• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regulamin Forum KMF
ZeroG napisał(a):chcę wiedzieć, czy w moim wypadku prawo zadziała wstecz i moje konto zostaje zbanowane/usunięte?

a co? myślisz, że jesteś wyjątkowy w jakimś stopniu?

Cass napisał(a):zupełnie mi się nie podoba ten nowy punkt (a właściwie jego część o udzielaniu się w zagadkach), dość chyba łatwy do obejścia, o czym mówi wyżej ZeroG, i wprowadzony nad wyraz szybko i najwyraźniej pod naciskiem jednego tylko forumowicza.

po 1: jest nas więcej
po 2: mogli głosować i pewnie tak zrobili
po 3: do obejścia czasowego - jak pisze Danuś, taka osoba zrazu rzuca się w oczy

Cytat:W dodatku, zauważmy, osób biorących udział w konkursie, które pojawiły się na tym forum w tym tylko celu, jest zaledwie dwie. To ci dopiero krucjata!

akurat takich osób jest co chwila ileśtam - ludzie rejestrują się, bo muszą napisać pracę z polskiego i są biedni, sami sobie poradzić nie mogą, więc zakładają tematy z dupy, a potem tyle ich widziano - ewentualnie jak im się spodoba, to mają cały tydzień, aby się zadomowić :)
a co do nałogowych graczy - sorry, ale to nie Vegas; w necie jest mnóstwo gier i innych rozrywek, a to podwórko jest, że się tak wyrażę nasze; jak mam ochotę pograć z kimś w karty, to nie ładuję się codziennie sąsiadowi do domu byle tylko się naładować grą, sorry :>

PS. A fakt, że ZeroG jest na pierwszym miejscu ma się nijak do tego punktu w regulaminie - jakby był 3, 10, 15 to też bym na to zwrócił uwagę, bo mimo wszystko "bawi się cudzymi zabawkami"
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Cass napisał(a):W dodatku, zauważmy, osób biorących udział w konkursie, które pojawiły się na tym forum w tym tylko celu, jest zaledwie dwie. To ci dopiero krucjata!
Rzecz rozbija się o co innego: czy zagadki i gry takie jak prowadzony teraz przez Ciebie quiz są przeznaczone dla forumowiczów, czy też są swego rodzaju niezależnym bytem. Oczywiście fajnie, jeśli gra ściąga nowych użytkowników/dyskutantów. Ale pytanie: czy powinno również ściągać użytkowników niezainteresowanych forum jako takim. Ja na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, szczególnie że z braku czasu sam nie jestem w stanie regularnie brać udziału w AVTAK. Natomiast to jest właśnie ta kwestia do rozsądzenia.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

desjudi napisał(a):ludzie ludziska, nie jesteśmy jakimiś automatami, którzy ślepo i bezmyślnie wpatrują się w regulamin. Jeśli ktoś udziela się tylko w zagadkach - ok (mea culpa, w tym zakresie regulamin został zmodernizowany).

Dziękuję za załatwienie sprawy po mojej myśli.
Z mojej strony koniec dyskusji.

Negrin, rzecz jasna, uaktywniłem ten konkurs dla forumowiczów KMF-u, nie dawałem przecież ogłoszenia w internecie o naborze graczy. Ale oczywiście kwestii, które poruszyłeś dalej, nie da się w tej chwili jednoznacznie rozstrzygnąć. Tak czy owak, przyjmuję po prostu do wiadomości to, co napisał Desjudi i idę odpalać nową rundę.

Mefisto napisał(a):akurat takich osób jest co chwila ileśtam - ludzie rejestrują się, bo muszą napisać pracę z polskiego i są biedni, sami sobie poradzić nie mogą
Tak, zauważyłem, mówię cały czas przecież tylko o Avtaku.

Masz rację, Cass. Choć mnie jako aktywnemu użytkownikowi forum w sumie mniej przeszkadza to, że użytkownik ZeroG zarejestrował się dla zagadek (ok, tak naprawdę nie przeszkadza mi to w ogóle), a bardziej -- że bez ogródek napisał, że całą resztę, czyli istotę forum, ma gdzieś. Przyznasz, że gdy idzie o nowego użytkownika, który de facto przyszedł na konkurs "w gości", nie świadczy to o wielkiej klasie. Ale to już tak na marginesie. Temat zasadniczy generalnie wyczerpaliśmy :)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

tak, szkoda tylko, że jakby głosów na forum przeciw takim użytkownikom (nie licząc samego zainteresowanego) jest troszku więcej :>

Źle że administracja forum zmieniła regulamin w tym konkretnym punkcie. Mefisto ma rację. Nie mam nic do Zeroga ale tak jak napisał Negrin sam zainteresowany przyznał że ma gdzieś resztę forum- chodzi mu tylko o Avtaka. Dla mnie taka wypowiedź z jego strony z miejsca skazuje go na... no wiadomo na co.

Miałem zakończyć tę dyskusję, ale jednak jeszcze wypowiem się, bo moje słowa zostały źle zrozumiane: nie mam "gdzieś forum". Korzystam, bądź korzystałem z wielu forów, nie tylko filmowych. Na żadnym z nich jednak nie spotkałem się z sytuacją, w której narzucano by użytkownikowi konieczność wypowiadania się w określonych tematach. Tak bowiem wyglądał ten niezbyt mądry zapis, na szczęście już usunięty. Bo jeśli nie wolno tylko w jednym temacie, to w ilu wolno? W dwóch będzie wystarczająco? Nie? To może w trzech, a może w szesnastu? Fora dyskusyjne mają to do siebie, że mają służyć użytkownikom, nie odwrotnie. Innymi słowy, jeśli dany użytkownik korzysta z forum w ograniczonym zakresie, w wybranych przez siebie jego częściach, bądź części, nikt nie ma do niego pretensji. Dopiero tutaj spotkałem się z inną sytuacją, co mnie dziwi i zaskakuje. Korzystanie z tego forum jako transakcja wiązana jest dla mnie czymś niezrozumiałym i bardzo, bardzo niemądrym.

Ok, tym razem to już definitywnie koniec tego tematu z mojej strony, dziękuję za uwagę.

Danus, trudno. to twój problem. bo ja nie mam z akceptacją takiego stanu rzeczy żadnego kłopotu. oczekiwaliście bana? wtf? rozsądku! rozsądku!

ZeroG, nie widzę problemu i rozumiem, o co chodzi.

desjudi napisał(a):A propos, cały Avtak prowadzony jest profesjonalnie - co cieszy
Dzięki. :cool: Chłopaki co prawda trochę dokazują, no ale to już nie moja działka, jak będzie trzeba, to moderatorzy chyba zaprowadzą porządek.

Wisi mi mówiąc wprost po co ZeroG założył sobie konto na tym forum, ale swoim - godnym pogratulowania - udziałem w AVTK odbiera zabawę innym użytkownikom, STAŁYM CZŁONKOM TEGO FORUM którzy konkurują ze sobą o pierwsze miejsce w tej zabawie i tytuł Wielkiego KadrMastera. Uważam że tego typu zabawy powinny być przeznaczone wyłącznie dla tych którzy biorą udział w życiu forum, nawet jeśli mają tylko kilkadziesiąt postów.

Pomijając ZeroG który ma już 34 punkty, sytuacja na następnych miejscach wygląda bardzo fajnie, ale co z tego, skoro ktoś obcy, pozbawiony forumowej osobowości o kim trudno cokolwiek powiedzieć postanowił się zabawić.

jeśli gra toczona jest uczciwie (a zakładam, że nikt nikogo nie kantuje), to KadrMasterem jak na razie jest ZeroG, pełnoprawny użytkownik Forum. Zjada was, stare wygi, na śniadanie 8) I co? I to jest powód do zadumy nad własną spostrzegawczością. Nie ma tutaj lepszych i gorszych, w tym przypadku panuje na forum całkowity socjalizm 8)

Z obiektywnego punktu widzenia, zgodnie z regulaminem itd. KadrMasterem jest na razie ZeroG. I wszystko gra. Ale chodzi mi o coś innego.

Załóżmy że pierwsze miejsce zdobywa Mefisto. Znasz go? Znasz. Wiesz kto to? Wiesz. Jest fajnie? Ano jest. (żeby nie było, cały czas mówię o forumowym światku). A co mi powiesz o ZeroG? Dla mnie to równie dobrze mógłby być bot. Forum jest jakimś tam rodzajem społeczności tworzonej przez użytkowników którzy są jak znajomi czy sąsiedzi - o każdym potrafisz coś powiedzieć, złego czy dobrego, nieważne. ZeroG jest - przepraszam za wyrażenie - bezosobowym bytem który tę forumową rzeczywistość zakłóca. To nie sieciowa sesja w Counter Strike'a, tylko forum.

Banować za udział tylko w zagadkach? Nie. Po prostu zastrzegać że gra jest dla forumowiczów (czytaj: osób które się na forum wypowiadają). ZeroG mówi że nigdzie nie spotkał się z nakazem pisania postów i racja, ale w takim razie po co zakładać konto, skoro nie masz zamiaru uczestniczyć w dyskusjach? No tak, dla zagadek (ugh).

Panowie dajcie sobie spokój. Kolega wygrywa? Ma do tego prawo. To nie jest piaskownica, gdzie zmieniasz zasady w trakcie gry, bo przegrywasz. Nie da się też ustalić kto się udziela na forum, a kto nie, bo nie możesz podać mi granicy, że 5 postów na tydzień to dośc. Jeśli chcecie, żeby to była zamknięta klitka, to ustawcie tak, żeby tylko wasi znajomi mogli sie rejestrować. Tak to wasze zachowanie jest zwyczajnie głupie.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Dokładnie, wujo, dokładnie.

Pojawił się za to jeden problem, który poniekąd z kwestiami, o których mowa związany, ale za to na pewno związany z regulaminem i punktem, którego w Regulaminie nie ma, a być powinien:

Zakaz zakładania więcej niż jednego konta.

na przykład okazało się, że kolega ZeroG to Solo, a Solo to ZeroG. Łatwo można dojść po IP. No i nie wiem, co zrobić. Wg mnie tego typu rozdwojenie jaźni jest nie fair, bo wprowadza innych użytkowników w błąd. Tak się nie robi, no nie, ZeroG? Solo?

Ukradli mu konkurs, więc on zabierze im pierwsze miejsce! "Solo" - wkrótce w kinach.

des, oszczędź go, ale usuń jedno z kont. Niech ZeroG alias Solo alias ZeroG sam zdecyduje którą z osobowości eksterminować. Zakaz posiadania dwóch kont powinien oczywiście trafić do regulaminu.

Kasować oba konta w ramach kary?
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Mierzwiak napisał(a):Wisi mi mówiąc wprost po co ZeroG założył sobie konto na tym forum, ale swoim - godnym pogratulowania - udziałem w AVTK odbiera zabawę innym użytkownikom, STAŁYM CZŁONKOM TEGO FORUM którzy konkurują ze sobą o pierwsze miejsce w tej zabawie i tytuł Wielkiego KadrMastera. Uważam że tego typu zabawy powinny być przeznaczone wyłącznie dla tych którzy biorą udział w życiu forum

dokładnie, a skoro więcej osób ma takie obiekcje, to ja nie wiem, czemu ta durna dysputa ma jeszcze miejsce

desjudi napisał(a):I to jest powód do zadumy nad własną spostrzegawczością.

tak gwoli ścisłości - wiele osób (oprócz ZeroG), nie brało udziału w zabawie od początku, a o tym, że parę razy naszymi intencjami mu pomogliśmy w dojechaniu do aktualnego wyniku, już nie wspomnę. I co robi Zero? Tworzy drugie konto - jak dla mnie już za to ban się należy i tyle.

wujo444 napisał(a):Panowie dajcie sobie spokój. Kolega wygrywa? Ma do tego prawo. To nie jest piaskownica, gdzie zmieniasz zasady w trakcie gry, bo przegrywasz. Nie da się też ustalić kto się udziela na forum, a kto nie, bo nie możesz podać mi granicy, że 5 postów na tydzień to dośc.

zasady nie są ustalane, bo przegrywamy - mnie od początku pojawiający się znikąd ZeroG się nie podobał i tyle.

Nie da się ustalić, kto się udziela na forum? Spróbuj z ludźmi, którzy są tu już jakiś czas - a tych jest sporo

Popieram w 100 % Mefisto. Ja nie udzielam się w Avtaku. Nie gram w to i nie mam zamiaru grać. Czy to zazdrość, że nie podoba mi się jego poczynanie? A założenie drugiego konta to już dowalenie do i tak rozgrzanego pieca. :mrgreen:
Desjudi, po wypowiedziach Mefisto i Mierzwiaka widać że to nie tylko mój problem. :roll:

desjudi napisał(a):na przykład okazało się, że kolega ZeroG to Solo, a Solo to ZeroG. Łatwo można dojść po IP. No i nie wiem, co zrobić. Wg mnie tego typu rozdwojenie jaźni jest nie fair, bo wprowadza innych użytkowników w błąd. Tak się nie robi, no nie, ZeroG? Solo?

Tak, to prawda.
Założyłem konto tylko dla potrzeb AVTAKa, bo nie miałem zamiaru korzystać z tego forum. Z czasem jednak nabrałem ochoty na dyskusje, więc postanowiłem je prowadzić pod własnym nickiem. Nie widzę w tym niczego złego - ZeroG gra sobie w AVTAKu i nie udziela się gdzie indziej, po AVTAKu jako taki zniknie z tego forum, przynajmniej jeśli chodzi o aktywność. Oczywiście możecie to konto usunąć, co byłoby dla mnie przykre, gdyż sporo punktów już zdobyłem, ale nie mi o tym decydować.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon