Psy 1 i 2
Był taki film. Główne role grali Bogusław Linda i Maciej Kozłowski. Opowiadał luźno o tworzeniu się mafii w Polsce (tej z pod znaku Pruszkowa i Wołomina).

Ale to jest przecież topic o "Psach". Powróćmy zatem do tematu głównego.
I have a plan. Heh.
Mein Fuhrer, I can walk!!!

Odpowiedz
Skoro kręcą sequel "Misia" i "Alternatywy 4", to z co stoi na przeszkodzie, w nakręceniu "Psów 3"? Co prawda wolałbym, aby powstawały nowe filmy, niż sequele, ale kto ich tam wie :)

Odpowiedz
Don Vito napisał(a):Skoro kręcą sequel "Misia" i "Alternatywy 4", to z co stoi na przeszkodzie, w nakręceniu "Psów 3"? Co prawda wolałbym, aby powstawały nowe filmy, niż sequele, ale kto ich tam wie :)

To mogłoby być zabawne, Cezary Pazura, czyli "Nowy" - policjant bez prawgo kciuka, no i Franz Mauer powracający z emigracji na Oceanii, aby wymierzać sprawiedliwość. Chyba w pierwszej kolejności i to w trybie pilny musiał by stoczyć pojedynek z Antonim Macierewiczem.
I have a plan. Heh.
Mein Fuhrer, I can walk!!!

Odpowiedz
Murer już daaawno temu wrócił do Polski i teraz pracuje w komisji etyki PZPN :)

Odpowiedz
taa a nowy wybral kariere w polityce i zapisal sie do pisu a Walenda zostal kasiazem przybral ksywe "Kwinto" i uczy sie grac na trabce :D

Odpowiedz
gdyby ktos chcial zaciagnac mnie na to do kina krzyczalabym tylko "ale ja nie mam broni! Nie mam k.... broni!!!"

Odpowiedz
Jakie kino akcji?
Sensacyjne sie jeszcze zgodze z bolem jakos. W jedynce sa trzy strzelaniny (i to tez zawsze strzela tylko jedna ze stron...) i jedna egzekucja.
Te filmy to raczej dramaty opierajace sie bardziej na fabule i dialogach niz akcji.
Oczywiscie nie jest to wada. Ostatnio odswiezylem sobie te filmy i musze stwierdzic ze to kawal rewelacyjnego kina.
Szkoda tylko ze strasznie archaiczne pod wzgledem wykonania. Udzwiekowanie marne, kiepska jakosc obrazu, pistolety na kapiszony, ktore robia PSZ zamiast strzelac ;)
Ale te braki rekompensuje swietny scenariusz i doskonale aktorstwo.
Nigdy nie lubilem tego typu okreslen ale Linda to istny 'polski Bruce Willis' :lol:
Co tu dodac...hm... fajna ciekawostka jest wersja Psow 2 ktora krazy po necie z dodanymi odglosami wystrzalow z Max Payne 2. Ah te basy przy wystrzalach ;) Niestety nie dopatrzyli i w scenie w pociagu nie dodali tych odglosow i slychac te nedzne PSZ.

Jeszcze na oddzielna uwage zasluguje muzyka. O dziwo jest swietna. Zawsze ilustracja w polskich filmach dzialala mi na nerwy popbrzdekiwaniem bezcelowym.
Jednak Michał Lorenc spisal sie na medal i stworzyl dwie bardzo filmowe (w amerykanskim tego slowa znaczeniu) sciezki. Wielkie brawa.

Dwa slowa dla Mentala:
Slowo 'do kroćset fur beczek!' pada w pierwszej czesci 360 razy :D
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
pytanie, czy kontekst uzasadnia użycie :) bo jak nie, to ja już wole, żeby nie przeklinali.

Odpowiedz
Uzasadnia. I przedewszystkim wszelkie kurwy są realistyczne. Nie mowia tego zeby bylo cool. Mowia tak bo...tak sie mowi w takich kregach i juz ;)

(Podczas libacji byłych UBeków)
Wszystkich nie wyrzucą... Policję polityczną muszą mieć czy jak tam ta do kroćset fur beczek! będzie sie nazywała.. No co?! Jezuitów zatrudnią?!
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch napisał(a):pistolety na kapiszony, ktore robia PSZ zamiast strzelac ;)

wyskocze jak filip z konopii:
slyszales kiedys strzal z prawdziwego P63? tak strzelaja te pistolety i wiekszosc krotkiej broni. wielkie bum to tylko wyjatki pokroju desert eagle.W filmach wiekszosc strzalow to nie sa autentyczne odglosy danej broni bo nie bylo by efektownie, to cos jak wybuch samochodu po kazdym wypadku i walnieciu w drzewo tudziesz spadniecia z wiaduktu

p.s. sorry za offtopa :twisted:

Odpowiedz
Tak slyszalem wystrzal z broni ale to jest film. A bron tu podkresla pozycje. Niewiele osob tu strzela. Kiedy Gross pacyfikuje zespol Franza jest jak diabel a wszystko psuje to PSZ..;)
--
Laozi

Odpowiedz
takie pytanko, bo nie pamiętam, a na chwilę obecną nie mam jak sprawdzić: czy Młody w Psach ginie czy jednak udaje mu się przezyć?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mlody, Dziadek i Student gina.
--
Laozi

Odpowiedz
dzięki :D nie byłem pewny tylko Młodego, bo potem pamiętam ląduje w szpitalu
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wyladowali w szpitalu dla draki zeby akcja nie zostala uznana za kompletne fiasko. Nawet Bień rodzinom powiedzial, ze sa w trakcie operacji i wszystko bedzie dobrze, kiedy ci juz od jakiegos czasu nie zyja.
--
Laozi

Odpowiedz
A mnie się odgłosy wystrzałów podobały. Może to umiłowanie realizmu?

Ja zwróciłem uwagę na fabułę. Wszystko tu gra, ciekawe wątki są. Naprzykład postać jednego z porąbanych ludzi Grossa, którego potem załatwił Olo (od początku go nie lubił). Tu się można każdą minutą zachwycać: dialogi, muzyka, montaż, dialogi, ciekawe postaci, dialogi i sam pomysł na film.

Aha, ważna sprawa!:

Co to za tekst "Co ty (do kroćset fur beczek!) wiesz o zabijaniu?" przypisany do "Psów"? Ja znam film na pamięć i nie pamiętam czegoś takiego. W dwójce na pewno też nie ma, więc skąd się ten tekst wziął? Czyżby pojawił się dopiero w "Kilerze" (przed lustrem)?
Gdy ogłoszono nominacje do Złotych Kaczek 2007 na najlepszy tekst z polskich filmów, to właśnie to z niby "Psów" było wśród kandydatów! To nawet krytycy ulegają jakimś gimnazjalnym plotkom?

Odpowiedz
no jak dla mnie to jest cytat Berengera z plutonu :)

Sgt. Barnes: Death? What you all know about death?

Odpowiedz
Bodzio napisał(a):W dwójce na pewno też nie ma, więc skąd się ten tekst wziął?
Musze przerwac milczenie-z-braku czasu, by zdementowac te glupote. Oczywiscie, ze pojawia sie w dwojce, ale w nieco innej formie.
Więc, nie mów mi nic o zabijaniu, bo coś o tym wiem.

Do zobaczenia i uslyszenia za jakis miesiac, moze mniej :)
--
Laozi

Odpowiedz
Ostatnio sobie przypomniałem jedyneczkę. Powiedzcie mi, kto dziś w Polsce nakręciłby taką scenę? - SPOJLER INSIDE
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
To tak jak ze sławetną sceną:

To się nazywa niepoprawny politycznie film.
People should not be afraid of their governments.
Governments should be afraid of their people.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości