Psy 1 i 2
Akurat ta scena z Kałachem jest imo dosyć absurdalna. Niech ktoś, kto się zna, się wypowie czy coś takiego jest w ogóle możliwe.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Popis Franza jest możliwy, odległość nie była znów taka duża, a kałach to nie wiatrówka. Odrzutu też nie ma takiego strasznego jak się wydaje. Kumpel był w wojsku tam używali AK-47 na poligonie i mówił, że nie czuć odrzutu prawie wcale. Więc dlaczego nie ?
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Kumpel widocznie nie strzelał z niczego poza Kałachem, bo ten w porównaniu do bliźniaczego Beryla kopie jak muł.

Odpowiedz
Ale mi nie chodzi o sam fakt trafienia w bok pudełka od zapałek, tylko o to że te nie rozwaliło się tylko 'wysunęło wnętrze'. A tak w ogóle to co ma tu do rzeczy odrzut? To była jedna kula.

Pisałem poprzedniego posta parę dni temu, od tamtego czasu wiele się zmieniło, np. obejrzałem Wanted i moja tolerancja na filmowe idiotyzmy wzrosła o 100%. :)) Więc scena z Psów już mnie nie mierzwi.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Dopiero teraz, po raz pierwszy obejrzałem Psy. No cóż, jestem absolutnie rozwalony i nawet nie wiem co powiedzieć - toż to poziom światowy! Aktorstwo - bez absolutnie żadnych zastrzeżeń - Gajos? Spokojny, wyważony, przerażający. Linda? Badass.
Strzelanina w hotelu to najlepsza scena jaką w polskim kinie jak na razie widziałem, i jedna z moich ulubionych jeśli chodzi o całe kino. No co tu dużo mówić - nie mogę się doczekać obejrzenia dwójki, spodziewałem się że jedynka to takie dobre kino 'jak na polskie warunki' - a to nieprawda, bo nawet gdyby film nazywałby się 'Pigs' i mówiliby w nim po angielsku wciąż byłby doskonały.

Dzięki Hitch :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Do uslug, Sniffles.
Pamietaj tylko, ze dwojka to zupelnie inny klimat. Jednak w tym innym klimacie, wciaz swietny film.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Powaznie? Pierwszy raz? :) Tak sie pytam, bo chyba Mental tez dopiero niedawno oblukal. Jak dla mnie Psy, to... najlepszy polski film, bez podzialu na ustroje.
Zeby nie bylo za slodko, traci troche przeszarzowany/przecwaniakowany Bogus w scenach z Angela, a dokladnie gdy padaja hasla w stylu, co jest koncert zyczen, Ty stara dupa jestes itp. Za duzo tego w jednym momencie, traci sztucznaoscia i ogolnie do dupy scena :) Na powaznie, ciut bym ja zmienil, na jakis normalny dialog, a nie cool, zajebiaszcze zimne teksty Boguslawa. Reszta miazdzy jaja od samego poczatku, az do konca. Sceny w hotelu, szpitalu - kurcze, do fragmnentow tasmy filmowej z tymi scenami nalezy sie modlic. Pasikowski idealnie trafil czasowo-tematycznie z tym filmem. Ubecy wdrazani do policji, komisje weryfikacyjne, wczesny kapitalizm - szczena na podlodze.

Snuffer napisał(a):a to nieprawda, bo nawet gdyby film nazywałby się 'Pigs' i mówiliby w nim po angielsku wciąż byłby doskonały.

Nie wiem, czy jest jakies zagraniczne wydanie Psow, ale jesli tak, to mam nadzieje, ze ktos sie pokwapil, aby przed filmem dac jakas plansze w krotkim wyjasnieniem co sie wlasnie dzieje. Po prostu info, ze skonczyl sie socjalizm, zaczyna kapitalizm, wzrasta handel nielegalnymi substancjami wuchta ubekow traci robote, ci ktorzy z milicjantow sa przemianowani na policjantow musza przejsc przez rozmowy z komisja itp. Mniej wiecej tak to widze, inaczej jakis amerykaniec lubangol nie bedzie mial ni chuchu pojecia o co chodzi.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Nie wiem, czy jest jakies zagraniczne wydanie Psow, ale jesli tak, to mam nadzieje, ze ktos sie pokwapil, aby przed filmem dac jakas plansze w krotkim wyjasnieniem co sie wlasnie dzieje.

tak Bucho, tak :D
http://www.imdb.com/title/tt0105185/
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
O ja jebie, zabiles mnie :D

Komisarz Rex <rotfl>
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Karta wyjaśniająca trochę może by się przydała, ale żeby cieszyć się filmem nie jest to tak potrzebne. Żeby go lepiej zrozumieć to pewnie tak, ale ogółem to po prostu historia o przyjaźni i miłości w męskim wydaniu. :)

Bucho, pierdolisz o tych cool tekstach Lindy. W pierwszej części jego powiedzenia wcale nie wypadają tak uber-cool sztucznie. Dopiero w dwójce pojawia się ten problem. W jedynce one-linery są bardzo naturalnie wsadzone w film.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Aaaaa gowno prawda ;) Jako calosc wymiata, ale scena z Andzela o ktorej pisalem, to imo skaza na perskim dywanie. Reszta jest cacy <ok>

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Jak dla mnie Psy, to... najlepszy polski film, bez podzialu na ustroje.

dla mnie również. kino wcale nie takie znowu twardzielowe jak się przyjęło uważać w mass mediach. raczej smutne i nostalgiczne. dwójka z kolei to już bardziej komedia akcji i reakcji niż jakikolwiek poważny dramat, a co za tym idzie - nie trawię jej. niedawno próbowałem obejrzeć, lecz nie dałem rady dotrwać do napisów końcowych i skapitulowałem honorowo.

Odpowiedz
Bucho, nie obraź się, ale mam argument ostateczny: pieprzysz jak potluczony. :)

Dwójka to pastisz. Nie powiedziałbym, że to komedia sensacyjna, ale wyraźnie robione na luzaku, pod publikę, z fajnymi tekstami do cytowania. Właśnie dwójka wpasowuje się w twardzielski wizerunek zbudowany w mass mediach wokół jedynki. No i ten pieprzony hejpi end Lindy nijak się ma do 'hejpi endu' z jedynki.

Jedynka rządzi. Szkoda, że Polacy boją się DVD i boją się wydać porządnej edycji pierwszej części...

Odpowiedz
Cytat:nie trawię jej. niedawno próbowałem obejrzeć, lecz nie dałem rady dotrwać do napisów końcowych i skapitulowałem honorowo.

Mam ten sam problem, robilismy litra w trojke i nie dalismy rady - skonczylem gdzies w polowie...film, nie litra ;)

[ Dodano: Sro Sie 19, 2009 22:15 ]
Cytat:Bucho, nie obraź się, ale mam argument ostateczny: pieprzysz jak potluczony. :)

argument ostateczny: Twoja stara <rotfl>

;)

Odpowiedz
nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu: jedynka 'psów' to arcydzieło kina sensacyjnego na światowa skalę, mega dojrzały dramat, który poziomem nie odbiega daleko od największych amerykańskich przebojów z dekad 70 i 80. gajos, linda i pazura grają tu jak hackman, roy scheider i petersen z jankeskich odpowiedników. pasikowski niech lepiej czym prędzej napisze książkę o tym, jak udało mu sie w polsce nakręcić taki film, bo najwyraźniej to było wydarzenie bez precedensu (przy okazji warto sprawdzić, czy kręcenie 'piesków' nie pokryło się przypadkiem z wizytą karola wojtyły w ojczyźnie - jeśli tak, to watykan ma kolejny cud do kolekcji i wyniesienie na ołtarze papieża-polaka powinno być już tylko formalnością).

Odpowiedz
A jednak w USA wydano! : ))

[Obrazek: 51TxQIQIanL._SS500_.jpg]
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
laska wygląda jak juliette lewis, a pazura jak niedorozwój. linda w sumie też.

Odpowiedz
Wydano. Okładka beznadziejna.

Moje pytanie dotyczące Psów: można gdzieś w mp3 znaleźć utwór przewodni z tego filmu?

Odpowiedz
kurka wodna, szukam właśnie po necie foty Gajosa z 'Piesków', bo chciałbym sobie zrobić zestawienie z Nate'em z 'Heat', ale nigdzie nie mogę znaleźć. ma ktoś na zbyciu jakąś?

Odpowiedz
[Obrazek: psyn.jpg]
[Obrazek: psy2v.jpg]
[Obrazek: psy3x.jpg]
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości