Pokłosie (reż. Władysław Pasikowski)
Wiadomo, że zostanie do tego przypisany kontekst polityczny, ale jak na razie "Pokłosie" zbiera bardzo dobre recenzje w USA i w ogóle wiele uwagi się poświęca temu filmowi:

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114438,14882439,_Poklosie__w_amerykanskich_kinach__Swietne_recenzje_.html#BoxKultTxt

W sumie to ten film miałby spokojnie szanse na nominacje do Oscara, zamiast tych innych mizernych kandydatów.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Za słaby jest na nominację.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie byłby to pierwszy słaby film, który dostałby nominacje. Patrz: "Katyń".
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Na drugą nóżkę:

http://www.rogerebert.com/reviews/aftermath-2013

Odpowiedz
(03-11-2013, 03:20)Lawrence napisał(a): jak na razie "Pokłosie" zbiera bardzo dobre recenzje w USA i w ogóle wiele uwagi się poświęca temu filmowi
Jeszcze kilka mu podobnych i może Bracia Starsi i Bardziej Zarośnięci odblokują wizy dla Polaków. Okresowo, bo jeszcze nieruchomości i ziemie zostały nie przekazane ;)

Odpowiedz
Obejrzałem właśnie i muszę napisać, że zgadzam się z wysoką oceną Motodufa, coby się nie czuł osamotniony w zachwycie:) Emocjonujący film, śledztwo wciągające, choć oczywiście wiedziałem jak to się skończy. I wspaniały gęsty klimat.

Odpowiedz
Świetny film. Emocjonujący, uderzający w odpowiednie tony, bardzo dobrze zagrany, chociaż Stuhr nie do końca pasował mi do roli, Czop był o wiele lepszy. Momentami napisany dość ciężką ręką, ale inaczej się chyba nie dało. Dwie wyborne, mrożące krew sceny - opowieść staruszki i monolog starego na temat tego, co zrobił ojciec braci.

Odpowiedz
(05-01-2015, 17:35)Mierzwiak napisał(a): Świetny film. Emocjonujący, uderzający w odpowiednie tony, bardzo dobrze zagrany, chociaż Stuhr nie do końca pasował mi do roli, Czop był o wiele lepszy. Momentami napisany dość ciężką ręką, ale inaczej się chyba nie dało. Dwie wyborne, mrożące krew sceny - opowieść staruszki i monolog starego na temat tego, co zrobił ojciec braci.
Stuhr sobie na pewno poradził, a czy coś więcej, to już nie chcę oceniać - mi się podobał w tej roli. Ale to prawda - Czop zagrał wybitnie, tak jak też spodobały mi się rolę naszych seniorek. :)
Souri, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2013.

Odpowiedz
(06-02-2015, 13:27)Souri napisał(a):
(05-01-2015, 17:35)Mierzwiak napisał(a): Świetny film. Emocjonujący, uderzający w odpowiednie tony, bardzo dobrze zagrany, chociaż Stuhr nie do końca pasował mi do roli, Czop był o wiele lepszy. Momentami napisany dość ciężką ręką, ale inaczej się chyba nie dało. Dwie wyborne, mrożące krew sceny - opowieść staruszki i monolog starego na temat tego, co zrobił ojciec braci.
Stuhr sobie na pewno poradził, a czy coś więcej, to już nie chcę oceniać - mi się podobał w tej roli. Ale to prawda - Czop zagrał wybitnie, tak jak też spodobały mi się rolę naszych seniorek. :)

Oglądałam ponad 2 lata temu w kinie w TV jak był nie udało mi się szkoda talentu Czopa na seriale choć fakt dobrze sobie radzi choćby w roli pantoflarza policjanta.
Nina, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2013.

Odpowiedz
Nie oglądam polskiego kina. Omijają mnie nawet głośne pozycje Smarzowskiego, nawet jak po coś sięgnę i mi się spodoba, to nie mam ochotę na powtórkę, ale kiedy w empiku trafiłem na promocję na "Pokłosie", pomyślałem, że czemu nie.

Dopiero wczoraj udało się powtórzyć i podobało mi się chyba jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Pomijając już nawet ważną i mocną tematykę, to całość jest rewelacyjnym kryminałem/thrillerem. Niebanalnym, zaskakującym, mrożących w żyłach. Uwielbiam Pasikowskiego - jego wyczucie, klimat, dialogi, postaci. Szkoda tylko, że finałowy los młodszego z braci wypada dość tanio i niepotrzebnie. Poza tym rewelacyjne kino, które powinno być eksportowane na zachód. Mocno mi się całość kojarzy zresztą z... "Dziewczyną z tatuażem" Finchera, tylko film Pasikowskiego ma lepsze tempo, scenariusz i tematykę.

9/10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon