Poczta, kurier, te sprawy
Bzyku napisał(a):W większości przypadków filmy pod tą kategorię podpadają bo kartonowe opakowanie często powoduje iż taki się nie mieści do skrzynki. A jak to jest jakiś boxset to już na pewno.

Jakie wy macie skrzynki w tym szczecinie? U mnie zmieściłaby się płyta gramofonowa, a na wysokość - spokojnie z 3 grube książki. A mieszkam w zwykłym bloku. Poza tym pamietam, jak jakąś naprawdę dużą przesyłkę, która NIE MIAŁA SZANS się zmieścić, i tak pani listonosz jakoś upchnęła - na szczęście nic się nie zniszczyło. Jeśli piszesz, że boxset nie wejdzie do skrzynki, to albo pierdzielisz jak potłuczony, albo macie w mieście jakieś miniaturowe skrzyneczki.

Odpowiedz
Mi się nie zmieścił Blade Runner 5DVD w skrzynce i musiałem na poczcie odbierać. W zasadzie to powinien się zmieścić, ale HMV go zapakowało w takie pudło, że się nie zmieścił.

No i na poczcie daję awizo, które znalazłem w skrzynce, a kobita nie może znaleźć, dopiero po jakimś czasie się połapała, że to nie polecony i się zaraz znalazło.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Wniosek prosty Poczta sama nie wie jak co wysłać i jak co znaleźć. Skoro listonosz wypisuje awizo i pisze na nim jakieś numerki to ja jako klient rozumiem że te cyferki coś znaczą dla Pani na Poczcie a nie że ja mam wiedzieć co do mnie wysłano?
A problem zbyt dużych paczek to też śmiech, skoro wysłano to na Poczcie jako polecony, który ma dotrzeć w moje ręce to gówno mnie obchodzi czy zmieści się do skrzynki czy do torby. Jakaś Pani wysłała coś niewymiarowego jako polecony to jest to problem Poczty, niech zmienią procedury ja płace nie za wycieczki na Pocztę tylko za to że Poczta ma przyjść do mnie.
Dla mnie to zwyczajnie nie wywiązanie się z usługi, ale z kim tu dochodzić jakiś praw, wszyscy olewają i cyrk trwa.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
military napisał(a):Jakie wy macie skrzynki w tym szczecinie?

Nie wiem jak w innych miastach, ale u nas już parę lat temu wymieniono skrzynki na takie, które podobno mają odpowiadać unijnym przepisom (czyt. listonosz nie może już teraz otwierać całego kompleksu skrzynek, co kiedyś mógł czynić i przez co łatwiej było mu wkładać do środka przesyłki, także większe paczki; za to wsad każdej ze skrzynek jest nieco większy).
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
U mnie panie na poczcie są niezbyt kumate. Mówię jej, że to KSIĄŻKA, wielkości A4, a baba przegląda zwykłe listy w poszukiwaniu mojej przesyłki. Kobieto, ogarnij się!

Odpowiedz
SonnyCrockett napisał(a):Dla mnie to zwyczajnie nie wywiązanie się z usługi, ale z kim tu dochodzić jakiś praw, wszyscy olewają i cyrk trwa.
Nie chce mi się teraz szukać tego, ale z tego co pamiętam to paczka pocztowa czy list polecony wcale nie dają gwarancji dostarczenia tego do domu wg regulaminu PP. Tak samo jak nie ma żadnych gwarancji na czas dostarczenia przesyłki.
thug life

Odpowiedz
military napisał(a):Jakie wy macie skrzynki w tym szczecinie? U mnie zmieściłaby się płyta gramofonowa, a na wysokość - spokojnie z 3 grube książki. A mieszkam w zwykłym bloku. Poza tym pamietam, jak jakąś naprawdę dużą przesyłkę, która NIE MIAŁA SZANS się zmieścić, i tak pani listonosz jakoś upchnęła - na szczęście nic się nie zniszczyło. Jeśli piszesz, że boxset nie wejdzie do skrzynki, to albo pierdzielisz jak potłuczony, albo macie w mieście jakieś miniaturowe skrzyneczki.

Normalne, unijne. Takie jak te:

[Obrazek: z4501752X.jpg]

Z tym, że my oczywiście nie mamy już kluczyków do tych skrzynek i pozostaje tylko wrzucanie przez ów wąski otwór. Obrazowo rzecz ujmując amaray w bąbelkowej kopercie to jest już "szczyt możliwości". Jak amaray jest zapakowany w jakieś tekturowe opakowanie to albo nie wejdzie, albo wejdzie "na chama". To już zależy od rodzaju skrzynek, bo jest ich trochę a różnice w wielkości otworów to milimetry.

Jeśli do twojej skrzynki można włożyć coś o gabarytach trzech grubych książek to:
a) masz jakimś cudem "starą" skrzynkę.
b) listonoszka ma skądś klucz do skrzynki unijnej (kolega kiedyś znalazł jeden i tak ze 30 skrzynek na ulicy jednym kluczem otwierał. Wielu ludzi potem się dziwiło jak on wkłada te kartony do skrzynek)
c) rzeczywiście macie takie wielkie skrzynki przez który każdy bez problemu wszystko wyciągnie bo można by tam chyba głowę wsadzić, a co dopiero rękę
d) pierdzielisz jak potłuczony ;)

Co do tego co pisał Sonny Crockett - ja się z tym zgadzam. Prawo pocztowe jest stare i archaiczne. Tworzone w czasach gdy allegro nie istniało. To oczywiście jest problem poczty. Aż nie będę pisał jak firma ten problem rozwiązuje bo mnie krew zaleje.

A co do pomyłek o których wspominacie, że na okienkach szukają poleconych zamiast zwykłych itp. to najczęściej wina listonosza, który zamiast wyraźnie pisać na awizie pisze jak lekarz. Czyli owe hieroglify mogą oznaczać dosłownie wszystko.

Odpowiedz
Ok, unia to unia, co tu dodawać. Powiedz mi jedno: po cholerę w tych skrzynkach tyle przestrzeni, skoro na dobrą sprawę można do nich wrzucać tylko listy?

Odpowiedz
military napisał(a):po cholerę w tych skrzynkach tyle przestrzeni, skoro na dobrą sprawę można do nich wrzucać tylko listy?
Żeby zmieścić więcej niż jeden list:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
I ulotki.

Odpowiedz
Głównie ulotki. Ulotek dostaję tyle, że gdybym je zbierał, w tydzień makulatura zarobiłaby dla mnie na piwo. Tyle że to nie listonosz wrzuca mi ten spam do skrzynki.

Odpowiedz
Właśnie po to były wymieniane te skrzynki. Żeby każdy miał do nich dostęp, nie tylko Poczta Polska - jak to kiedyś było. Tak sobie życzyła Unia Europejska. Stąd też potoczna nazwa tych skrzynek.
Był to wymóg z myślą o uwolnieniu rynku pocztowego (czyli konkurencji). A że korzystają z tego głównie ulotkowi śmieciarze. Cóż, efekt uboczny.

Odpowiedz
military napisał(a):Głównie ulotki. Ulotek dostaję tyle, że gdybym je zbierał, w tydzień makulatura zarobiłaby dla mnie na piwo. Tyle że to nie listonosz wrzuca mi ten spam do skrzynki.
Ale wśród tych stert gazetek z marketów można odnaleźć ciekawe rzeczy. Ja np. dopiero po dwóch dniach znalazłem tam swój rachunek telefoniczny : )

Odpowiedz
U mnie na klatce był zwyczaj, że wszyscy od razu spam odsiewali z chwilą wyjęcia go ze skrzynki i kładli na parapecie. Zawsze magicznie znikał (nie wnikałem;)). Można się jednak na czymś takim przejechać, zeszłego roku jak rzuciłem zwyczajowo spam na parapet, zsunął się na ziemię, schyliłem się żeby go podnieść i odkryłem, że jedną z ulotek była w rzeczywistości bardzo krzykliwa (oczojebna wręcz) kartka z Las Vegas wysłana przez Negrina :)

Odpowiedz
Dzisiaj miałem sytuację jak ze wspomnianym Blade Runnerem, tylko że tym razem od razu powiedziałem babce w okienku żeby lepiej sprawdziła od razu zwykłe listy, nie polecone i oczywiście zaraz się znalazło.

A tymczasem czekam sobie na Expendables których z DVD.CO.UK wysłali 13 grudnia i ani widu ani słychu jak na razie :sad: a nastawiałem się na świąteczny seans...
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Łączę się w bólu << DHL tez daje dupy. Mają już u mnie jeden dzień na minusie :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
U mnie to samo: Incepcja - waliza zamówiona na HMV wysłana 8.12 i dalej nie ma. Jutro smigam na pocztę!
Bounty hunter.

Boziu, daj mi siłę i cierpliwość, bo muszę znosić najbardziej wkurywiającego użytkownika forum...

Odpowiedz
Po kiego wała z HMV ?? jak z amazonu macie taniej i DHL :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Wy tak specjalnie czy faktycznie nie wiecie jaka jest pora roku i jakie są opóźnienia w dostarczaniu przesyłek w UK? ; )

Odpowiedz
Ja tak specjalnie, bo ja tylko wysyłam teraz a nie odbieram :twisted: Spoko, czekam cierpliwie :)
Bounty hunter.

Boziu, daj mi siłę i cierpliwość, bo muszę znosić najbardziej wkurywiającego użytkownika forum...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości