Ankieta: Najlepszy film Tarantino
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Quentin Tarantino
Kinomaniak, fan filmów klasy "B", jeden z najlepszych filmowców USA. Jeden z moich ulubionych reżyserów. Jego pierwsze dwa dzieła "Reservoir Dogs" i "Pulp Fiction" sprawiły, że stałem się jego fanem. Późniejszą zniżkę formy w postaci przeciętnego "Jackie Browna" idealnie poprawił świetnym "Kill Billem" i najlepszym jego filmem od czasu "Pulpy" czyli "Death Proofem". Teraz bierze się za film wojenny z dość odważną obsadą. Z niecierpliwością czekam na realizację tego projektu.

Na osobną uwagę zasługują filmy do, których scenariusz napisał Quentin, a wyreżyserowali inni twórcy. Według mnie najlepiej wypadł "Prawdziwy Romans" w reżyserii Tony'ego Scotta z genialną rolą Oldmana. "Od Zmierzchu Do Świtu" i "Urodzeni Mordercy" nie wybijają się powyżej przeciętnej. A co wy myślicie o twórczości tego jegomościa?

Odpowiedz
Cytat:"Prawdziwy Romans" z genialną rolą Oldmana
Za długo to tam co prawda nie pograł :D

Co do Jegomościa... to mój ulubiony reżyser, do spółki z Cameronem.
Ale strasznie sie skurwiel opierdala :)
Pieski i Pulp Fiction to jedne z moich ulubionych filmów, ścisła czołówka.

Odpowiedz
Jackie Brown - najbardziej dojrzały, ale nic nie tracący ze swojego stylu Quentinek 8)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Najlepsze są pieski. Rzekłem.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Nie przepadam za twórczością Tarantino za wyjątkiem Piesków (ktore moim zdaniem są najwybitniejszym dokonaniem tego pana) oraz niesmiertelnego PF
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
Dotychczas widziałem tylko "Pulp Fiction" i obie części "Kill Billa", ale facet powalił mnie na kolana. Nigdy nie zapomnę rozmowy pomiędzy Travoltą i Jacksonem o tym, że w jakimś kraju do frytek dodaje się majonezu. Tarantino ma niewątpliwy talent, jeżeli umie zainteresowac widza, pisząc takie bzdury (w pozytywnym sensie). W "Kill Billu" dialogi nie są już tak bzdurne, więcej wnoszą do fabuły, ale to niewątpliwie wspaniała esencja kiczu filmów karate.

Odpowiedz
Widziałem już wszystkie filmy QT, więc oto mój ranking, w którym zaszła mała zmiana:

1) Pulp Fiction/Kill Bill
2) Death Proof
3) Jackie Brown
4) Reservoir Dogs

Za świetne prowadzenie aktorów, umiejętne budowanie klimatu, reżyserię, dialogi i tak dalej Quentin ma oczywiście ode mnie wielką pochwałę, ale chyba najbardziej uwielbiam jego gust muzyczny. Jak nikt potrafi dopasować do scen szczególnie piosenki. No rewelka po prostu.

Odpowiedz
Ja zaznaczylem ze nie lubie jego tworczosci bo do mnie nie trafia w zaden sposob. Nie lubie jego sposobu narracji i wizjii kina
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jakoś tak sobie myślę, że nikogo tym komunikatem nie zdziwiłeś.

A w kwestii meritum to ja QT lubię, może nawet bardzo, ale czekam, kiedy mnie wreszcie czymś zaskoczy. Powoli tracę nadzieję, ale może "Inglorious Bastards" to wreszcie będzie to.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Jakoś tak sobie myślę, że nikogo tym komunikatem nie zdziwiłeś.

Dlaczego tak uwazasz?

Odpowiedz
Dałeś Transformers 10/10 to raczej Quentin nie trafi w twój gust. Wydaje mi się że QT to troszeczkę ambitniejsze kino ;)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Czy ja wiem czy ambitniejsze? Znaczy od Transformersów na pewno, ale nie nazywałbym go ogólnie ambitniejszym. Jest specyficzne i oryginalne, to na pewno i na pewno też nie każdemu się musi podobać i w pełni rozumiem osoby którym Quentin nie przypada do gustu. On wspaniale bawi się w kino, a nie wszyscy muszą lubić takie zabawy, zwłaszcza Polacy, którzy praktycznie nie kręcą takiego rodzaju filmów.

Odpowiedz
Jak dla mnie filmy Quentina to przede wszystkim świetna i interesująca rozrywka. Nie żadne ambitne kino o problemach emocjonalnych Andrzeja, który stracił pracę. Jego filmy to po prostu popkulturowy mix zapewniający znakomitą zabawę podczas oglądania.

Odpowiedz
Cytat:Czy ja wiem czy ambitniejsze?
Jasne, to nie Bergman. Ale od TFów napewno : )
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Dałeś Transformers 10/10 to raczej Quentin nie trafi w twój gust. Wydaje mi się że QT to troszeczkę ambitniejsze kino ;)

wiesz dla mnie transformers ma taka ocene z sentymentu. Gdyby nie byla to moja bajka dziecinstwa to napewno ocena bylaby nizsza.
Jesli chodzi o QT to zgodze sie ze to jest ambitniejsze kino od TF ale nie zgodze sie ze jest to kino ambitne wogole. QT ma swoja wizje kina i nie daje sobie producentom wcisnac wszedzie PG-13, kreci filmy tak jak sobie zaplanuje i za to mu sie chwali, ale nie dajmy sie zwariowac kino ambitne to to nie jest

Odpowiedz
Odświeżam temat, aby zakomunikować, iż dziś obowiązkiem każdego obywatela jest włączenie o 23.00 swojego pudła na TVP2.

Odpowiedz
Nie, dzięki.

Mam na dvd :P

Odpowiedz
Ja również. Jednak uwielbiam słuchać, jak lektor wstydzi się przeklinać. Mam nadzieję, że zamiast "motyla noga" usłyszę soczyste teksty, tak jak w tłumaczeniu "Wściekłych Psów" Beksińskiego, które rok temu czytał jakiś lektor na Ale Kino!

Odpowiedz
Strummer napisał(a):Odświeżam temat, aby zakomunikować, iż dziś obowiązkiem każdego obywatela jest włączenie o 23.00 swojego pudła na TVP2.

A co będzie o 23:00 na TVP2? Nie mam nowego programu telewizyjnego.

Odpowiedz
Pulp Fiction

PS. http://tv.wp.pl/?ticaid=153f6 :wink:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości