• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Reżyserzy, których fenomenu nie czaicie
Nie podzielam zachwytów nad Angiem Lee. Jego Oscar za Życie Pi jest jednym ze słabszych wyborów kategorii reżyserskiej w ostatnich latach. Widziałem 6 jego filmów (Życie Pi, Zdobyć Woodstock, Brokeback Mountain, Hulk, Przyczajony tygrys, Burza lodowa) i najczęściej przebija z nich po prostu solidny rzemieślnik, a nie artysta którego widzą media.

Z nowszych gwiazd mocno przeceniany jest Ryan Coogler od słabego Fruitvale Station i tylko solidnego Creeda, Barry Jenkins stworzył zwyczajny film niezależny który został wyciągnięty za uszy do miana kulturowego arcydzieła, bo taka była potrzeba chwili, a Davida O. Russella trudno mi czasami nazwać nawet solidnym odtwórcą podejmowanych schematów.

Odpowiedz
Totalnie nie czaję fenomenu Edgara Wrighta. O ile Shaun of the Dead jest czymś absolutnie rewelacyjnym, o tyle każdy kolejny film to dla mnie max 5/10. Wrighta uważa się za cudowne dziecko i kreatywnego geniusza, ale ja tego nie widzę. Facet potrafi jedynie zręcznie cytować innych, ale jego filmy to dla mnie puste wydmuszki. Hot Fuzz widziałem w momencie premiery i dzisiaj w sumie niewiele pamiętam, - a to co pamiętam to jedynie film ze średnim tempem i mało angażującą fabułą opierającą się na byciu pastiszem buddy cop movie. Scotta Pilgrima nie dałem rady skończyć, a Baby Driver mnie solidnie wymęczył. The World's End nawet nie zaczynałem oglądać, bo nawet fani Wrighta narzekali na ten obraz :)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Na World's End nie zasnąłem tylko dlatego, że facepalm gonił facepalm, a ciężko się zasypia bijąc się po twarzy.

Odpowiedz
Ja prócz jego najnowszego filmu lubię wszystkie, a najbardziej Hot Fuzz, The World's End i Pilgrima.

Odpowiedz
(05-09-2017, 10:30)Szaman napisał(a): Nie podzielam zachwytów nad Angiem Lee. Jego Oscar za Życie Pi jest jednym ze słabszych wyborów kategorii reżyserskiej w ostatnich latach. Widziałem 6 jego filmów (Życie Pi, Zdobyć Woodstock, Brokeback Mountain, Hulk, Przyczajony tygrys, Burza lodowa) i najczęściej przebija z nich po prostu solidny rzemieślnik, a nie artysta którego widzą media.
Bo najlepszy film Anga to Ostrożnie, pożądanie. Ja bardzo cenię Brokeback Mountain, ale ten Oscar za Życie Pi to rzeczywiście nieporozumienie.

Odpowiedz
Bo tego Oscara powinien zgarnać wtedy Affleck za "Argo" ale nie dostał nominacji. Poza Lee nie było wtedy z tamtego grona za bardzo kogo wybrać innego. Ewentualnie Haneke za "Miłość".
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon