• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regulamin Forum KMF
military napisał(a):Proponuję na koniec zapis o szanowaniu zdania innych użytkowników i odróżnianiu opinii od faktów w celu uniknięcia ewentualnych spięć.

des, zapisuj:

każdy uzytkownik forum, chcący ustosunkować się do wypowiedzi innego uzytkownika, winien najpierw okazać mu należny szacunek wynikający z faktu, że wszyscy pochodzimy od tych samych rodziców. przykładowo: "drogi [tutaj ksywa], bardzo szanuje ciebie jako istotę ludzką oraz twoje zdanie. głęboko wierze, iż nasza wspólna dyskusja uczyni z nas lepszych ludzi, a nie tylko polegać będzie na przerzucaniu się argumentami jak gównem".

military napisał(a):Proponuję na koniec zapis o szanowaniu zdania innych użytkowników

A moim zdaniem taki zapis nie jest potrzebny. Regulaminu nie powinno traktować się aż tak bardzo drobiazgowo. To o czym Military wspominasz zawarte jest w punkcie pierwszym, a dokładnie: Forum KMF to forum otwarte dla każdego, na którym można pisać co dusza zapragnie, o ile mieści się to w granicach prawa, ogólnopojętej kultury międzyludzkiej i zasad netykiety

Ogólnopojętakultura międzyludzka to szerokie pojęcie, w którym zawiera się również poszanowanie dla zdania/opini innych użytkowników.

Monika napisał(a):A moim zdaniem taki zapis nie jest potrzebny. Regulaminu nie powinno traktować się aż tak bardzo drobiazgowo. To o czym Military wspominasz zawarte jest w punkcie pierwszym, a dokładnie: Forum KMF to forum otwarte dla każdego, na którym można pisać co dusza zapragnie, o ile mieści się to w granicach prawa, ogólnopojętej kultury międzyludzkiej i zasad netykiety

...oraz o ile posty nie są za krótkie.
Kaman, nie powołujmy się na ten regulamin, bo on i tak jest stosowany w zalezności od humoru moderatorów, tudzież ich interpretacji zawartych w nim zapisów. Nie ma nic gorszego niż ślepe przywiązanie do regulaminu, który zastepuje mózg. Na razie efektem tego jest drobiazgowe wycinanie postów, zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję że da się tu wciąż fajnie pogadać.

Ja też mam taką nadzieję. ;-) Na przykład - przed chwilą jakiś mod usunął mój avatar nie informując mnie na PW o przyczynie takiego kroku. Gdyby nie moja wybitna inteligencja nigdy nie domyśliłabym się, że był on po prostu za duży na to coraz bardziej ekskluzywne forum. Jednak miło by było (a przynajmniej wypadałoby - skoro już mówimy o kulturze) poinformować mnie o zaistniałym fakcie na PW. ;-)

Bo to tak tu jest przyjęte, zauważyłem: o usunięciu niektórych moich postów jestem informowany, o niektórych nie. Albo na przykład uwaga od moda: nigdy żaden się nie podpisuje i tak naprawdę nie wiem kto mi zwraca uwagę. Taki problem się podpisać?

Solo napisał(a):o usunięciu niektórych moich postów jestem informowany, o niektórych nie.
System automatycznie i bezwarunkowo informuje o usunięciu każdego posta. Oczywiście system nie informuje o przeniesieniu posta do innego tematu (w tym przypadku: do "Śmietnika"), bo z technicznego punktu widzenia nie zostają one usunięte.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Negrin napisał(a):System automatycznie i bezwarunkowo informuje o usunięciu każdego posta.

Praktyka pokazuje, że nie jest to prawda. Przykład: usunięcie postów ze Śmietnika.

Jak się właśnie dowiedziałem (i co zresztą sensowne z praktycznego punktu widzenia), powiadomienia nie są wysyłane w przypadku usunięcia całego tematu.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Ok, ale wczoraj usunięto 1-2 moje posty, o którym to fakcie nie zostałem poinformowany. Może to jakiś problem techniczny, ale maile do mnie nie doszły.
No i wciąż pozostaje kwestia podpisywania się moderatora pod swoimi uwagami w cudzym poście.

Dobra, sytuacja wygląda następująco: Regulamin jest dla ludzi. Aby wygodniej żyło się wszystkim użytkownikom bez względu na pełnioną funkcję administracyjną. Jednak najważniejszy jest ROZSĄDEK i poczucie dobrego smaku. Forum przez lata całe sprawdzało się w formie bezregulaminowej, co skutkowało od czasu do czasu treściami niskich lotów, które drażniły większość stałych użytkowników. Regulamin miał uporządkować kilka kwestii związanych z kulturą dyskusji - i moim zdaniem uporządkował. Nie w sposób perfekcyjny, bo tak się nie da, ale wierzcie mi - wypracowaliśmy wspólnie kawał dobrej roboty i życiowych zasad. I za to dzięki.

I jeszcze raz apeluję o rozsądek. Tylko tyle. Nie chce mi się siedzieć na forum dnie całe i tłumaczyć się z podjętych kroków oraz wdawać w często jałowe dyskusje o semantyce, które do niczego konstruktywnego nie prowadzą. Ani ja, ani pozostali moderatorzy nie maja na to czasu, ani tym bardziej ochoty. Podobnie jak użerania się o duperele: ataki personalne, bezsensowne offtopy, brak szacunku dla innych, chamstwo. Dość. Albo ktoś umie dyskutować i trzymać poziom (dobry smak?), albo nie. Jeśli ktoś uważa wypracowany kolektywnie regulamin za zbędny – ok, nikt nikogo siłą tu nie trzyma. Podświadomy cel jest taki – najlepsze forum filmowe w Polsce. Śmieszne? Niepoważne? Przesadne? Może i tak, ale święcie wierzę, że Forum KMF takie być może. Dzięki Wam (chwila patosu).

Temat zamykam, bo jest wystarczająco wyczerpany. W nocy jadę w Karkonosze na majówkę 8) Uwagi kierujcie proszę do innych tematów, działów itp 8)

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon