RAULKI 2011 etap II
Drodzy forumowicze przyszedł czas na ujawnienie listy nominowanych do najbardziej prestiżowych nagród w całym Internecie. Niestety z powodu słabej frekwencji nie udało się wszędzie wyłonić po 5 nominowanych, a niektórzy nominowani wzięli się chyba tylko z przypadku. Dlatego tym bardziej chciałbym podziękować tym, którym chciało się głosować i zachęcam do liczniejszego wzięcia udziału w II etapie. Głosy wysyłamy tak jak w pierwszym etapie, kategorie główne - Pitero, dodatkowe - ja. Czas - do końca stycznia. A teraz nominowani:

Kategorie główne:

Najlepszy film zagraniczny

1. X-Men: Pierwsza klasa
2. Szpieg
3. Drive

Najlepszy film polski

1. Made in Poland
2. Baby są jakieś inne
3. Kret
4. Młyn i krzyż
5. Jeż Jerzy

Najlepszy film animowany

1. Rango
2. Przygody Tintina
3. Kubuś i przyjaciele
4. Kung Fu Panda 2
5. Jeż Jerzy

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

1. Gary Oldman - Szpieg
2. Colin Firth - King's Speech
3. Jeff Bridges - True Grit
4. Michael Fassbender - X-Men: Pierwsza klasa
5. Ryan Gosling - Drive

Najlepszy aktor drugoplanowy

1. Albert Brooks - Drive
2. Christian Blae - Fighter
3. Christopjer Plummer - Debiutnaci
4. Viggo Mortensen - Niebezpieczna metoda

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

1. Natalie Portman - Czarny łabędź
2. Jennifer Lawrence - Do szpiku kości
3. Kirsten Dunst - Melancholia
4. Hailee Steinfeld - True Grit

Najlepsza aktorka drugoplanowa

1. Melissa Leo - Fighter
2. Carey Mulligan - Drive

Najlepsze zdjęcia

1. Drive
2. Prawdziwe męstwo
3. Drzewo życia
4. Melancholia
5. Czarny łabędź

Najlepsza muzyka

1. Drive
2. Drzewo życia
3. True Grit
4. X-Men: Pierwsza klasa
5. Czarny łabędź

Najlepsza reżyseria

1. Matthew Vaughn - X-Men: Pierwsza klasa
2. Nicolas Winding Refn - Drive

Najlepszy scenariusz

1. Midnight in Paris
2. Szpieg
3. Drive

Najlepsze efekty specjalne

1. Geneza planety małp
2. Transformers 3
3. Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2
4. X-Men: Pierwsza klasa
5. Drzewo życia

Kategorie dodatkowe:

Najlepsza scena/sekwencja

1. Drive - prolog
2. X-Men: Pierwsza klasa - Argentyna
3. Mission: Impossible - Ghost Protocol - Burj Dubai

Najlepszy plakat

1. Tree of Life http://film-book.com/wp-content/uploads/2011/03/the-tree-of-life-movie-poster-01.jpg

2. Szpieg http://1.bp.blogspot.com/-Qh73Xd_LQrk/TiZYgV53iVI/AAAAAAAAABo/ZsZ-VS7gZOE/s1600/Tinker%2BTailor%2BSoldier%2BSpy.jpg

3. Drive http://opium.org.pl/wp-content/2011/09/Drive.jpg

Najlepsza kwestia

1. Drive - ?If I drive for you, you give me a time and a place. I give you a five-minute window, anything happens in that five minutes and I'm yours no matter what. I don't sit in while you're running it down; I don't carry a gun... I drive."
2. Geneza planety małp - "Nooo!"
3. X-Men: Pierwsza klasa - "Go fuck yourself"

Film z największym ładunkiem epy

1. Do szpiku kości
2. Prawdziwe męstwo
3. Drive

Kategorie dodatkowe pod patronatem KFS:

Najbardziej hot film

1. Czarny łabędź
2. Druhny
3. Sucker Punch

Najbardziej sexy kreacja/aktorka

1. Paula Patton - Mission: Impossible - Ghost Protocol
2. Jennifer Aniston - Szefowie wrogowie
3. Hayley Atwell - Captain America: The First Avenger

Najbardziej sexy/hot scena

1. Mila Kunis z Natalie Portman - Czarny łabędź
2. Kirsten Dunst w blasku Melancholii - Melancholia
3. Paula Patton vs. Léa Seydoux - Mission: Impossible - Ghost Protocol

Azgaroth & Pitero

www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Nie rozumiem. Ludzie nie głosowali na filmy? Ja pawie wszędzie dałem po 5 propozycji. Tylko dwie aktorki drugoplanowe?? O_o

Odpowiedz
Ale słabo... Aż dziw bierze, że Drive znalazł się w gronie efektów specjalnych.

Odpowiedz
(24-01-2012, 00:42)Albertino napisał(a): Nie rozumiem. Ludzie nie głosowali na filmy? Ja pawie wszędzie dałem po 5 propozycji. Tylko dwie aktorki drugoplanowe?? O_o

To się bierze z tego, że wiele pozycji miało np. po 1 głos i nie można było wyłonić zwycięskiej piątki.

Odpowiedz
Myślałem, że sobie zagłosuję na Lesley Manville, a tu dupa :(

Co takiego ciekawego zrobiła Mulligan w "Drive", wyjaśni ktoś? Z ubiegłorocznych ról już znacznie sensowniejsza była w "Never Let Me Go". To już chyba tak z rozmachu, bo jak nie ma na co, to głosujemy na Drive. Podobnie ze scenariuszem, seriously? Nie czaję Was ludzie z tymi głosami, no szkoda, że bardziej się nie chciało niektórym przyłożyć.

Odpowiedz
Możesz przejść do porządku dziennego nad tym, że niektórzy uważają Drive za naprawdę świetny film, czy zamierzasz przy każdej możliwej okazji dawać do zrozumienia, że tego nie pojmujesz? Rany.

Uważam że nominacje są żenujące pod względem ilościowym. 3 najlepsze filmy zagraniczne i tylko po dwóch reżyserów i aktorki drugoplanowe? WTF? Rozumiem że tak wyszło z głosów, ale kurdę no, nie można było nagiąć zasad i przedstawić po 6-7 nominowanych? Fatalnie to wygląda, dosłownie i w przenośni.

Odpowiedz
OK fajny film, ale jakież to wyczyny aktorskie Mulligan tam zaserwowała? Albo w którym miejscu scenariusz wybija się ponad przeciętną?
Ja tu widzę raczej - świetny film, nominujmy go do wszystkiego.

Odpowiedz
Proszę a tak narzekamy na polską kinematografię, a tutaj proszę na cały ubiegły rok trafiło się aż 5 filmów wartych nominacji, a wśród zagranicznych tylko 3... Nie, no bez jaj toż to wygląda więcej niż kuriozalnie.
Jakoś nie chce mi się uwierzyć, że "Super 8" nie udało się przepchać.

Jeżeli zaś chodzi o nominacje muzyczne to też dla mnie nieciekawa sytuacja, gdyż nie widzę tam żadnego soundtracka, który zasługuje na nagrodę, ba czy nominację.

Hot film, "Czarny Łabędź"? Nie mam nic do Natalie Portman, wręcz przeciwnie, ale akurat w tym filmie to wyglądała wszystko inne jak hot.

Nominacje lekko kontrowersyjne bardzo delikatnie mówiąc.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(24-01-2012, 01:39)Lawrence napisał(a): Jakoś nie chce mi się uwierzyć, że "Super 8" nie udało się przepchać.
Głosowałem.

(24-01-2012, 01:39)Lawrence napisał(a): Jeżeli zaś chodzi o nominacje muzyczne to też dla mnie nieciekawa sytuacja, gdyż nie widzę tam żadnego soundtracka, który zasługuje na nagrodę, ba czy nominację.
OST z X-Men ma kilka świetnych utworów. Wolałbym T3, co prawda, ale i tak wygra Drive :P

(24-01-2012, 01:39)Lawrence napisał(a): Hot film, "Czarny Łabędź"? Nie mam nic do Natalie Portman, wręcz przeciwnie, ale akurat w tym filmie to wyglądała wszystko inne jak hot.
Mila nadrabiała ;) Chociaż nie głosowałem, nie pamiętałem, że u nas to był 2011.

(24-01-2012, 01:39)Lawrence napisał(a): Nominacje lekko kontrowersyjne bardzo delikatnie mówiąc.
Bardzo delikatnie mówiąc :)

Odpowiedz
(24-01-2012, 01:38)Craven napisał(a): OK fajny film, ale jakież to wyczyny aktorskie Mulligan tam zaserwowała?
Dlaczego od razu wyczyny? Podobała mi się jej rola i dlatego ją nominowałem, nie mogę? :) Zresztą dostała ode mnie również nominację pierwszoplanową za Never Let Me Go, ale podobnie jak większość moich nominacji, a uważam je za trafne, przepadła.

(24-01-2012, 01:38)Craven napisał(a): Albo w którym miejscu scenariusz wybija się ponad przeciętną?
Na podstawie przeciętnych scenariuszy nie powstają nieprzeciętne filmy, a takim jest Drive.

(24-01-2012, 01:38)Craven napisał(a): Ja tu widzę raczej - świetny film, nominujmy go do wszystkiego.
Może ktoś tak robił, ja nie. W żadnej z kategorii nie miałem problemów z wyborem piątki i nigdzie nie musiałem wciskać nic na siłę.

Odpowiedz
(24-01-2012, 01:51)Mierzwiak napisał(a): Na podstawie przeciętnych scenariuszy nie powstają nieprzeciętne filmy, a takim jest Drive.

Mierzwiak, błagam Cię - scenariusz Drive jest co najwyżej średni. Styl i reżyseria uratowały ten film. Ale scenariusz to jedna wielka klisza.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Będziemy się teraz rozwodzić nad tym, czy mogę mieć swoje zdanie o Drive?

Odpowiedz
(24-01-2012, 01:51)Mierzwiak napisał(a): Dlaczego od razu wyczyny? Podobała mi się jej rola i dlatego ją nominowałem
Czyli dlatego, że ponieważ bo.

(24-01-2012, 01:51)Mierzwiak napisał(a): Na podstawie przeciętnych scenariuszy nie powstają nieprzeciętne filmy, a takim jest Drive.
A to coś nowego :P

Dobra już widzę jakie kryteria były. Nie mam więcej pytań.

Odpowiedz
(24-01-2012, 02:00)Mierzwiak napisał(a): Będziemy się teraz rozwodzić nad tym, czy mogę mieć swoje zdanie o Drive?

Możesz, ale fakty są ponad to :)
Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że scenariusz Twierdzy jest arcydziełem, bo lubię ten film. Ale nie powiem, bo mimo, że ten film mi się podoba, to scenariusz Twierdzy jest ze wszechmiar średniacki. A przy nazwie "Najlepsze" to - obojętnie czy w 10-osobowym gronie na forum, czy w gremium Oscarowym - głosuje się na autentycznie najlepsze, a nie ukoffane :)

Odpowiedz
(24-01-2012, 02:05)Craven napisał(a): Czyli dlatego, że ponieważ bo.
Nie zmuszaj mnie żebym zaczął drążyć temat twojej powalającej nominacji, a mianowicie Super 8 i najlepszy film :)

(24-01-2012, 02:07)Mefisto napisał(a): A przy nazwie "Najlepsze" to - obojętnie czy w 10-osobowym gronie na forum, czy w gremium Oscarowym - głosuje się na autentycznie najlepsze, a nie ukoffane :)
A co to znaczy "autentycznie najlepsze"? Jak to stwierdzasz? Podpowiem ci - takie jest twoje zdanie. A moim zdaniem Drive ma jeden z najlepszych scenariuszy roku. Dasz radę z tym żyć?

Odpowiedz
(24-01-2012, 01:50)Craven napisał(a):
(24-01-2012, 01:39)Lawrence napisał(a): Jakoś nie chce mi się uwierzyć, że "Super 8" nie udało się przepchać.
Głosowałem.

No ba ja też. I choć już emocje opadły i teraz już tak bardzo nie ekscytuję się tym filmem jak w czasie jego premiery, to jednak liczyłem, że będę mógł na niego zagłosować w całorocznym podsumowaniu.

(24-01-2012, 01:50)Craven napisał(a): OST z X-Men ma kilka świetnych utworów. Wolałbym T3, co prawda, ale i tak wygra Drive :P

Tyle, że soundtrack z "Drive'a" to nie same piosenki, ale także nudny i nieciekawy score Martineza. "Tintin" miał fajną, klasyczną oprawę muzyczną, zresztą "Rango" też było klawe, a tu mamy co mamy.
A siłą muzyki do "Czarnego Łabędzia" jest przecież Czajkowski.

Naprawdę nie dałoby się jakoś więcej filmów do tej czołówki dopchać? Może jak się pojawi więcej tytułów, to zmotywuje to tych wszystkich, którzy nie głosowali. Gdyż łatwiej jest głosować na coś co już istnieje niż samemu wymyślać nominacje.

"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(24-01-2012, 02:07)Mierzwiak napisał(a): A co to znaczy "autentycznie najlepsze"? Jak to stwierdzasz? Podpowiem ci - takie jest twoje zdanie. A moim zdaniem Drive ma jeden z najlepszych scenariuszy roku.

Autentycznie najlepsze = takie, które się wybijają ponad przeciętną i to słychać w dialogach (Moneyball, Paris allenowski) albo widać w akcji (Szpieg, M:I). To się nazywa obiektywizm :) a jego brak skutkowałby przypuszczalnie aktorskimi nominacjami w postaci Monici Bellucci - bo niezła z niej dupa i ma wielkie cycki, a że w niczym specjalnym akurat nie zagrała... :P

Cytat:Dasz radę z tym żyć?

Nie, idę skoczyć :)

Odpowiedz
(24-01-2012, 01:39)Lawrence napisał(a): Proszę a tak narzekamy na polską kinematografię, a tutaj proszę na cały ubiegły rok trafiło się aż 5 filmów wartych nominacji, a wśród zagranicznych tylko 3... Nie, no bez jaj toż to wygląda więcej niż kuriozalnie.

To dlatego, że żeby polski film dostał się do nominowanych wystarczył jeden głos :)

(24-01-2012, 01:32)Mierzwiak napisał(a): Rozumiem że tak wyszło z głosów, ale kurdę no, nie można było nagiąć zasad i przedstawić po 6-7 nominowanych? Fatalnie to wygląda, dosłownie i w przenośni.

Wtedy będzie kuriozalnie w drugą stronę i okażę się, że do najlepszego filmu nominowanych jest 10 pozycji. Mogliśmy albo rozszerzyć albo skrócić, wybraliśmy to drugie.

Odpowiedz
(24-01-2012, 02:07)Mierzwiak napisał(a): Nie zmuszaj mnie żebym zaczął drążyć temat twojej powalającej nominacji, a mianowicie Super 8 i najlepszy film :)

Ej, ja też nominowałem "Super 8" i nie widzę w tym nic złego. Co więcej razi mnie brak tego tytułu w nominacjach i to nawet za efekty specjalne, gdzie załapał się "Harry Potter", który miał wyjątkowo nierówne efekty.

Widzę, że nominacje do Raulek wzbudzają wiele kontrowersji, czyżby był to jakiś przedsmak tego co nas czeka jutro przy Oscarach? :)

Odpowiedz
(24-01-2012, 02:15)Mefisto napisał(a): To się nazywa obiektywizm :)
Scenariusz Drive jest świetny. Nie możesz tego zanegować ani z tym dyskutować, bo to obiektywna ocena. Stwierdziłem to w sposób obiektywny, jedyną słuszną metodą obiektywnego oceniania scenariuszy filmowych.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon