• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regulamin Forum KMF
Moim zdaniem wulgaryzmy złe nie są, jeśli są używane rozważnie i padają z ust kogoś, kto nie zapodaje wulgarnej - jako tako obiektywnie - wypowiedzi. Niektórzy to potrafią, niektórzy nie, kneblować dla zasady raczej nie warto, ale zwracać uwagę na poprawność - jak najbardziej.

A poziom humoru zaserwowany przez Cravena? Chciałoby być fajne. Ale nie jest. To jest właśnie ten poziom wypowiedzi, który wymaga ingerencji moderatora, bo 1) to głupie, 2) nie na temat. Proste.

PS. Post Cravena został wykasowany.

Negrin, czy to nie Ty wspominałeś kiedyś o 'moderatorskim faszyźmie'?;)

Prawda jest taka, że gówniarskie teksty (jak te powyżej), nie tylko kompromitują ich autorów, ale rzutują też na obraz forum jako całości.

Co do wulgaryzmów - zgadzam się.

D'mooN napisał(a):Negrin, czy to nie Ty wspominałeś kiedyś o 'moderatorskim faszyźmie'?;)
Masz rację i chciałbym tego uniknąć, stąd od razu napisałem, że to delikatna kwestia :)

W pełni zgadzam się z desem, że wulgaryzmy jako takie złe nie są i dlatego mówię o umiarze, a nie ostrym cięciu. Rzecz w tym, że niektórzy używają ich, żeby coś zaakcentować, a inni używają, "bo tak". (Nie będę przywoływał przykładów, szczególnie osobowych, ani na jedno, ani na drugie). I do tego drugiego warto użytkowników... że tak powiem: zniechęcać. Przy okazji starając się nie popaść w ten mój "faszyzm", naturalnie :)

Zgadzam się również całkowicie z Glutem. Chodzi o to, jakie słowa do swej wypowiedzi wybierasz, a nie o to, że zasłonisz je gwiazdkami. Kto ma jaką taką pamięć, ten wie, jak mnie to irytuje ;) Ale pomijając osobistą irytację: jeśli musisz zakląć, klnij i się nie krępuj, ani nie zasłaniaj żadnymi kropkami i gwiazdkami. Ale to kiedy musisz. Bo kiedy nie musisz (a zapewniam Cię, szanowny użytkowniku, że zwykle nie musisz), to nie zamieniaj forum w rynsztok.

A teraz zamierzam się wykpić sianem i nie proponować rozsądnego sposobu wpisania tej kwestii do regulaminu, bo nie mam pomysłu... ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Myślę, że powinna to być kwestia indywidualnego podejścia moderatora do tego tematu.

Jasne, z tym że skoro już spisuje się regulamin, to z doświadczenia wiem, że dla świętego spokoju i dla uniknięcia jałowych dyskusji i protestów "pokrzywdzonych" warto mieć się na co powołać, przy jednoczesnym uniemożliweniu tymże dowodzenia, że "przecież w regulaminie o tym nic nie ma, a poza tym kneblujecie wolność wypowiedzi".

desjudi napisał(a):dlaczego?

dlatego, że w pierwszym punkcie mówisz o wolności wypowiedzi, a w drugim o cenzurze - taki typowy polski bareizm :)

ja bym te dwa punkty przerobił w jeden, np:
1. Forum KMF to forum otwarte dla każdego, na którym można pisać co dusza zapragnie, o ile mieści się to w granicach prawa, ogólnopojętej kultury międzyludzkiej i zasad netykiety. Publikacja jednoznacznie obraźliwych i niezgodnych z prawem treści skutkuje blokadą konta.

...and world peace - brawa, wygrywam koronę Miss World ;)

a co do samocenzury przekleństw: hahahahahahahahahahahhahahahahahaha i hahahaha. Śmieszy mnie to tak samo, jak te telewizyjne *pip*, czy zastępowanie przekleństw innymi dźwiękami w piosenkach czy trailerach, ergo jest to gwałt na samym sobie. Jak ktoś chce sobie zakląć, to niech klnie - nie po to wymyślono złe słowa, żeby udawać, iż nie istnieją. A jak ktoś przegnie (np 5 mocnych przekleństw w jednym poście bez uzasadnienia), to wtedy go sobie na czerwono moderujcie.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Cytat:2. Gdzie mój post miał niższy poziom wypowiedzi od np. posta o epickości mentalowego fiuta w zwisie"? Czy po prostu mam o 7000 za mało postów, żeby puszczać prostackie uwagi z czarnowidztwem na temat filmu "Predators"?
Pozwoliłem sobie zacytować bo tutaj Craven ma niestety rację. Dyskutowaliście na temat poziomu jego już skasowanego posta? Nie neguje tego że jego post był troszeczkę żałosny i racja że został skasowany tylko dlaczego posty np. Mentala o takim samym poziomie nie są kasowane? Nie mam nic do Mentala, ale trzeba jednak chyba określić granicę co Moderator może kasować. Bo jeśli kasujecie posty Cravena to Mentala Też powinny pójść gdzieś...

Mierzwiak napisał(a):to co spłodził Craven to jakaś kosmiczna porażka która nie powinna ujrzeć światła dziennego, tym bardziej jako odpowiedź na poważną (takie mam wrażenie), choć pozornie żartobliwą wypowiedź Mentala.
Raczysz żartować? :roll: Poważna wypowiedź? W którym miejscu? Taka sama kosmiczna porażka jak ta na którą odpowiedział -nie popadajmy w skrajność.

Mental celnie ujal w klamre sztuke dialogowania wedlug Tarantino. Craven zrozumial tylko samo walenie konia i chcial byc rownie smieszny...:)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Danus napisał(a):dlaczego posty np. Mentala o takim samym poziomie nie są kasowane?
Bo zostały napisane w momencie gdy nie obowiązywał ustalony właśnie w tym temacie regulamin? Uważasz że teraz trzeba przejrzeć ponad 100 tys postów i usunąć te niezgodne z regulaminem? Nie bez powodu prawo nie działa wstecz, tutaj - w skali mikro - masz świetny dowód dlaczego.

Danus napisał(a):Raczysz żartować?
Gdybyś wczytał się w moją wypowiedź zauważyłbyś bardzo ważne słowa "takie mam wrażenie", nie mówiąc już o tym że to co napisał Mental jest mimo wszystko prawdopodobną wizją sceny która spokojnie mogłaby mieć miejsce w filmie. Nie mów mi proszę że to ten sam poziom co padaka Cravena.

Danus napisał(a):dlaczego posty np. Mentala o takim samym poziomie nie są kasowane?

o takim samym poziomie? osoba jarająca sie TFami nie będzie oceniać mojego poczucia humoru. poza tym tekst o fiucie w zwisie to czysty geniusz, zwłaszcza w tamtym kontekście:)

Chciał nie chciał. Post Mental nie ważne co dobrze ujął w klamrę, ale był równie prostacki. Najlepiej dla Cravena byłoby nie odpowiadać na tego posta, albo opisać w inny sposób.
Takie jest moje zdanie. Traktujmy wszystkich równo, tu nie powinno być świętych krów.
Edit:
Mental niestety nawet osoba jarająca się Tfami może ocenić obiektywnie twoje poczucie humoru.

tak, zróbcie kłótnię o jeden post w temacie o regulaminie - :lol:

Mierzwiak nie trzeba przeglądać wszystkich postów wstecz. Chodziło tylko o sprawę z Cravenem już po ustaleniu Regulaminu. Cravena poleciał a Mentala nie. Dla mnie to jest dziwne.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

a dla mnie nie:)

Danus napisał(a):Edit:
Mental niestety nawet osoba jarająca się Tfami może ocenić obiektywnie twoje poczucie humoru.

oceniać obiektywnie powiadasz? a jak to się robi?

Dżizas krajst Danus chcesz się kłócić przez pół strony tylko po to by tak jak wczoraj przyznać rozbrajająco "ok, nie mam racji"?

Przeczytaj sobie post Mentala: jakkolwiek prostacki by nie był tekst o masturbacji, był częścią jego opinii i odnosił się do konkretnej kwestii. Druga sprawa, to tylko połowa jego wypowiedzi. Jeśli w dalszym ciągu według ciebie to jest post o takiej samej wartości co Cravena, modlę się żeby to co tu wypisujesz nie miało odzwierciedlenia w twojej moderacji działu film a komiks.

Nie mam zamiaru się kłócić przez pół strony i nie przyznam rozbrajająco "że nie mam racji"
bo ją po prostu mam. Nie rozumiesz tego- twoja sprawa. Z mojej strony koniec dyskusji.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Danus napisał(a):nie przyznam rozbrajająco "że nie mam racji"
bo ją po prostu mam
Przekonałeś mnie swoim argumentem:)

Mefisto napisał(a):ja bym te dwa punkty przerobił w jeden, np:
1. Forum KMF to forum otwarte dla każdego, na którym można pisać co dusza zapragnie, o ile mieści się to w granicach prawa, ogólnopojętej kultury międzyludzkiej i zasad netykiety. Publikacja jednoznacznie obraźliwych i niezgodnych z prawem treści skutkuje blokadą konta.
Bardzo dobra propozycja, podpisuję się pod taką przeróbką punktów 1 i 2.

jeszcze proponuję punkt 15. Użytkownik, który rejestruje się tylko po to, aby zadawać pytania odnośnie matur, filmów, których nie pamięta, dla zgadywania zagadek, etc. winien liczyć się z tym, że jego konto zostanie od razu skasowane lub zbanowane po tygodniu nieudzielania się w innych tematach. - czy coś w tym guście

Absolutnie zgadzam się z Mefistem odnośnie powyższego :twisted:
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Mental napisał(a):poza tym tekst o fiucie w zwisie to czysty geniusz, zwłaszcza w tamtym kontekście:)
A ja go usunąłem, z tego samego powodu, dla którego poruszyłem dziś temat (notabene też nie bez powodu zacytowałem nie tylko post Cravena). Ty go powtórzyłeś, ale dobudowałeś dalszą część posta, a ja dałem Ci spokój. Natomiast już wtedy mi się zbierało, a dziś wylało.

Mefisto napisał(a):Jak ktoś chce sobie zakląć, to niech klnie - nie po to wymyślono złe słowa, żeby udawać, iż nie istnieją.
Nie po to wymyślono kulturę, żeby jej nie posiadać. Jeśli wiesz, co mam na myśli.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon