Reservoir Dogs (1992)
nowak napisał(a):To jest arcydzieło kina niezależnego

że słucham ja Cię??
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Mierzwiak, żartujesz sobie?
Nie :roll:

Odpowiedz
Cytaty z Filmwebu:

- Wiele scen do filmu zaczerpnięto z jednego z najbardziej ulubionych filmów Tarantino. Chodzi o obraz "Płonące miasto" (1987), którego reżyserem jest Ringo Lam.

- Bandziory z filmu "The Taking of Pelham One Two Three" (1974), także używali kolorów zamiast prawdziwych imion.

- W filmie jest wiele odwołań do obrazów Jean-Luca Godarda, jak choćby nazwa firmy produkcyjnej "A Band Apart" (od tytułu francuskiego reżysera).

Nic więcej mi na ten temat nie wiadomo.

Odpowiedz
cała intryga (chodzi o wzajemne naświetlanie się różnych wersji tej samej historii) to kopia znakomitego filmu Kubricka z 1956 roku - The Killing.

od siebie dodam tylko, że Wściekłe psy to najlepszy, a już na pewno najpoważniejszy i najbardziej gorzki film w dorobku Tarantino.

Odpowiedz
Te garnitury są też zaczerpnięte zjakiegoś filmu (europejskiego chyba).Ale tak jak ktoś napisał w temacie American Gangster-dzisiejsza kultura bazuje na nawiązaniach, odniesieniach i przeróbkach (w czym mistrzami są także bracia Coen) i nie ma w tym nic złego.
quote:
Cytat:--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by nowak:
To jest arcydzieło kina niezależnego
--------------------------------------------------------------------------------

że słucham ja Cię??

Tak Mefisto-RD to film niezależny.
I'm smart and I want respect!

Odpowiedz
Cytat:Trochę z napadu jest, przecież pokazane jest jak Mr Pink ucieka z diamentami.

Miałem raczej na myśli sceny u jubilera.

A co do czerpania z innych dzieł: sam to praktykuję (gdy piszę) i nie widzę w tym nic złego. Jeśli ktoś robi to z umiarem i stara się, żeby nikt nie pokapował się po pierwszym rzucie gałki, a przede wszystkim robi to dobrze (wiem, pojęcie względne), to można tylko pogratulować. Tarantino pod tym względem odwalił, według mnie, kawał dobrej roboty.

A niezależność filmu mało mnie obchodzi. Wspomniałem już, że brakowało mi przede wszystkim większej inwencji, jeśli o dialogi chodzi. Gdyby za film brał się kto inny, to bym był pod wielkim wrażeniem, ale Tarantino stać na znacznie więcej (co pokazał w, tak, tak, Pulp Fiction). Co nie znaczy, że nie jest bardzo dobrze, ale żeby zaraz po arcydziełach pojeżdżać...

PS. Mierzwiak, avek masz fpytę.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
ale jako, że Wściekłe Psy były nakręcone przed Pulp Fiction, to chyba jesteś mu w stanie to wybaczyć? :) to był debiut, więc wiadomo, że to swego rodzaju wstęp i nauka pracy na planie, ale o takim debiucie marzy chyba każdy twórca. później było pulp fiction i koleś miał ugruntowana pozycję jako reżyser.

a, jako że jeszcze nie wypowiedziałem swojej, jakże istotnej, opinii - reservoir dogs to najlepszy film Tarantino :)
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Dla mnie to nawet lepiej że nie ma żadnej sceny u jubilera, nawet ta scena pościgu policji nie była konieczna, wolałbym o wszystkim jeszcze raz posłuchać z perspektywy każdego kto to widział niż sam to zobaczyć, na tym(między innymi) według mnie polega kultowość tego filmu.

Odpowiedz
No, przynajmniej nie jestem jedyny. Mimo że uwielbiam Pulp Fiction, uważam za film wielki to RD jest lepsze.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Cytat:ale jako, że Wściekłe Psy były nakręcone przed Pulp Fiction, to chyba jesteś mu w stanie to wybaczyć? Uśmiech

Ależ nie ma czego wybaczać Oczko. Kapitalny debiut, co nie znaczy, że stanowi dla mnie arcydzieło. Wolę Pulp Fiction, bo jest, moim zdaniem, lepszy (dlatego, że, jak wspomniałeś, Tarantino obył się ze stanowiskiem reżysera no i budżet większy) i tyle.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
nowak napisał(a):Tak Mefisto-RD to film niezależny.

uzasadnij Oczko

Odpowiedz
Mefisto-RD został zrobiony bez udziału większego studia,niski budżet.

Ja tez dołączam się do grona tych, którym RD podbał się bardziej od PF.

Odpowiedz
RD to chyba jedyny film, albo jeden z niewielu, w których aktor wydał więcej niż scenarzysta, reżyser i producent :) Sam Tarantino chciał nakręcić ten film z kolegami. Harvey Kitel jakimś cudem dorwał scenariusz i się zachwycił, wyłożył ponad 100.000 dolców żeby zrobić film porządniej, bo na to zasługiwał. A sam budżet zamyka się chyba w 250 tys dolarów. Mefisto, czy większego uzasadnienia, że to film niezależny i niskobudżetowy potrzebujesz ?:)

Naturalnie, 250 tys dolarów w Polsce, to film wysokobudżetowy, ale w stanach to grosze :) Nawet takie Blair Witch Project kosztowało 150 tys. Sam się kurde zastanawiam na co oni to wydali. Ja bym na ten film wydał tyle co na kamerę i ewentualny zapas fajek i żarcia dla kumpli (o ile w ogóle gdzieś byśmy wyjeżdżali, a nie kręcili na miejscu) :)

Odpowiedz
Mush Room napisał(a):Harvey Kitel jakimś cudem dorwał scenariusz i się zachwycił, wyłożył ponad 100.000 dolców żeby zrobić film porządniej, bo na to zasługiwał. A sam budżet zamyka się chyba w 250 tys dolarów. Mefisto, czy większego uzasadnienia, że to film niezależny i niskobudżetowy potrzebujesz ?Uśmiech

niskobudżetowy i owszem, ale niezależny to już hmm...nie w hollywood, nie przy udziale tylu znanych nazwisk i mimo wszystko kasy z ich kieszeni :>

Odpowiedz
Jakie Hollywood?Przeciez to zwykłae przedmieścia LA. Niezależność filmu definiuje się poprzez to, czy w produkcji ma udział studio,które wykłada na film kasę i oczekuje w zamian za to konkretnych efektów. Jeśli ma, to film jest hollywoodzki(w szerokim znaczeniu tego słowa); jeśli nie ma to film jest niezależny.

Odpowiedz
i owszem jest to zasada, ale dla mnie RD to wyjątek od tejże - jak mówiłem przy tej produkcji ręka rękę myje i może wprost żaden Universal temu nie hołdował, ale też trudno porównać to z innymi, iście niezależnymi produkcjami Oczko

Odpowiedz
wydaje mi się, że źle patrzysz na pojęcie słowa "niezależny". w usa, czy gdzieś tam indziej, nie znaczy to to samo co u nas. u nas film "niezależny" to zazwyczaj także film "nieudolny", źle wykonany, tragicznie zagrany, bez polotu. w takich np stanach właśnie, film "niezależny" to film często dobrze zagrany, dobrze wykonany, często pomysłowością i wykonaniem nie odstający zbytnio od projektów holiłódzkich.

przystało nam po prostu żyć w takim kraju, w którym iście niezależna produkcja, to zazwyczaj produkcja iście zła. ba, nawet produkcje "zależne" są złe, ale to to już chyba wiele razy zostało tu powiedziane.

Odpowiedz
to co to znaczy, to ja wiem - ale jeżeli spojrzysz na inne niezależne (dodajmy dobre) produkcje z USA, to niestety RD się tak raczej nie w deseń do nich doczepia

Odpowiedz
No cóż, jeśli Tarantino nakręcił film niezależny, z taką obsadą, prawie bez pieniędzy i wykonany został tak, że wątpisz w jego niezależność - to wypada mu tylko pozazdrościć :)

Odpowiedz
Z tego co wiem "Star Wars V - Empire Strikes Back" też było niezależne bo Lucas sam wyłożył kasę po zyskach z "A New Hope", także niezależność RD przy tym to pryszcz. Uśmiech
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości