Ankieta: Najlepszy film Tarantino
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Quentin Tarantino
A jeśli zrobi 11, albo 12 filmów, to będzie źle?

Odpowiedz
Tarantino wyraźnie nie chce skończyć jak, powiedzmy, Scott z taśmową produkcją filmów (to raczej mu nie grozi) i wyraźnym brakiem formy na starość. I o to generalnie chodzi.

Odpowiedz
niby tak, ale ograniczanie liczby tworzonych filmów nie gwarantuje ich wyższego poziomu.
a sugerując się choćby rokiem 2015 powiedziałbym że każdy reżyser powinien mieć prawo do spektakularnego powrotu
tak że o.

Odpowiedz
Poza tym, dla mnie Tarantino już na przestrzeni tych 8 dotychczasowych filmów nie jest jakoś mega oryginalny i genialny, drugi Kubrick z niego nie jest, żeby każdy podpisany przez niego film był odrębny i znaczący dla kina. A w taśmowej produkcji Scotta mi nic nie przeszkadza - kręci sobie co roku jakiś paździerz, którego przecież nie muszę oglądać, ale raz na kilka lat mu wyjdzie i dostajemy takie cudeńko jak The Counselor, więc wolę to, niż jakby miał przejść na emeryturę po, powiedzmy, Gladiatorze.

Odpowiedz
"The Cartel" Scotta będzie lepszy niż wszystkie filmy Tarantino. Wspomnicie moje słowa.

Zresztą Scott ma już teraz na koncie przynajmniej 4 filmy lepsze niż wszystkie filmy Tarantino.

"Thelma i Louise" jest lepsza niż wszystkie filmy Tarantino x 10 :)

Odpowiedz
To przecież już jednym "Blade Runnerem" Scott zjada całą filmografię Tarantino, którego lubię. Ale ogólnie takie porównania na nic się zdają.
Plus w mojej liście to nie wiem, czy jednak nie dałbym "Reservoir Dogs" najwyższej oceny i pierwszego miejsca.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Przecież nie przywołałem w Scotta w kontekście poziomów niektórych filmów. I Scott i Tarantino mają filmografiach filmy, którym daję dychę, ale jeśli wyliczymy średnią ocen produkcji obu panów, to bez wątpliwości wygra QT.

Odpowiedz
Dobra ale Ridley to ile nakręcił świetnych filmów? 2-3 (wiadomo które, uwielbiam je).
A QT jednak nie schodzi poniżej jakiegoś tam poziomu i ma tego już więcej.
I może to dobrze, że chce skończyć bo "lepiej ze sceny zejść niepokonanym" niż płodzić takie potworki jak Prometeusz.

P.S. Death Proof też mi się nie podobało jakoś po pierwszym obejrzeniu a teraz oglądam z ogromną przyjemnością. Replay value ma spory.

Odpowiedz
Pod powyższym PS mogę się spokojnie podpisać. Pierwszy seans - co to za gówno? Każdy kolejny lepszy i choć do PF, KB i RD nie podskoczy to do tego jednak wracam, a już do Bękartów nie, no i jakbym miał wybierać między Death Proof a Jackie Brown to też raczej wygra DP.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Doppelganger napisał(a):Dobra ale Ridley to ile nakręcił świetnych filmów? 2-3

Zobaczmy, świetne filmy Ridleya Scotta:

Pojedynek
Alien
Blade Runner
Thelma i Louise
Legenda
Czarny Deszcz
Gladiator
Helikopter w ogniu
Amerykański gangster
Adwokat

I co najciekawsze, najlepszego filmu w swojej karierze Ridley Scott być może jeszcze nie nakręcił.

Bo najlepszy będzie "The Cartel" na podstawie masakrycznie dobrej prozy Dona Winslowa.

Odpowiedz
ale on w ogóle robi ten Cartel? Bo mi się wydaje, że projekt umarł jak jakieś 90% zapowiedzi od Scotta.

Świetne filmy Scotta to niestety tylko Alien i Blade Runner. Poza tym nakręcił jeszcze sporo rzeczy solidnych (zgadzam się z większością wymienionych przez ciebie pozycji), ale to już nie jest ten sam Ridley, co na początku swojej kariery. Ogółem w 5 najlepszych filmów Scotta są wg mnie jego pierwsze 4 filmy, także tego...

Odpowiedz
Cytat:Świetne filmy Scotta to niestety tylko Alien i Blade Runner.

Może w encyklopediach wiedzy filmowej, które kurzą się na półkach w uniwersyteckich bibliotekach, bo w mojej encyklopedii dwa najlepsze filmy Scotta to "Thelma i Louise" i "Adwokat" (ten sam "Adwokat", którego nienawidziłem po pierwszym obejrzeniu).

Cytat:ale on w ogóle robi ten Cartel?

Robi tak jak Scorsese robi "Irlandczyka" i Gibson "Berserkera".

Odpowiedz
(06-11-2016, 01:14)Mental napisał(a): Zobaczmy, świetne filmy Ridleya Scotta:

Adwokat

Śmiechłem! XD

1/10 i nie wiem czemu ten tytuł padł w temacie o Tarantino.

Odpowiedz
Bo jest lepszy niż wszystkie filmy Tarantino - DLATEGO! :)

Odpowiedz
Ktoś wie nad czym (i czy nad czymś) pracuje teraz Tarantino? Niby miał jeszcze tylko 2 filmy zrobić, ta?

Odpowiedz
Następny w kolejce ma być chyba kryminał osadzony w latach 30. czy 40. Wspominał chyba o tym w THR Roundtable.

Odpowiedz
A potem KILL BILL vol 3. Ech, rozmarzyłem się:)

Odpowiedz
(14-05-2017, 23:31)Perfik napisał(a): Następny w kolejce ma być chyba kryminał osadzony w latach 30. czy 40. Wspominał chyba o tym w THR Roundtable.

No pomysł ciekawy, teraz cos mi się gdzieś jarzy, że chyba była jeszcze mowa o jakimś kolejnym westernie..no jestem ciekaw co na koniec Tarantino wymyśli.

Odpowiedz
Mógłby Bonda zrobić.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości