Ankieta: Najlepszy film Tarantino
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Quentin Tarantino
Nie jestem w stanie teraz podać źródła, ale kiedyś czytałem, że chyba po prostu podobało mu się to słowo "reservoir". :)

IMDB:

The title for the film came to Quentin Tarantino via a patron at the now-famous Video Archives. While working there, Tarantino would often recommend little-known titles to customers, and when he suggested Au revoir les enfants (1987), the patron mockingly replied, "I don't want to see no reservoir dogs!"
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ja znalazłem coś takiego (też na IMDb):

Cytat:What does the title mean?

Tarantino doesn't typically answer this question directly, saying that he likes it when people come up with their own definitions for the phrase. He has called it "more of a mood title than anything else." One popular and oft-told story about the origin of the title is that former video store employee Tarantino used to mangle the title of the French film Au revoir les enfants, and his mispronounciation gave birth to the phrase "Reservoir dogs." Veteran actor Lawrence Tierney, who played Joe Cabot, reportedly told a German reporter that Reservoir dogs was "a very famous expression in America for dogs who hang around a reservoir."
22.04.2011

Odpowiedz
B2Ka napisał(a):Inglorious Basterds na samym końcu rozumiem ale... Jak można uwielbiać Tarantino i uważać Reservoir Dogs za jego najgorszy film?!
Nie uważam wściekłych psów za najgorszy film Tarantino i nigdzie tego nie pisałem. Najgorsze firmy autora pulp nie są w ogóle wymienione o czym już sygnalizowałem, więc proszę czytać dokładnie.

Odpowiedz
W środę na TVN 7 będzie pokazywany odcinek Ostrego dyżuru pt. Macierzyństwo, wyreżyserowany przez Quentina Tarantino. Ja widziałem ten odcinek na Cinemaku, nie zachwycił mnie, chociaż serial lubię bardziej od Doktora House'a. Możliwe, że gdyby Tarantino nie nakręcił tego odcinka, to George Clooney mógłby nie zagrać w Od zmierzchu do świtu i może nadal grywałby w serialach.

Odpowiedz
Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem... :)
Nie przypisywałbym Tarantino zasług za "odkrycie" Clooney'a, bez przesady, Clooney to gość, który w taki czy inny sposób wybiłby się na duży ekran.

Odpowiedz
to czemu wybił się na ten duży ekran bardziej znacząco dopiero w wieku 35 lat właśnie za sprawą Tarantino i Rodrigueza?

Odpowiedz
Jedno jest pewne - gdyby nie natknal sie w koncu na Soderbergha, mozliwe ze po dzis dzien dryfowalby w przeroznej masci blockbusterach pokroju Batmana i Robina czy Peacemakera.

Odpowiedz
Jedno jest pewne - dzięki niemu "Batman i Robin" ma +5 do śmieszności ;).

Odpowiedz
piter87 napisał(a):to czemu wybił się na ten duży ekran bardziej znacząco dopiero w wieku 35 lat właśnie za sprawą Tarantino i Rodrigueza?
Bo to był ten moment, kiedy mógł spróbować kapitał sławy (rozpoznawalności) zebrany za sprawą "ER" przekuć na karierę poza serialową.

Odpowiedz
Zostałem rozpierdolony na kawałki

Odpowiedz
I co dokładnie ten filmik pokazuje niby?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Też się tak właśnie zastanawiałem, gdzie tam niby są te szokujące podobieństwa?

Odpowiedz
I u Tarantino i u Coenów aktor kiwa głową!!! :shock:

Niektórzy naprawdę mają za dużo czasu.

Odpowiedz
Walić, o tym, że miały być podobieństwa to nawet zapomniałem. Ale super jest montaż zrobiony i świetnie się to ogląda :)

Odpowiedz
Widziałem każdy film wyreżyserowany lub napisany przez Q.T. i wg. mnie on jest poprostu geniuszem. Mój numer jeden wśród rezyserów.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Ulubione filmy 2010 Quentina:

1. Toy Story 3
2. The Social Network
3. Animal Kingdom
4. I Am Love
5. Tangled
6. True Grit
7. The Town
8. Greenberg
9. Cyrus
10. Enter The Void
11. Kick Ass

Miejsca 1 i 2 takie same jak u mnie, no ale wielkie umysły myślą tak samo :razz:

Odpowiedz
Jakas taka kompletnie nietarantinowska ta lista.

Odpowiedz
Bez niespodzianek lista Tarantino. W sensie, że większość zwykłych, popularnych filmów. Cieszy mnie, że Enter The Void pojawia się na tego rodzaju listach, był też na wysokim miejscu u Del Toro na przykład.

Odpowiedz
Mnie bardziej zadziwa duza obecnosc kina familijnego i obyczajowego. Trudno mi sobie wyobrazic Tarantino dobrze bawiacego sie np. na The Kids Are All Right czy I Am Love (a niejednokrotnie wrecz jechal on po tego typu kinie).

Swoja droga Tarantino wymienil cala dwudziestke: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=72768

Nie ma wsrod niej Maczety, hehe.

Odpowiedz
Dalsze miejsca jeszcze bardziej zaskakujące, Wybuchowa para, Robin Hood czy Jackass 3-D to dosyć kontrowersyjne wybory :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości