Prawa autorskie a Youtube
I co, opłacą ci przelot do USA, zapłacą ci za prawnika, będą żywić te miesiące trwania procesu? Nigga, please :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
no przecież wiadomo, że zamiast tego go rozstrzelają.

Odpowiedz
Tylko z drugiej strony jakaś forma ochrony praw autorskich musi istnieć. To że powstały one do szerzenia cenzury nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. Bez ochrony nie powstałoby wiele z filmów które znamy i lubimy. Ostatnio czytałem artykuł o biznesie filmowym w Nigerii - 2 największej kinematografii świata, zaraz po Bollywood. Tam w ogóle nie istnieją prawa autorskie, więc najdroższy film jaki miał możliwość powstać kosztował niecały 1 mln złotych. Chyba nie chcielibyśmy takiego systemu na całym świecie. Obecne prawa autoskie są do reformy, to oczywiste, ale całkowite ich zniesienie byłoby początkiem końca dobrej kinematografii.

Odpowiedz
Cytat:Tam w ogóle nie istnieją prawa autorskie, więc najdroższy film jaki miał możliwość powstać kosztował niecały 1 mln złotych.
Nie widzę korelacji.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
YT straszy w regulaminie tak, jak masa innych podobnych serwisów. W skrajnych wypadkach wszystko kończy się wywaleniem konta, albo stosownym ocenzurowaniem filmu/dźwięku (często zależnie od kraju). Najczęściej jednak stosują prośbę o usunięcie filmu, albo po prostu umieszczają obok reklamy zachęcające do kupna muzyki/filmu etc użytych w Twoim dziele :P

Odpowiedz
Cytat:Ostatnio czytałem artykuł o biznesie filmowym w Nigerii - 2 największej kinematografii świata, zaraz po Bollywood.

Oni po prostu jeszcze nie wiedzą, że piractwo szkodzi, a prawa autorskie są niezbędne i dzięki nim istnieje dobra sztuka.

Cytat:Tam w ogóle nie istnieją prawa autorskie, więc najdroższy film jaki miał możliwość powstać kosztował niecały 1 mln złotych

A w Egipcie 6 tysięcy lat temu nie istniały prawa autorskie i zbudowali piramidy.

Zaraz, czy ja właśnie odkryłem związek przyczynowo-skutkowy między brakiem praw autorskich w Egipcie a budową piramid czy tylko pierdolnąłem sobie a muzom jakąś głupotę?

;)

Cytat:całkowite ich zniesienie byłoby początkiem końca dobrej kinematografii.

Twierdzisz, że byłoby aż tak źle?

:)

Odpowiedz
(06-03-2012, 23:32)ada62 napisał(a): Proszę o szybką odpowiedź bo ja umieram ze strachu.

Guanoamo już na Ciebie czeka.

PS - to jest kobieta, Ada.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(07-03-2012, 00:38)Khet napisał(a): YT straszy w regulaminie tak, jak masa innych podobnych serwisów. W skrajnych wypadkach wszystko kończy się wywaleniem konta, albo stosownym ocenzurowaniem filmu/dźwięku (często zależnie od kraju). Najczęściej jednak stosują prośbę o usunięcie filmu, albo po prostu umieszczają obok reklamy zachęcające do kupna muzyki/filmu etc użytych w Twoim dziele :P

Dziekuje Ci za odpowiedz :)
ada62, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Mar 2012.

Odpowiedz
W razie czego w swoim profilu na YT wejdź w menedżer filmów i z listy obok wybierz informacje o prawach autorskich. Jeśli ktoś przyczepił się do czegokolwiek, to na liście pojawiają się te filmy oraz stosowne wyjaśnienia - np info o krajach w jakich film został zablokowany albo o tym, że na stronie z nim pojawią się reklamy czy odnośniki do sklepu.

Sam mam kilka takich sytuacji z takim wyjaśnieniem:
"Co należy zrobić?
Nie jest wymagane żadne działanie. Twój film jest nadal dostępny na całym świecie. W niektórych sytuacjach obok filmu mogą być wyświetlane reklamy."

itp:)

Odpowiedz
Skoro już odświeżyliśmy temat, Military masz ten swój Wiedźmiński montaż zawieszony gdzieś na jakimś serwerze? Z chęcią bym to zobaczył, co tam zdziałałeś. :)
"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
(07-03-2012, 00:19)Hitch napisał(a):
Cytat:Tam w ogóle nie istnieją prawa autorskie, więc najdroższy film jaki miał możliwość powstać kosztował niecały 1 mln złotych.
Nie widzę korelacji.

Dystrybucję filmu praktycznie natychmiastowo przejmują piraci. Dlatego przeciętny film nigeryjski kosztuję od 30 do 50 tys. dolarów, bo twórcy filmowi nie są w stanie uzyskać z legalnej dystrybucji więcej pieniędzy niż ta kwota. Najdroższy film jaki tam powstał kosztował 300 tys. dolarów i do tej pory się nie zwrócił mimo dobrych recenzji, wielu nagród i dystrybucji w kinach (co w Nigerii jest rzadkością, większość filmów dystrybuuje się na płytach vcd na straganach)

Dlatego w Nigerii przeciętny reżyser kręci rocznie 10-20 filmów za 30-50k kręconych tanią cyfrówką w niecały tydzień, zamiast nakręcić 1-2 filmy z porządnym planem zdjęciowym, kilkoma tygodniami zdjęć i kilkoma tyg postprodukcji. Porządne prawa autorskie myślę, że w jakiś sposób rozwiązałyby ten problem.

Odpowiedz
(sprawa prawie rozwiązana)

Jak omijacie blokadę regionalną na YT? Bo ostatnio mnie k...ca bierze. Jeszcze wczoraj miałem filmy dostępne a dziś wygasili 7 linków z 8.

Zmieniałem już proxy w FF na amerykańskie, próbowałem ProxTube, odpalałem nawet w innych przeglądarkach na zmienionym IP i wszędzie mi wywala, że "film zablokowany w moim kraju.

Idzie Wam to?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Tak sobie czytam waszą dyskusję na temat youtube i praw autorskich zwłaszcza ,że już straciłem dwa konta na yt.Na youtube rządzi prawo Kalego ,czyli Kali brać może i łamać natomiast jak Kalemu brać - likwidacja konta.
Pierwsze konto zlikwidował mi TVN żeby było śmieszniej wcześniej TVN kradł z naszego portalu amatorskie nagrania i puszczał źródło -youtube i autora.
I paradoksalnie gdy wrzuciłem fragment programu w którym TVN bez naszej zgody używa nasze treści TVN znów mi zablokował film- bo ukradłem ich treść do którego oni mieli prawo autorskie tylko od kogo? bo ja im nie dałem.
Obecnie zamknęła mi konto TVP - cóż uzywałem fragmentów nagrań wiadomości rzecz jasna podawałem źródło - autora ,nic może nie byłoby dziwnego w tym wszystkim ale...mamy do czynienia z telewizją publiczną mało tego we wszystkich reklamach "błagalnych" stwierdzają ,że my obywatele płacąc abonament jesteśmy współtwórcami tych programów - to ja pytam: jesli jestem współtwórcą dlaczego mi blokujecie kanał?...
Pozdrawiam
malyy5, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2012.

Odpowiedz
Cytat:gdy wrzuciłem fragment programu w którym TVN bez naszej zgody używa nasze treści TVN znów mi zablokował film- bo ukradłem ich treść do którego oni mieli prawo autorskie tylko od kogo? bo ja im nie dałem.

Dobry materiał na kino w stylu Barei. Tylko mi go nie ukradnij!

Odpowiedz
http://gadzinowski.pl/egyptian-parkour-style-droga-do-sukcesu/
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Cytat:TVN kradł z naszego portalu amatorskie nagrania i puszczał źródło -youtube i autora.
I nie mogłeś tego zgłosić do sądu skoro złamali prawo i Tobie to przeszkadza?

Odpowiedz
Taa, bo sąd jest dla maluczkich.
Democracy has nothing to do with freedom. Democracy is a soft variant of communism, and rarely in the history of ideas has it been taken for anything else.

Odpowiedz
Właśnie. Jeszcze jemu coś by się przylepiło.

U nas robisz przekręty na miliony dostajesz zawiasy (news z dzisiaj - pracownice banku okradały klientów). Wisisz fiskusowi 2 300 PLN- jesteś wyciągany późnym wieczorem przez pałlicje a dzieci oddają ci do pogotowia.

Odpowiedz
Zauważyliście, że na YT wiszą nawet nowe filmy (np. The Thing 2011) przez miesiące a wytwórnia nie każe usuwać?
Chyba niektórzy spuscili z tonu w walce z piractwem.

http://slawomirwilk.pl/piracki-firm-w-serwisie-youtube/
http://slawomirwilk.pl/tysiace-pirackich-filmow-w-serwisie-youtube/

"Lista pełnometrażowych filmów w wersji z polskim lektorem, które można obejrzeć w YouTube za darmo, jest imponująca. Jest "Miasto Boga", "Hurt Locker - w pułapce wojny"".

Czaita? Przecie to za Hurt Locker tak ściagali ludków.

Odpowiedz
Może ktoś w końcu zauważył, że piractwo nie jest takie szkodliwe, jak się od lat ludziom wmawia.
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości