Odpowiedz 
Rambo 4
Autor Wiadomość
military
Talking Head

Liczba postów: 13,390
30-01-2011 11:11 PM

Anielski_pył: piszesz tak chaotycznie, a na dodatek tak polskawo, że ledwo można cię zrozumieć po pierwszym przeczytaniu. Na drugie przecież nie będę tracił czasu - to tylko post na forum. Z tego co zrozumiałem: uważasz że nie da się wskazać wad Rambo, bo to tak zły film, że no po prostu ludzie złoci. OK, akceptuję, można i tak. Z takim punktem widzenia polemizować nie będę.

Teksty na zlecenie
Blog wraca po raz kolejny: Japończyków skłonność do przesady
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gieferg
Former $ly Fan

Liczba postów: 6,229
31-01-2011 11:00 AM

Cytat:i ten młody misjonarz

który młody misjonarz?

STREET FIGHTER > GODZILLA / BATMAN & ROBIN > GODZILLA / SKYFALL > GODZILLA / WIEDŹMIN > GODZILLA / AVP > GODZILLA / GREEN LANTERN > GODZILLA
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mefisto
I Wicemiss Avatara2009/12

Liczba postów: 18,808
31-01-2011 03:44 PM

no ten młody :P

Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings
Kinomaniak
Banned

Liczba postów: 300
07-08-2011 02:46 PM

Rambo 4 czy jak kto woli John Rambo mnie osobiście rozczarował, Sylvester Stallone mógł sobie darować ten film. Rozumiem że chciał się godnie pożegnać z rolą której wiele zawdzięcza, ale jednak Rocky Balboa był pod tym względem uważam lepszym pożegnaniem. Bardziej udanym, czy wręcz godnym. W postaci Rambo brakuje mi już polotu, żywiołowości i magnetyzmu. Ta postać stała się ikona kina akcji, a ten film ją dosłownie zabił. Dobrze że film porusza w jakimś stopniu problem Birmy i tego co się w nim dzieje, o niebo lepsze zdanie mam jednak o Rambo III. Tamten film przynajmniej mnie nie znudził i mimo iż w kilku scenach był mało realistyczny to miał ten klimat i jak poprzednie świetną muzykę ŚP. Jerryego Goldsmitha. Dla mnie cała historia filmowego Rambo zakończyła się właśnie w Afganistanie, ewentualnie z Rambo 4 pozostawił bym jedną scenę a resztę wyciął. Tylko wtedy i tylko w tym wypadku widzę jakiś sens istnienia tego filmu. Powrót głównego bohatera w rodzinne strony, do domu to najlepsze rozwiązanie i zakończenie (ostateczne). First Blood po latach jakby nie patrzeć, jest klimat i główny bohater ubrany identycznie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2011 02:58 PM przez Kinomaniak.)
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shamar
Stały bywalec

Liczba postów: 4,995
04-06-2012 10:17 PM

Ołki dołki.

Wystawiłem za 1 razem temu filmowi 7. Widziałem go już ze 3 razy. Za każdym razem wygląda to gorzej. Słabe to jest. W sumie oprócz klimatycznego początku przypominającego First Blood i scen gore ten film nic nie wnosi pozytywnego.

Za to dodaje kilka głupot -
* Rambo nagle odkrywa, że ma ojca
* Rambo sadzi tragikomiczne teksty przy kłuciu miecza
* Rambo nieszczęsliwie zakochany

Nie wiem czy to nie jest słabsze niż Rambo III (dawno nie oglądałem)

welcome to prime time bitch!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2012 10:18 PM przez shamar.)
Mental
Merchant of Death

Liczba postów: 19,799
04-06-2012 10:19 PM

U mnie na odwrót - za pierwszym razem wystawiłem 1, a teraz oceniam na 10. Poza tym, shamar, to już twój trzeci minus i od teraz przestajesz być dla mnie istotą ludzką :)

Broń palna prawem, nie towarem!

jarod
I don't like the color

Liczba postów: 2,475
04-06-2012 10:27 PM

Zaczynasz gadać jak Mierzwiak; też niedługo focha pokażesz? :-)
shamar
Stały bywalec

04-06-2012 10:27 PM

Nie pisałem, że to dno tylko, że jakieś to średnie.
Za pierwszym razem fajnie się oglądało ale im więcej tym gorzej.

A First Blood mogę oglądać zawsze. To był film a nie te cholerne naparzanki późniejsze.

Turus
Dużo pisze

Liczba postów: 626
05-06-2012 01:01 PM

(04-06-2012 10:17 PM)shamar napisał(a):  Ołki dołki.

Wystawiłem za 1 razem temu filmowi 7. Widziałem go już ze 3 razy. Za każdym razem wygląda to gorzej. Słabe to jest. W sumie oprócz klimatycznego początku przypominającego First Blood i scen gore ten film nic nie wnosi pozytywnego.

Za to dodaje kilka głupot -
* Rambo nagle odkrywa, że ma ojca
* Rambo sadzi tragikomiczne teksty przy kłuciu miecza
* Rambo nieszczęsliwie zakochany

Nie wiem czy to nie jest słabsze niż Rambo III (dawno nie oglądałem)
Ano, słabe w ch*j. Obejrzałem wczoraj ponownie, bo puszczali na Polshit'cie i nie wytrzymałem do końca. w ogóle dla mnie ta całą seria to jedna wielka kupa, jedynie jedynkę da radę jako tako obejrzeć. Shit, ja chyba nie trawię filmów ze Sly'em. Tak paczę na FilmWeb i dałem raptem jednemu filmowi z nim ocenę 7, reszta ma poniżej. Jak Sylwek zawsze wydawał mi się sympatyczny to tak filmy mi ewidentnie nie podchodzą.
Lawrence
pluszowy Goebbels

Liczba postów: 6,073
05-06-2012 01:09 PM

I masz prawo tak sądzić, zresztą ja też się po części zgadzam A co do "Rambo" sam nie wiem co gorsze "Rambo 3", czy "Rambo 4"? "Rambo 3" z aktualnej sytuacji politycznej ogląda się zabawnie. Wtedy talibowie byli cacy,że tak to bardzo ogólnie napiszę.
A "Rambo 4" to dla mnie ten film jakoś strasznie szybko się skończył i nawet nie poczułem jak się zaczął. Parę scen, po czym Rambo przycampował i załatwił wszystkich za jednym zamachem. Koniec filmu.

/www.filmmusic.pl - me recki

May the Force be with You!
Gieferg
Former $ly Fan

05-06-2012 09:19 PM

Czwóreczka jest z całej serii najsłabsza (właściwie to fabuła z trójki w scenerii z dwójki, tylko zamiast klimatu kina akcji 80s mamy spore ilości fruwających flaków), za krótko, za mało akcji, za dużo pitolenia, ale i tak lubię ten film i pewnie kupię go kiedyś na blu-ray i to dwa razy :P

STREET FIGHTER > GODZILLA / BATMAN & ROBIN > GODZILLA / SKYFALL > GODZILLA / WIEDŹMIN > GODZILLA / AVP > GODZILLA / GREEN LANTERN > GODZILLA
Joe Chip
Miyabi

Liczba postów: 712
05-06-2012 10:37 PM

O klasę lepszy od Niezniszczalnych. Końcową bitwę zawsze z przyjemnością łykam.

L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Lawrence
pluszowy Goebbels

Liczba postów: 6,073
05-06-2012 10:39 PM

Rzecz w tym, że w końcówce nie ma bitwy, tylko campujący Rambo. I właśnie ta scena przelała czarę goryczy nad tym filmem.

/www.filmmusic.pl - me recki

May the Force be with You!
Joe Chip
Miyabi

Liczba postów: 712
05-06-2012 10:50 PM

Sam wjazd Rambo z kolegami do obozu nocą dostarczył mi większej adrenaliny niż cały part trzeci.

L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Goro Gondo
Użytkownik

Liczba postów: 70
17-07-2012 11:12 AM

Tak, fabuła z dupy wzięta, tak samo postacie. Praca kamery jest za szybka i montaż też za szybki. Parę głupot w stylu ''Go home'' x 5. Ale jest klimat (!), ten sam, który towarzyszył pierwszym częścią, bardzo dobra muzyka i ogólnie przyjemność z oglądania filmu. Parę niezapomnianych scen - min. Rambo trzymający się za ranę czy wracający do ojca. Mimo minusów, Rambo IV sprawdza się jako sequel i śmiało można go uznać za kolejną cześć. Co nie tyczy się np. nowego Indiany, którego bym wykluczył ze wspaniałej sagi. 6/10

Rocky Balboa to najlepszy "nowy" film Stallona, Rambo IV to drugi, natomiast Niezniszczali, to wiele szumu o nic, mam nadzieję, że II będzie lepsza. W ogóle Rambo IV, to jeden z lepszych powrotów po latach.

http://hongkong.nevada.pl
http://terminator.pl/
http://forum.rambo.pl/
shamar
Stały bywalec

23-02-2013 11:50 PM

(17-07-2012 11:12 AM)Goro Gondo napisał(a):  ... Niezniszczali, to wiele szumu o nic, mam nadzieję, że II będzie lepsza.

Heh.

Pytanie techniczne (jako, że nie widzę w dziale dvd) - polskie wydanie od Monolithu jest niby spieprzone bo jest w 16/9?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2013 11:51 PM przez shamar.)
military
Talking Head

24-02-2013 08:15 AM

Rambo 4 - owszem. Jesli pytasz o Niezniszczalnych, to nie wiem, ale na 99% tak, bo Monolith pieprzy wszystko, co wpadnie mu w ręce.

Teksty na zlecenie
Gieferg
Former $ly Fan

24-02-2013 08:30 AM

Ale Niezniszczalnych 2 nie spieprzył, ich spieprzyli pod względem technicznym już sami twórcy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2013 08:31 AM przez Gieferg.)
shamar
Stały bywalec

24-02-2013 02:09 PM

(24-02-2013 08:15 AM)military napisał(a):  Rambo 4 - owszem. Jesli pytasz o Niezniszczalnych, to nie wiem, ale na 99% tak, bo Monolith pieprzy wszystko, co wpadnie mu w ręce.

Co do "Rambo"- to dobrze. Szukałem właśnie takiej wersji.
A "EXów 1" mam wersję 16/9 ze światowej wypożyczalni.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2013 02:10 PM przez shamar.)
military
Talking Head

24-02-2013 09:34 PM

Szukałeś wersji ze spieprzoną kolorystyką i AR-em?:)

Teksty na zlecenie
Gieferg
Former $ly Fan

24-02-2013 09:46 PM

A o ile pamiętam, również makabryczną pikselozą :]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2013 09:47 PM przez Gieferg.)
military
Talking Head

24-02-2013 09:49 PM

Dobrze pamiętasz, jakość tego filmu jest tak zła, że praktycznie nie wracałem do niego od zakupu.

Teksty na zlecenie
shamar
Stały bywalec

24-02-2013 10:57 PM

(24-02-2013 09:34 PM)military napisał(a):  Szukałeś wersji ze spieprzoną kolorystyką i AR-em?:)

Szukałem w nietypowym AR. Nawet było kiedyś porównanie.
Wychodząc z założenia, że to rzecz unikatowa. Zwykłą każdy głupi se może kupić w sklepie. I przypominam, że nie interesują mnie wersje obciętę z "panoramy" a te inaczej skadrowane.

Ale kolory zmienione? Pikseloza? Na sklepowym dvd? To chyba spasuję.

Chyba o tym godocie. Rzeczywiście masakra. Ale "Exy 1" wyglądają chyba wporzo.

[Obrazek: ramboqp3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2013 11:29 PM przez shamar.)
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości