz
W takim razie dla zachęty dorzucam bardzo szybko zrobiony (więc wybaczcie jakość, żadnych wodotrysków) wykres z filmografią Coenów.

[Obrazek: clipboard01pj.jpg]

Po Big Lebowski zauważalna tendencja spadkowa z dnem w postaci Ladykillers :)

Odpowiedz
Ale za to pozniej jakie odbicie od dna w postaci "Ladykillers"! :D
A L () E E N

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości