Potop
Krótszy Potop to wciąż dobry Potop - ale tylko tyle. Wciąż dobrze mi się go oglądało i dobrze się bawiłem. Wiadomo, że nie dorównuje pełnej wersji, ale to nie jest nagle beznadziejny film ze złymi aktorami, cienkimi dialogami itp. To jest mniej świetnego filmu.

Odpowiedz
Pewnie sporo dobrych, długich filmów możnaby pociąć i nadal by były nieźle, co nie zmienia faktu, że jest to strasznie głupi zabieg, zwłaszcza jeśli, tak jak najpewniej w przypadku Potopu, oznacza to brak wydania pełnej wersji na Blu w bliskiej przyszłości.

Najlepszą obecnie opcją byłoby zrobienie połączenia scen z Redivivusa z Blu i uzupełnienie o brakujące fragmenty korzystając z ripu z TVNu, chociaż z tego co czytałem w wywiadach, to ingerencja była dosyć złożona, wiec to pewnie benedyktyńska robota.

Odpowiedz
Rip z TVNu jest na tyle dobry, że takie babranie się nie ma w ogóle sensu (zwłaszcza że, o ile mi wiadomo, cięto ujęcie po ujęciu.\

A Military zdecydowanie za łagodnie podszedł do sprawy, dla mnie to zbrodnia, profanacja, katastrofa.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Na początku też byłem oburzony, zwłaszcza po scenie w karczmie, i już myślałem, że jebnę złośliwą recenzję i dam za film nie więcej niż 2/10, ale rzecz w tym, że się wciągnąłem i obejrzałem całość z przyjemnością. Po prostu nie mogłem dać mniej. Owszem, pocięcie to zabieg głupi, ale tylko w przypadku wydań domowych - bo rozumiem chęć puszczenia szybszego zremasterowanego Potopu w kinach bez ponoszenia kosztów wyświetlania dwóch trzygodzinnych filmow. Przy czym nawet on nie sprawił, że Potop nagle stał się złym, nieoglądalnym filmem. Tyle mojego w temacie.:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości