Róża (2011) reż. Wojciech Smarzowski
(27-10-2016, 13:03)Crov napisał(a): Dorocinski to jeden z powodów, dla ktorych nie chce mi sie siegac po Róże.

Dałeś konkret aż mnie przekręciło bo to chyba prawda! Ja w tym filmie bardziej doceniam grę Jacka Braciaka w roli tchórzliwego sąsiada aniżeli dzielnego Dorocińskiego
obrońcy gospodarstwa. Sami oceńcie która z tych ról jest bardziej wyrazista?  Jeśli nie jedyny to na pewno też powód, który odciąga mnie od dalszych powtórek Róży
(film w wersji BD grzeje mi półkę).

P.S. Inne role zapadające w pamięć to Lubos (Wasyl) Rusek z NKWD i Bobrowski  pracownik  (chyba?) Bezpieczeństwa Publicznego.

Dorociński w Róży gra tak samo jak w Obławie (a to nie serial) i też nie zapadł mi w pamięć. Ale mogę się mylić Arahan zachęcił mnie do powtórki tego drugiego tytułu.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
Apropo drewna, polecam obejrzeć filmik zalinkowany wyżej. :)

Odpowiedz
Toć Dorociński w samej scenie tortur jest zajebisty. Czasami włącza mu się tryb zamulonego głosu, ale nigdy mi to nie przeszkadzało. W "Drogówce" też był bardzo dobry.

Btw. Stramowski też jest dobry, Pitbull był w sumie jego debiutem, więc ma czas się rozwinąć.

Odpowiedz
Dorociński jest dobrym aktorem. Zawsze trzyma pewien poziom - nigdy nie osiągnął poziomu dna serwowanego czasem przez np. Szyca i Małaszyńskiego. Nie powiedziałbym, że Roman z "Show", Despero z "Pitbulla", komisarz Wilk z "Vinci", Jacek Mróz z "Boiska bezdomnych", Lisowski z "Drogówki" i Tadeusz z "Róży" to takie same postacie. Potrafi zagrać czarny charakter ("Rewers", "Drogówka"), pełną ciepła pozytywną postać ("Boisko bezdomnych", "Róża"), bohatera z mroczniejszymi odcieniami ("Pitbull"), komediowego przygłupa ("Show") albo po prostu cwaniaka ("Vinci").

Jego aktorstwo jest mocno stonowane, mało ekspresyjne - do tego ma klasyczną urodę "filmowego amanta" - zapewne stąd u niektórych niechęć. Ja się z tą krytyką nie zgadzam, choć jestem w stanie ją zrozumieć, a do Dorocińskiego mam jedynie żal o to, że nie wybierał bardziej charakterystycznych (barwnych) ról dla wzbogacenia filmografii.

Nie zgadzam się jednak kompletnie z tym, że zawsze gra jedną miną:

[Obrazek: z11077341Q,-Roza--.jpg]
[Obrazek: hqdefault.jpg]
[Obrazek: z12743204Q.jpg]
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Polecam Na granicy z Dorocińskim. Gość rozwala tam system i winduje ten film level wyżej :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Kapitanie, dzięki, żeś mi przypomniał - rzeczywiście w "Vinci" Dorociński jest dobry. Jakoś mi wyleciało z głowy, że on tam grał, ale faktycznie w tym filmie nie mam do niego zastrzeżeń.

Ale "Show"? Naprawdę? Tam Dorociński jest już nie tylko sztywny - jest sztuczny i to tak, że litość bierze. W ani jednej scenie nie wypada przekonująco. Ale inna sprawa, że poza Stuhrem i Dziędzielem to w "Show" chyba wszyscy grają jakoś sztucznie. Jakby się nagle wszyscy zmówili, że muszą w tym filmie dać pokaz słabego aktorstwa. I piszę to jako osoba, która "Show" bardzo lubi.

Odpowiedz
Moim zdaniem jest komediowy - ja się z tej postaci Romana kilka raz uśmiałem. Ta postać ewidentnie miała być tak stereotypowo przerysowana.

A "Show" też lubię, mam sentyment - fajny koncept, dużo zalet, kilka poważnych wad i momentami przesadna ilość kiczu.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon