• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Reżyserka
Witam!
Jestem tutaj nowy i chcę wszystkich powitać. :-D .
Chciałbym Was zapytać czy warto jest iść do Wajda school. Są tam różne kursy takie jak przedszkole filmowe itp., ale nie wiem czy nie lepiej jest postarać się iść na jakieś studia i czy po tym przedszkolu filmowym będę mógł iść na następne kursy u Wajdy.
Druga sprawa to taka, że chciałbym tworzyć filmy i seriale (ale to w dalekiej przyszłości) filmy fabularne o historii Polski XX wieku. Uważacie, że miałbym szansę przebić się i zrealizować swoje plany dotyczące reżyserki?
Pozdrawiam
Bobek, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2013.

Odpowiedz
Szkoła Wajdy jest dość droga, więc jak masz kasę to idź - na pewno lepsze to niż Łódź :P Choć nie wiem czy za tą kasę nie lepiej wybrać się do zagranicznej szkoły :)

Co do drugiego pytania: nie.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie masz szans, olej to i zostań stolarzem. :)

Jak marzyło mi się studiowanie kierunku filmowego w Polsce to myslalem o filmówce Lindy i Ślesickiego, bo słyszałem, że pomaga trochę wejść w towarzystwo i wyrobić sobie jakieś kontakty. A to jednak najważniejsze, zwłaszcza jak masz dryg do tego, co chcesz robić.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Czyli co mi radzicie? W sumie z tego co ja czytałem to szkoła Lindy jest bardzo droga i mało wydajna.
Mefisto:
Dlaczego nie?

Odpowiedz
(07-11-2013, 19:38)Bobek napisał(a): Druga sprawa to taka, że chciałbym tworzyć filmy i seriale (ale to w dalekiej przyszłości) filmy fabularne o historii Polski XX wieku.

Tak dokładnie tego nam trzeba, 176381655318 filmu historycznego. Zostań stolarzem :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
(07-11-2013, 21:33)Bobek napisał(a): Dlaczego nie?

Bo tak.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A innych typów filmów nie w liczbie xxxxxxxx? Zważywszy, że chciałbym podjąć się praktycznie niezajętym przez filmy fabularne historią wyklętych.

Mefisto
Lubię takie uzasadnienie swojego zdania ^^.

Odpowiedz
Wykletych czyli kogo? Poetów? O Rafale Wojaczku już powstał film, i to świetny na dodatek, wiec daj sobie spokój.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Artystyczne ambicje młodego, niespełnionego twórcy, zniszczone w zarodku przez oceniających, cyników i krytyków.
Za kilka lat Bobek zacznie masowo mordować żydów.
Wonderful things can happen when you sow seeds of distrust in the garden of assholes.

Odpowiedz
Bobku, znaj moje dobre serce.

"Uważacie, że miałbym szansę przebić się i zrealizować swoje plany dotyczące reżyserki?"

Nie wiemy. Nie mamy pojęcia jaki masz talent, co potrafisz, ani jaką masz wizje. Kurna, nawet nie mamy zielonego pojęcia kim ty kurde jesteś. Jak będziesz miał szczęście, talent i pomysł to może Ci się uda. Co my Ci mamy niby powiedziec?

A o szkołach tylko poczytanie da Ci jakąś opinię. Na forum tu chyba na tej filmowce nie studiowal.

Odpowiedz
Powinniśmy założyć szkołę epy i szkolić młodych ambitnych. Od razu poprawiła by się jakość polskiego kina :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
@Bobek Kręć, próbuj staraj się jak nie drzwiami to oknem i kominem! Ale akurat na tym forum prosić o radę to największy z możliwych błędów. I tak się otrzyma odpowiedź: Nie ma szans, jest do dupy, po co próbować, zapomnij nic ci się nie uda itd.
Cóż taki to już urok tego miejsca, równie optymistycznie nastawia co wakacje nad Jeziorem Aralskim.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Lawrence nie masz racji, wszyscy na forum wspierają Bobka myślą i modlitwą...
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Pieprzenie, Lawrance. A co mamy napisać komuś, kto dopiero co zarejestrował się na forum i nie pokazał niczego, co potrafi? Głupie pytanie - głupia odpowiedź. Gdyby Bobek rzucił nam swoimi dokonaniami amatora, wypowiedzial sie na temat filmów, które ogladal w odpowiednich tematach i dał jakieś pojęcie o swojej wizji kina to byśmy mogli rozmawiać.

Więc czego oczekuje od innych, gdy ktoś pyta czy ma probowac? Co to za pytanie? Jak musi pytać czy ma próbować - nas, obcych ludzi - to znak, że nie ma próbować, bo sam nie wie czego chce.

A jeżeli jednak wie czego chce to niech próbuje. We wszystkich karierach związanych ze sztuką potrzebne jest dużo szczęścia. Czego wam i sobie życzę.

Odpowiedz
W sumie racja, że niepotrzebnie się pytałem na tym forum. Obecnie pracuję nad scenariuszem, którego akcja rozpoczyna się podczas akcji "Burza". Moją inspiracją do poruszenia są pamiętniki żołnierzy wyklętych, które nie pokazują wyklętych jak żołnierzy - robotów, tylko jak normalnych ludzi. W wielu starych filmach jest niestety pokazane, że żołnierz to taka maszyna bez uczuć co sprawia, że filmy wojenne nie są zbytnio ciekawe.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Nie wiem, czy znajdziesz tutaj osobę, która nigdy nie pracowała nad scenariuszem.

Odpowiedz
Ja nigdy nawet żadnego nie czytałem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości