Polska superprodukcja historyczna (projekt rządowy)
Ekhm... "Smoleńsk" powstawał jeszcze w trudnych czasach rządów PO. W sensie, że trudnych dla reżysera chcącego podjąć taki temat (no dobra, trudnych pod wieloma względami, ale to sprawy nie dotyczy, więc odłóżmy to na bok). Myślisz, że za rządów PiS taki projekt nie dostałby dofinansowania z PISF? A nie dostał właśnie (i prawdopodobnie dlatego wygląda jak produkcja telewizyjna - i to łagodnie rzecz ujmując).

Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że film jest pisi na wskroś i ma patronat Dudopisa. To narodowy, patriotyczny projekt o świętych męczennikach i Tusku zdrajcy.

No ale dobra, przyjmijmy, że realizacja wielkiego kina zaczyna się od teraz. 500 plus na każdy film.
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Żadne z tych filmowych planów nie ruszyły, a już widzę zgryźliwość na wysokim poziomie. Ło matko, to co to będzie, jak już zaczną coś kręcić?
Żeby nie było, też dużych artystycznych sukcesów tym przyszłym filmom nie wróżę, ale poczekam z szyderczymi komentarzami przynajmniej aż się jakiś pierwszy pojawi. Co mi tam szkodzi, tyle mogę łaskawie zrobić.
Zresztą ja akurat lubię kino historyczne i nawet jeśli to nie wyjdzie, to sam zamysł i tak jest lepszy niż "Nakręćmy kolejny film o szarym życiu na blokowisku albo zróbmy coś po raz n-ty o tym, jak to Polaki Żydów mordujo".

Odpowiedz
Zgryźliwość? Ja widzę w komentarzach po prostu brak wiary w powodzenie takiej superprodukcji ze względu na brak kasy, którą faktycznie nie wiadomo skąd wziąć. Też chętnie obejrzałabym film o historii Polski na światowym poziomie, trudno się jednak łudzić, że pisie projekty, jeśli nie ideowo, to realizacyjnie będą przypominały coś innego niż właśnie "Smoleńsk". 
"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Akurat takie filmy jak choćby "Miasto 44" pokazały już, że realizacyjnie nie musi to wcale wyglądać jak bida z nędzą (bo tam z kolei scenariuszowo wyszło gorzej).

Odpowiedz
Jak pisałem wcześniej, zawężenie całego problemu do pieniędzy jest zbyt proste. w Rosji kręci się masę takich patriotycznych filmów za grube pieniądze, które może wyglądają dobrze, ale scenariuszowo leżą, też przez wyłażącą ze wszystkich stron propagandę.

Tutaj potrzebne byłyby dobre pieniądze, dobry scenariusz i przede wszystkim zmiana mentalna. Gdyż jeżeli mając miliardy złotych kręcimy film z założenia "Świat jest zły i nie docenia jacy jesteśmy świetni", to i tak wyjdzie z tego nieoglądalny gniot.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
http://prostozmostu.net/news/mike-tyson-chce-zagrac-w-filmie-o-historii-polski

HA HA :D

Odpowiedz
No i stalo sie, ruszyly przygotowania do krecenia filmu fabularnego o naszych "Bloody Foreigners" 

Ogólnie to cieszy mnie, ze powstanie taki film, ale mam pewne obawy. Konkretnie moje obawy sprowadzaja sie do tego czy to bedzie film "Czasohonorowopodobny", czy tez film bedzie chociazby zblizony do filmu, który o swoich asach przestworzy zrobili Czesi (moze moja analogia jest nieprawidlowa, ale od razu mi sie nasunela na mysl).
Budzet zdaje sie jakies 15 mln PLN, co a priori wydaje sie niewystarczajace, biorac pod uwage ze na Miasto 44 wydano 25mln PLN. W Pradze wydali chyba 8 mln € na "Ciemnonienieski Swiat" i to w 2001. Tak, cale 15 lat temu (!)

"Dywizjon 303" z pewnoscia sobie odswieze, gdyz czytalem to jeszcze w klasie maturalnej, ale z tego co pamietam to raczej luzne zapiski, wiec jakas os fabularna trzeba bedzie stworzyc, co z kolei jest polem do dzialania dla scenarzystów. Na watki patriotyczno-patosowe jest miejsce, ale z umiarem to i beda znosne.

Niedawno skonczylem "Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski" i tam rowniez jest pelno smaczków. Ogólnie to material na serial 8-10 odcinków.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Piszesz takim kolorem bo nie chcesz, żeby ktokolwiek to czytał? Można i tak.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Mogliby upiec polit-poprawną pieczeń w postaci filmu o naszych wojakach na Haiti. Kiedy to Polacy stanęli w obronie miejscowych przed swymi francuskimi kompanami, którzy chcieli cięmiężyć biednych murzynów.
No SAMOGRAJ i idealny kandydat do Oscara ™
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Możnaby zrobić film lub nawet serial o np. Polakach wśród armii Konfederatów. Mi marzy się serial o ARA, która ocaliła miliony ludzi od glodu, tylko to umiejscowić w Polsce czy porewolucyjnej Rosji. Kolejne tematy to o amerykańskich ochotnikach w Eskadrze Kościuszkowskiej i film w twórcy amerykańskiej kawalerii Puławskim.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon