Prekognicja, czyli oceń film, który zaraz obejrzysz
Mierzwiak napisał(a):Nie za wcześnie kochani? : )

Aaaaa wyglupy takie :)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Skoro tak, to proszę bardzo [na opisy za wcześnie]:

Pesymistycznie - 8/10
Realistycznie - 10/10 ; )

Odpowiedz
Terminator Salvation - dobre kino s-f, chociaż nie posiada klimatu znanego z części pierwszej ani z części drugiej. Bardziej ma się wrażenie, że to reboot niż kontynuacja, ale nie zmienia to faktu, że dobrze wykorzystuje potencjał zbutnowanych maszyn-zabójców. Nie ma krwi, są szybkie cięcia. Jest ponuro, ale ponuro w stylu AD2009. Bale stara się wykrzesać z filmowego Conora ile może, ale scenariusz nie daje mu zbyt wiele możliwości i wychodzi to średnio - znów zmarnowany potencjał aktora. Poza tym Bale jest chudy. Reszta obsady oscyluje gdzieś w tych samych kategoriach. Efekty specjalne dobre, CGI bayowsko efekciarskie (niestety jedyną osobą, która może kreować swój styl i swoją wizję w dziedzinie efektów, jest Cameron i czasami Spielberg, a pozostali twórcy tylko składają obrazy z pospolitych klocków). Terminatory nie noszą na szczęście okularów-gwiazdek i nie rzucają cool tekstów. Maszyny znów mają jajca ze stali, tyle że zabijają w czasie cięć montażowych.Fabularnie bez fajerwerków, ale też nie prostacko i głupio.

Ocena: 7/10.

Odpowiedz
ok, ja w sumie też zaryzykuje - miałem nie iść, ale po zobaczeniu antychrysta potrzebuje natychmiast czegoś mądrego do obejrzenia, więc padło na T4.

terminator ocalenie - film będzie denny, dziecinny i wkurzający. postacie jak z żurnala, fajnie ubrudzone piaskiem, w fajnych ciuchach. ciężaru gatunkowego zero, ot, taka apokalipsa na wakacje. bale gorszy niż w TDK, ale złotej maliny i tak nie dostanie. murzyniątko pełne wigoru i zawsze służące pomocą w unicestwianiu robotów: a to poda flarę, a to uruchomi pułapkę, a to pokaże buźkę i T-600 się rozczuli. sporo wybuchów, pościgów i lawirowania między górami. dialogi na poziomie smurfów, czyli wyższym niż w TF-ach. normalnie dałbym 0/10, ale jako że byłem świadkiem entropii wszechświata w antychryście, dam 3-4 oczka.

Odpowiedz
A to ja też. :)
Terminator Salvation - zaraz po seansie wyda mi się całkiem w porządku, na drugi dzień emocje opadną. Akcja w porządku, fajne wybuchy i efekty, Worthington i Yelchin wzbudzają sympatię, dziewczynka do wywalenia. Bale miejscami wydaje się śmieszny. Film prawie w ogóle nie jest brutalny i generalnie odbiega od moich wyobrażeń, choć wizualnie (kolorystyka, zdjęcia) jest idealny. Mało mnie obchodzą bohaterowie i przez to bez przerwy czekam na sceny z Terminatorami, które będą niezłe i uratują całokształt. A w przyszłym tygodniu będę rysował na marginesach zeszytów poobdzierane z gumy endoszkielety. :D

6/10 :)

Odpowiedz
Dawno Temu w Ameryce

Szykuje się po prostu doskonałe, wyborne kino gangsterskie które ustawię na równi z Ojcem Chrzestnym

10/10

Odpowiedz
Parnassus - obejrzę jutro.

Jak to u Gilliama - rozmach na granicy przerostu formy nad treścią, ale dla smakoszy wielka gratka :) Jako że jestem fanem nawet Barona Munchausena (z Gilliama mniej lubię w zasadzie tylko Bandytów Czasu), będę się bawił doskonale. Dodatkowo miodem na me oczy i uszy będzie wyśmienita gra aktorska plejady znakomitych autorów (chociaż w sumie to po namyśle nie jestem pewien, czy mieć miód na oczach i uszach jest tak fajnie...).

Generalnie, spodoba mi się nawet bardziej niż Bracia Grimm :)

Odpowiedz
Sala samobójców - film godny subkultury Emo. Brak jakiejkolwiek wiarygodności psychologicznej, wszechobecny przesadyzm i zbytnie dramatyzowanie. Liczę na śmieszny film o złym internecie, ale porządny od strony technicznej. Przewidywana ocena to gdzieś koło 4-5/10. Prawdziwa ocena wieczorem w odpowiednim temacie.

Odpowiedz
Infiltracja - spodziewam się słabszego filmu od pierwowzoru. Gwiazdorzy nie pomogą. Niedługo zapomnę co widziałem.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Trochę wcześnie (do premiery ponad 6 miesięcy) ale co mi tam.

Jestem fanem Batmana od jakichś 18 lat, a Superman jest moim drugim ulubionych komiksowych superbohaterem. Na BvS idę w dniu premiery i jest to dla mnie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku. Ale...

- Man of Steel miał swoje wady, a i tak jest moim ulubionym filmem Snydera, który do najlepszych reżyserów nie należy. BvS również nakręci Snyder.
- Z pierwotnego planu zrobienia filmu o Batmanie i Supermanie, projekt przeszedł w bycie prologiem JLA, i jego głównym zadaniem jest stworzenie fundamentów pod DCEU.
- Nadmiar postaci. Do Bohaterów MoS, oraz Batmana i Alfreda, dołączyli: Wonder Woman, Aquaman, mała rolę ma zaliczyć Cyborg (?), Luthor + jego sekretarka, pani senator, powrót Zoda (?), ten koleś bez nóg (?), finałowy przeciwnik (?)...
- Nadmiar wątków. Konsekwencje wydarzeń z finału MoS, Superman ratujący ludzi, Clark + Lois, Clark i jego śledztwo w sprawie Batmana, powrót Batmana, retrospekcje z jego przeszłości, listy podsyłane Bruce'owi, "złowrogie" plany Luthora, wątek Wonder Woman, wątek romantyczny Diana-Bruce (?), kryptonit, finałowy przeciwnik (?)...
- Strona wizualna. Totalnie nie podoba mi się wygląd Batmobilu, a efekty specjalne (typowo dla Snydera) rażą sztucznością. Komputerowa animacja Batmana wraca do czasów Schumachera.
- Ostatnie wieści o tym, że Superman "miał już cały film" (LOL), dlatego w BvS więcej czasu poświęcono Batmanowi, dopiero w drugiej połowie filmu role gacka i Supermana się wyrównują.
- MoS oceniłem na 8/10, TDKR na 7/10 i nic na razie mnie nie przekonuje, że BvS ocenię równie wysoko.

Pewnie dam 6/10, bo nie wiem jak beznadziejny i jak bardzo rozczarowujący musiałby być film z udziałem Batmana i Supermana, żebym ocenił go negatywnie.

Odpowiedz
Bla bla bla plus recenzja trailera. Naprawdę mogłeś sobie darować :)

Odpowiedz
Mogłem, ale nie musiałem. A trailer bardzo mi się podobał. ;)

Dodam jeszcze, że preferuje proste, bardziej skupione historie, a zapowiada się przepchany zbędnymi postaciami i wątkami film, który ma być podstawą pod uniwersum, a nie po prostu "Batmanem v Supermanem", co mi się nie podoba. BvS wyjdzie na tym jak Hobbity, w które nawalano co nie miara, żeby stworzyć trylogie, zamiast jeden ale konkretny film. Mam też nadzieję, że BvS nie będzie trwał więcej niż 150 minut. :P

Odpowiedz
(12-09-2015, 11:12)Juby napisał(a): - MoS oceniłem na 8/10, TDKR na 7/10 i nic na razie mnie nie przekonuje, że BvS ocenię równie wysoko.

Pewnie dam 6/10, bo nie wiem jak beznadziejny i jak bardzo rozczarowujący musiałby być film z udziałem Batmana i Supermana, żebym ocenił go negatywnie.

Bla bla bla bla bla bla, a po premierze będzie pewnie sikanie w gacie i nawet jeśli film miałby mieć mankamenty to w rezultacie skończy się na takim czymś: "oj tam, oj tam.. każdemu się zdarza.. 9/10 bo Batman i Superman" i takie tam =/

Za samo wywalenie Goyera powinno być +2 do oceny.

W ogóle takie twarde stwierdzenie na 6 miesięcy przed premierą, że film będzie przepchany postaciami i wątkami, jest dla mnie komiczne :)
Zwłaszcza, że nadal nie wiele wiadomo o fabule, a tym samym i o wątkach, które się tam pojawią.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
(12-09-2015, 12:48)zombie001 napisał(a): Bla bla bla bla bla bla, a po premierze będzie pewnie sikanie w gacie i nawet jeśli film miałby mieć mankamenty to w rezultacie skończy się na takim czymś: "oj tam, oj tam.. każdemu się zdarza.. 9/10 bo Batman i Superman" i takie tam =/

Czytałeś moją recenzje TDKR? Albo nowego Terminatora, którego też jestem fanem? Nie jestem jednym z fanbojów, którzy ślepo wystawiają wysokie oceny, bo "Batman i Superman".

(12-09-2015, 12:48)zombie001 napisał(a): Za samo wywalenie Goyera powinno być +2 do oceny.

Goyer napisał scenariusz jednego z najlepszych filmów Marvela (Blade) i współtworzył najlepszego Batmana Nolana. Gdy prawie całkowicie go odsunięto, powstał TDKR!

(12-09-2015, 12:48)zombie001 napisał(a): W ogóle takie twarde stwierdzenie na 6 miesięcy przed premierą, że film będzie przepchany postaciami i wątkami, jest dla mnie komiczne :)
Zwłaszcza, że nadal nie wiele wiadomo o fabule, a tym samym i o wątkach, które się tam pojawią.

No racja, komiczne. Fotki z planu, obsada, informacje z Comic-Con, Empire i EW, oraz dwa zwiastuny w ogóle nie sugerują, że będą tam postacie i wątki, o których pisałem. :P

Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że tytuł tematu dotyczy filmu, który ZARAZ obejrzysz. Także tego, jak Ci się nudzi Juby, to może porób trochę masy, a nie zawracaj dupę.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
No przecież zaraz obejrzę. Za 201 dni. ;)

Odpowiedz
Serio, Juby - to było naprawdę daremne :)
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Moonlight - 2-3/10. Bo tematyka, żenująca artsy-fartsy realizacja i dryfowanie na fali #oscarssowhite.

Żartuję, nawet nie obejrzę.

Odpowiedz
Nie obejrzysz? Ten temat chyba służy czemuś innemu niż rozgłaszaniu, że masz gdzieś poprawność polityczną i nagrody.

Odpowiedz
(12-09-2015, 11:12)Juby napisał(a): Pewnie dam 6/10, bo nie wiem jak beznadziejny i jak bardzo rozczarowujący musiałby być film z udziałem Batmana i Supermana, żebym ocenił go negatywnie.

Oho. Ale się pomyliłem.

Thanks, Zack!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon