Preacher (AMC)
W sieci pojawił się pierwszy oficjalny teaser serialu, więc czas zakładać temat. Za produkcję odpowiada Seth Rogen oraz Evan Goldberg., w roli głównej Dominic Cooper.

Stworzony przez Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, Preacher, który był wydawany w latach 1995-2000, opowiadał historię kaznodziei z Teksasu opanowanego przez ponadnaturalną istotę, składającą się z nienaturalnego połączenia demona i anioła.

Mając ogromne moce, kaznodzieja razem z byłą dziewczyną i irlandzkim wampirem-alkoholikiem wyruszają w podróż przez Amerykę, aby odnaleźć Boga, który najwyraźniej porzucił obowiązki w niebie i chcą uzmysłowić mu jego nieodpowiedzialność.

I jeszcze plakat:

[Obrazek: 6t47l8u1_nug9rn.jpg]

Odpowiedz
Chciałbym wierzyć, że to się uda, ale się nie uda. Nie ta stacja, nie ci scenarzyści. HBO w latach 2000-2006 powinno to nakręcić, teraz już jest za późno. :D

Ale obsada nawet fajnie się prezentuje. Pomijając fakt, że komiksowa Tulip to biała blondynka a nie Mulatka, lol.

Odpowiedz
AMC to swietna stacja, choc brak fucków będzie smutny. Choc i fucki udawalo im sie wcisnac czasem. A co masz do scenarzystów? Caitilin, który jest showrunnerem, pisał "Breaking Bad", a Rogen i Goldberg w "This is The End" pokazali, że mają humor bliski temu Gartha Ennisa. Humor, który mnie osobiscie nie bawi, bo jest zbyt przerysowany i ostentacyjny, ale zarty z obciagania, masturbacji i Boga to cos, co idealnie pasuje do nich. (W jednym komiksie przeciez Ennis umiescil Boga, ktory jest po prostu masturbującym się głupkiem.)

Ja w "Preacherze" najbardziej lubiłem te poważne momenty, kumpelstwo i humor wynikajacy z dialogów, a nie karykaturalnych postaci i sytuacji. I to tez jest cos, co lubie u Rogena i Goldberga - ich scenariusze mimo wszystko mają serce. Jedyne, czego u nich nie widzialem to powaznej sensacyjnej/thrillerowej/westernowej oprawy, ale od tego jest Caitilin.

Takze tworcy IMO jak najbardziej adekwatni. Trudno byloby o ludzi, ktorzy byliby w stanie zrobic bardziej wierną tonalnie adaptacje. Ale zobaczymy.

Co do białej Tulip. Zmiana jej koloru skory mysle, ze idealnie amplifikuje przerysowana redneckowosc rodziny Custera.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Nie no, tak sobie zaśmieszkowałem. Mogę wyobrazić sobie gorszych scenarzystów - chociazby Marka Stevena Johnsona, który zaadaptował komiks jakieś 10 lat temu i zaniósł do HBO, ale mu odmówili, a patrząc na jego dorobek, dobrze się stało.

Goldberg z Rogenem to zapaleńcy, fanboje komiksu. Z jednej strony to dobrze, z drugiej może się okazać ich największą wadą. O obecności Caitlina kompletnie zapomniałem (a może nawet nie wiedziałem?), a tu się okazuje, że to w zasadzie on będzie showrunnerem, ciekawe.

Odpowiedz
Nie widzę tego, nie przy Rogenie i Goldbergu. Mają rewelacyjny materiał wyjściowy (a z takiego "Aż do końca świata" można zrobić genialny odcinek), ale obawiam się, że spieprzą to dokumentnie. Poza tym ludzie od castingu się nie popisali - ani Jesse ani Cass nie pasują do pierwowzoru komiksowego, a Tulip lepiej nie komentować.

Jak na razie przekorne czarnowidztwo z mojej strony, a jak (oby) się uda, to odszczekam.

Odpowiedz
Akurat Cooper i Gilgun pasują wg mnie, zwłaszcza ten drugi. Zresztą, to nie ma być cosplay, tylko dobrze odegrana postać, a wszystko to zależy od poziomu adaptacji.

Odpowiedz
Casting jest zajebisty, nie wiem o co chodzi. Przypieprzania się do castingu Tulip kompletnie nie rozumiem. Gdyby jeszcze jej postac w komiksie wyglądała jako charakterystycznie, jak Cassidy, ale nie, ona miała wygląd generycznej dziewczyny.

Odpowiedz
Jest i pełen zwiastun. Podoba się mnie to:

Odpowiedz
Dobrze to wyglada. Ciekawe czy ton odzwierciedla serial. Jezeli tak, to mi sie podoba. Mniej kreskówki, więcej powagi i czarnego humoru.

(Saint of All Killers na butelce :))

Odpowiedz
Może być. Już teraz widać, że z komiksu zapewne wezmą niezbyt wiele, no ale raczej można się było tego spodziewać.

Odpowiedz
To akurat dobrze. Najlepiej, żeby wzieli z komiksu to, co najlepsze, a nie np. upośledzonego spasionego papieża i romans dupy z cyklopem. Ale chu wie, jeszcze to moze byc. Grunt, zeby ton poszedl w strone mniej kreskowkowa.

Odpowiedz
Nowe foteczki

[Obrazek: 4W9Z5TV.jpg]

[Obrazek: 4hzrUoB.jpg]

Odpowiedz
Bardzo dobrze to wygląda. Obsadowo jak dla mnie dycha. Cassidy idealny, Jessie jak najbardziej, a do Tulip się chyba też przekonam. Na tej fotce wygląda uroczo.

Mam nadzieję, że nie zarżną tego jak Walking Dead. Trzymam kciuki.

Odpowiedz
Cassidy jak widać w swoim żywiole. :)

Odpowiedz
Mnie tam najbardziej martwi, że nie ma herr Starra w obsadzie.

Odpowiedz
To dopiero pierwszy sezon, Starr jeszcze się pojawi, to zbyt charakterystyczna postać by mogli ją sobie darować. Strzelam, że pierwszy sezon skończy się wraz z dotarciem na farmę babci.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Nie ma Starra (na którego pewnie przyjdzie jeszcze czas, o ile nie skasują po pierwszej serii), ale za to jest Odin Quincannon, równie dobry zwyrol, którego zagra, moim zdaniem świetnie dobrany, Jackie Earle Haley.

Odpowiedz
[Obrazek: 1692_1.7.jpg]

Odpowiedz
Pierwsza recenzja: http://birthmoviesdeath.com/2016/03/15/sxsw-review-preacher

Odpowiedz
A tu z naszego podwórka:
http://m.stopklatka.pl/wiadomosci/wydarzenie,178809

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości