Pod Mocnym Aniołem (Smarzowski)
[Obrazek: foto,12216,2d40e09400b35756216b200ea86b93f2,jpg.html]

Wczoraj na onecie pojawił się making of nowego filmu Wojtka Smarzowskiego, który zapowiada się nie gorzej od poprzednich jego dokonań. Niby jeszcze nic nie jest wiadomo ale jest to dla mnie na pewno jeden z największych MUST SEE najbliższych 12 miesięcy (premiera zapowiedziana jest na 4 stycznia 2014 roku)!

Odpowiedz
Cytat:Niby jeszcze nic nie jest wiadomo
Jak nie wiadomo? Jak ktoś czytał książkę Pilcha, powinien już wiedzieć całkiem sporo. Ja, niestety, czytałem i jeśli Smarzowski nie odejdzie w sposób znaczący od materiału źródłowego, to szykuje się jego najsłabszy film.

Odpowiedz
Bardzo czekam na więcej informacji o tym filmie, bo proza J. Pilcha, na której podstawie ma powstać film, jest specyficzna narracyjnie. Średnio wierzę w to, żeby została przełożona wiernie, ale ciekawi mnie interpretacja Smarzowskiego, ot co. Bardzo, bardzo, bardzo czekam!
Bea, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2012.

Odpowiedz
(14-05-2013, 12:40)nawrocki napisał(a): Jak nie wiadomo?

Chodziło mi o to że nie wiadomo jaki wyjdzie Wojtkowi film. No i jeszcze nie ma plakatu, trailera, została kupa czasu do premiery, ale temat należało już założyć.

Odpowiedz
Fajnie, że Smarzowski nie musi się już martwić o kasę i spokojnie może sobie robić kolejne filmy. Fajnie, że stać go na wysoki poziom realizacji, jak na polskie warunki. Bo Róża a szczególnie Drogówka była pod tym względem zauważalnym skokiem w porównaniu z Domem Złym i Weselem. Nie znam książki, ale jest szansa, że tym razem nie będzie mi aż tak bardzo przeszkadzało "przerysowanie", bo historia wygląda na bardziej kameralną. Oby tylko Więckiewicz dał radę, bo nie przepadam za nim i wszystko poniżej zajebistej roli może mi popsuć film. Podoba mi się zapowiedź zabawy narracją, to co było widać w tym makingofie - znikająca laska, odkrywanie własnego trupa. Warsztat ma Smarzowski coraz lepszy i chyba wystarczający, żeby z samego sposobu narracji uczynić duży atut filmu.

Odpowiedz
Film opowiada o upadku człowieka spowodowanym przez alkohol:

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca.

Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

Reżyser już zapowiedział: gdzieś w środku fabuły będzie epicka sekwencja strzelaniny w biurowcu!

Odpowiedz
Jedno jest pewne - jakkolwiek ceniona by nie była powieść (nie czytałem, zresztą ja w ogóle prawie nie czytam, prymitywem jestem), to kijem przez szmatę nie tknę trailerów do tego filmu. Drogówkę reklamowały zapowiadające gówno trailery, a wyszedł imo najlepszy film roku póki co.

Zresztą Smarzowski fajnie powiedział w jednym z wywiadów, że o gatunku jego filmu decyduje dystrybutor i pewnie tak samo będzie w tym przypadku.

Odpowiedz
Powieść, od czego trzeba zacząć, jest zdecydowanie przeceniona. Pseudofilozoficzny, barokowy bełkot, którego ma się dość po 50 stronach. Dlatego mam wielką nadzieję, że Smarzek po raz kolejny nie zawiedzie i sprawi, że proza Pilcha zostanie zepchnięta w głęboki cień.

Odpowiedz
Ogólnie tak, Pilch lubi pseudofilozoficzny bełkot, ale, moim zdaniem, akurat w przypadku tej przecenianej powieści ten bełkot się sprawdza. Nie dostrzegłam nic męczącego w alkoholiku z barokową narracją - a nawet wydało mi się to właściwe i zabawne. Więc chciałabym, żeby coś z tego zostało jednak przemycone to filmu.
Bea, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2012.

Odpowiedz
Książkę czytałem i nawet mi się podobała, ale jakoś nie mam ochoty oglądać jeszcze raz tej samej historii. Zwłaszcza, że dużo treści to tam nie ma, główny bohater chleje, rzyga i ma kaca i tak prawie przez całą książkę. Byłoby fajnie jakby położono nacisk na jakąś ciekawą formę obrazu, ale to polskie kino, więc nie ma co liczyć na wizualne popisy :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Ja Pilcha lubię i szanuję, ale to akurat nie była lekka lektura, wszak nigdy taka nie powinna być. Dobra, ale ciężka. I boję się, że jak do tego dojdzie styl Smarzowskiego, to może wyjść najbardziej dołujący film roku.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Juby linkował to wideło we wstępniaku.

Odpowiedz
Czekam na ten film z niecierpliwością i czuję, że po raz kolejny pan Wojtek mnie nie zawiedzie. Obsada genialna, więc szykuje się naprawdę "Mocny" film.

Odpowiedz
Zwiastun, na razie tylko na Onecie: http://film.onet.pl/zwiastuny/pod-mocnym-aniolem-zwiastun/vl8d8#fp=film

Odpowiedz
Zwiastun nędzny mocno. Mnie nawet doprowadził do jakiegoś znudzenia tym wszystkim. Znowu te same mordy, wszyscy chleją i jeszcze te teksty do kamery. Jednak ok, bo Drogówka miała chyba najgorsze materiały promocyjne wszechczasów, więc nie zrażam się.
Juror_z_MamTalent, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2012.

Odpowiedz
To wygląda jak zaangażowany społecznie firm moralnego niepokoju w lekkim komediowym sosie.

Chyba przypadkiem wymyśliłem tagline na plakat.

Odpowiedz
Wygląda całkiem nieźle. Pod warunkiem, że będzie w tonie "Wesela".

Ale te alko-akcje są już nudne. Oby to był ostatni taki film Smarzowskiego.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Znów ta sama co zwykle dyżurna ekipa aktorów. To już się nudne robi. Wszędzie Dziędziel, Topa, Jakubik, Preis, Braciak itd. To są dobrzy aktorzy ale inne gęby by się przydały...

Odpowiedz
Zgadzam się w 120%. Mam nadzieję, że Pan Wojciech w końcu porzuci te beztalencia i zacznie współpracować z nowymi osobami. Moim zdaniem na angaż do jego kolejnego filmu o Wołyniu jak najbardziej zasługują następujący aktorzy: Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Borys Szyc oraz Natasza Urbańska. Tylko tak wybitna obsada może uratować tą produkcję...
5 najważniejszych filmów w historii kinematografii: 1. Mulholland Drive 2. Skazani na Shawshank 3. Aż poleje się krew 4. Podziemny krąg 5. 12 gniewnych ludzi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon