Poczta, kurier, te sprawy
Ja ostatnio zaczynam mieć wątpliwości, co do mojego listonosza, tudzież do całej instytucji jaką jest Poczta Polska. W sumie nie chodzi o filmy, a o książki. Pierwszą książkę zamówiłem w SIERPNIU ze Stanów, do tej pory nie doszła, na szczęście sklep zwrócił pieniążki. Drugą zamówiłem ok. miesiąca temu z UK i też jeszcze nie doszła,a powinna już raczej być, księgarnia napisała, że bez problemu poślą kolejny egzemplarz. Poprosiłem, jednak żeby wysłali na inny adres, bo tutaj to wygląda dość podejrzanie. Może mam po prostu pecha, ale gdy zamawiałem rzeczy z zagranicy przed przeprowadzką, to przesyłki dochodziły bez problemu i to ze Stanów, Anglii, czy nawet z Hong Kongu.

Odpowiedz
Wstań, powiedz: nie jestem sam... :wink:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Często w takich przypadkach najwięcej zależy od jednego człowieka - tego listonosza, który jest ostatnim ogniwem na trasie przesyłki.
W tym przypadku pewnie też coś jest na rzeczy.

Odpowiedz
Do mnie nie dotarł jeszcze Avatar z HMV, mimo iż minęło 2 tygodnie. Nie wiem, może o czymś nie wiem - może jakieś opóźnienia ma poczta.
Wątpię by listonosz który jest ostatnim ogniwem na trasie przesyłki maczał palce w jej zaginięciu. U mnie chodzi starsza kobieta i zawsze przesyłki z HMV donosiła. Być może jestem niepotrzebnie zniecierpliwiony, zawsze jednak przesyłka nie miała dłuższego poślizgu niż dwa dni.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):może o czymś nie wiem
Wyjrzyj za okno : )

Odpowiedz
Ludzi rozleniwił Amazon z przesyłkami 2-4 dniowymi DHL'em ;-) Z tego co pamiętam to jak zaczynałem korzystać z hmv, thehut czy dvd.co.uk to normą było 2-3 tygodnie i nikt nie narzekał jakoś strasznie ;-)
thug life

Odpowiedz
piXi napisał(a):Ludzi rozleniwił Amazon z przesyłkami 2-4 dniowymi DHL'em
Mnie na przykład rozleniwiło HMV. Aż do teraz każda przesyłka którą u nich zamówiłem docierała równiutko po 5 dniach roboczych od dnia zrealizowania zamówienia. Dlatego teraz trochę się niepokoję, gdyż już ponad dwa tygodnie, a przesyłki jak nie było, tak nie ma.

Odpowiedz
Danus napisał(a):U mnie chodzi starsza kobieta i zawsze przesyłki z HMV donosiła. Być może jestem niepotrzebnie zniecierpliwiony, zawsze jednak przesyłka nie miała dłuższego poślizgu niż dwa dni.
Po pierwsze tak jak Mierzwiak mówi - pogoda, z niektórych miast przez kilka dni nie wychodziły paczki, po drugie warto od czasu do czasu swojemu listonoszowi, tym bardziej w okresie świątecznym dać tabliczkę dobrej czekolady - tym bardziej jeżeli jest to starsza Pani - wtedy będziesz za nią pewny w 100% :)

Odpowiedz
O "upominki" dla listonoszy to dobry temat. Kiedyś odbierałem emeryturę dla babci i zgodnie ze starą tradycją wciskam listonoszce 5zł, a ta na to, że nie trzeba - już sobie wzieła :)

Odpowiedz
Danus napisał(a):Do mnie nie dotarł jeszcze Avatar z HMV

Przejdź się na swoja pocztę czasem paczki leża tam tygodniami bo cipowaty listonosz zapomniał włożyć awizo :P Miałem taką przygodę z Tombstone z HMV :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Byłem, mam kumpla na poczcie i niestety nie ma jeszcze dla mnie paczki:(

Odpowiedz
No to pozostaje ci reklamacja, po rozpatrzeniu wyślą ci nową kopię, ale raczej przed świętami jej nie uraczysz. Na przyszłość Amazon :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
A jak ma się z tymi reklamacjami. Czy już składałeś u nich ? Jak to wygląda? Bo jeśli do końca tego tygodnia nie dojdzie, na bank złożę reklamację.

Odpowiedz
Piszesz im meila, że zamawiałeś tego i tego dnia bla bla bla i paczka do tej pory jeszcze nie dotarła. Powinni ci w krótkim czasie odpisać że przepraszają i abyś dla pewności wybrał się jeszcze raz na pocztę sprawdzić. Po tej akcji piszesz kolejnego meila, że na poczcie nie ma filmu. Po jakimś czasie zwracają ci kasę na konto, równocześnie znowu ją ściągają i wysyłają film ponownie :P No chyba że ich obsrasz i anulujesz ponowną wysyłkę wybierając amazon :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Spoko, jak nie dojdzie to tego spróbuję. Niech wysyłają drugi raz, jak za drugim razem nie dojdzie wtedy ich obsram i wybiorę Amazon:)

Odpowiedz
2 tygodnie dla paczki wysłanej z UK zwykłą pocztą to nic nadzwyczajnego... Jak Ci do stycznia nie dojdzie to mógłbyś się zacząć martwić... :roll:
thug life

Odpowiedz
Właśnie zamówiłem to i owo na amazonie :D Przetestujemy czy przed świętami dadzą radę :)
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Piszą, że wszystkie zamówienia do 15 grudnia włącznie powinny dotrzeć na gwiazdkę

Odpowiedz
Jak wy idziecie na pocztę i pytacie o PACZKĘ, to ja się nie dziwię, że wam nie znajdują.

Wszak filmy z HMV dochodzą LISTAMI ZWYKŁYMI! - nie poleconymi, nie paczkami, tylko zwykłymi listami.

Od jakichś dwóch miesięcy na Poczcie jest wewnętrzne zarządzenie "z góry", zezwalające listonoszom na awizowanie od razu zwykłych listów, które nie mieszczą się do skrzynki. Listonosze mogą od razu awiza wrzucać zamiast nosić dziesiątki kartonów.
W większości przypadków filmy pod tą kategorię podpadają bo kartonowe opakowanie często powoduje iż taki się nie mieści do skrzynki. A jak to jest jakiś boxset to już na pewno.

Oczywiście nie musi oznaczać to, że konkretny listonosz już nie nosi żadnych takich listów w rejon. Może, ale nie musi. Ja na przykład noszę. Ale spora część listonoszy nie.

Tak więc przy wizycie na pocztę proponuję pytać o "duży list zwykły". Dla przeciętnego klienta wszystko co większe od rachunku za telefon jest paczką. Ale dla ludzi na poczcie nie. I wiem, że często ludzie wprowadzają kobiety na okienkach nieświadomie w błąd, a one szukają nie tam gdzie trzeba.

Odpowiedz
Ja tam pytam czy w ogóle coś jest dla mnie, cokolwiek. I osobiście zwalam winę na zkomputeryzowanie poczty :D Kiedyś pani w okienku ruszała dupcię z krzesła i szła na zaplecze sprawdzić oczami - i z reguły coś znajdywała. Teraz wpisuje do komputerka i z reguły znajduje gówno :D Ah, XXI wiek

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości