Reservoir Dogs (1992)
strzelac strzela, ale robi to tak szybko, ze nie wierze, ze mogl trafil dwa cele ;]
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
na tym polega przezajebistość Keitela - tylko Chuck Norris może się z nim równać
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Keitel na 100% strzela dwa razy, ale czy trafia? Cóż, w starych filmach wojennych też strzelali, mało kto trafiał, a jednak padali jak muchy Duży uśmiech
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Pewnie, bo właściwie to Keitel ma w tym filmie pistolet maszynowy, więc strzela nawet trzy razy tylko tego nie widać. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
A Clint w finale Unforgiven strzela tylko 6 razy a jakoś nikt się nie czepia. (Mimo że to nieprawda to teraz odświeżycie sobie Unforgiven.)

Prawda taka że Keitel to nie jakiś świeżak który strzelać się dopiero nauczył tylko icecoldkilla więc nie ma wątpliwości że trafił a scena jest wybitna : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):Keitel strzela dwukrotnie - co prawda ten drugi strzał nieco mu nie wyszedł, bo sam oberwał, ale wyraźnie widać, że strzela do obu (a przynajmniej stara się), nie ma o czym pieprzyć

Pewnie, że nie ma o czym pieprzyć. Oczko Właśnie skończyłem oglądać RD (po razy pierwszy Język) i Biały strzela dwa razy, ale przy strzale do Eddiego nie wyrobił się o ułamek sekundy i też dostał kulkę.

Co do samego filmu: nie wiem, muszę obejrzeć jeszcze raz. Pewnie przy bliższym spotkaniu zyskuje, ale na jak na razie to strzelanina i gadanina - fajna, bo fajna - o niczym.

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 16:49 ]
Snuffer napisał(a):Prawda taka że Keitel to nie jakiś świeżak który strzelać się dopiero nauczył tylko icecoldkilla więc nie ma wątpliwości że trafił a scena jest wybitna : )

O czym mówią m.in. w dodatkach, w profilach charakterów. Wspominają m.in. o tym, że Lawrence Dimick mógł odbyć ajkieś wojskowe szkolenie.
22.04.2011

Odpowiedz
majlo napisał(a):
Mefisto napisał(a):Keitel strzela dwukrotnie - co prawda ten drugi strzał nieco mu nie wyszedł, bo sam oberwał, ale wyraźnie widać, że strzela do obu (a przynajmniej stara się), nie ma o czym pieprzyć

Pewnie, że nie ma o czym pieprzyć. ;) Właśnie skończyłem oglądać RD (po razy pierwszy :P) i Biały strzela dwa razy, ale przy strzale do Eddiego nie wyrobił się o ułamek sekundy i też dostał kulkę.
Nieprawda. Strzela trzy razy! Trzeci strzał wykonuje, kiedy przewraca się robiąc dwa salta w tył i piętą uderzając o spust pistoletu, którego wystrzał powoduje, że niektórzy widzowie myślą, że Keitel strzelił dwa razy, mimo że tak naprawdę Chris Penn już ponad dekadę temu wyjaśnił, że to była pomyłka techniczna, którą Tarantino postanowił zostawić w filmie...
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Bez dwóch zdań najlepszy film Tarantino. Kill Bille, Ded Proofy i inne badziewia nie mają startu do tego mistrzostwa świata. Blady jak ściana Tim Roth, leżący w kałuży własnej krwi, wyciekającej z dziury w brzuchu, wykrwawiający się na śmierć - ja pierdole. 10/10 i kupuje go na blu. Kupiłbym nawet dla tej jednej sceny:

- That's girl's ass?
- It's sitting right here on my dick.

Odpowiedz
Jestem w stanie znieść (a nawet rozumiem) krytykę każdego filmu QT z wyjątkiem jednego: pisanie, że Reservoir Dogs to najlepszy film faceta, który nakręcił Jackie Brown (Jackie, kutwa, Brown) jest równie nieśmieszne, co suchar Umy o pomidorach opowiedziany w Pulp Fiction.

Odpowiedz
Szczególnie, że Jackie Brown też nie ma nic wspólnego z "Kill Billami, Ded Proofami" i stanowi obok Reservoir Dogs właśnie najbardziej konkretny film Tarantino. No i chyba najlepszy.

Odpowiedz
Nah, that would be Pulp Fiction.
Albo Kill Bill Oczko

Jackie widziałem tylko raz, dupy mi nie urwało. Chyba czas na replay.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Jackie Brown widziałem dwa razy i rzeczywiście dobry to filmik, ale do RD nie ma startu.

Odpowiedz
Jackie Brown jest zacne, ale najlepsze dwa filmy Tarantino to Reservoir Dogs i Pulp Fiction. To przecież aksjomat. Te dwa obrazy leżą na półce z napisem doskonałość i jak do tej pory nie udało się Quentinowi zbliżyć do tego poziomu.

Odpowiedz
Specjalnie wczoraj sprawdziłem sobie jak wygląda ten film z polsatowskim lektorem i jestem zawiedziony. Film zapowiadany w reklamie jako tylko dla dorosłych, puszczany po północy, z czerwonym kwadracikiem w rogu, a wszyskie "faggoty" tłumaczone są na "frajery", natomiast grono innych przekleństw jest zupełnie pomijana. Po co więc takie ceregiele?

Co do samego filmu - oglądałem go już niezliczone razy i jak dla mnie to drugi, najgenialniejszy film Tarantino. Najlepsza jest w nim ta kameralność (oprócz scen retrospekcji) - 4 gości (później trochę więcej) siedzi w zamkniętym magazynie i rozmawia, ale w tak interesujący sposób, że nie ma możliwości oderwania się od ekranu. Wielka jest w tym rola aktorów, którzy grali bardzo dobrze, ale i także konstrukcji scen, które w jakiś sposób angażują oglądającego.
Gdzieś tam wyżej ktoś wspomniał, że zabrakło pana Niebieskiego i Brązowego - a jak dla mnie to ich mała rola jest właśnie intrygująca i skłaniająca do zastanowienia - widz sam musi się domyślać, co się stało, gdzie są (no, w wypadku Browna to akurat wiadomo), jak skończyli. Zawsze oglądając ten film, zastanawiam się, jak wyglądałby bez tych wszystkich retrospekcji - wtedy byłaby już zupełna rzeźnia i widz miałby mętlik w głowie (kto jest gliną? kto ma walizkę? kto zdradził?)

Tak czy owak - 9/10 nawet z plusem.
"Out of the night, When the full moon is bright, Comes the horseman known as Zorro."

Odpowiedz
(12-01-2013, 12:02)Don Diego napisał(a): Zawsze oglądając ten film, zastanawiam się, jak wyglądałby bez tych wszystkich retrospekcji - wtedy byłaby już zupełna rzeźnia i widz miałby mętlik w głowie (kto jest gliną? kto ma walizkę? kto zdradził?)
Wtedy stracilibyśmy m.in. genialną sceny z Orangem przygotowującym się do swojej "roli". W ogóle za każdym razem jak oglądam ten film zmienia mi się ranking moich ulubionych postaci. Ostatni raz widziałem "Reservoir Dogs" miesiąc temu i obecnie jest to właśnie Mr Orange. Scena przed lustrem albo reakcja na pytanie Nasha - "Jak wyglądam?" to czysta poezja.

Dopiero niedawno się też skapnąłem(wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi)jak ciekawe wdzianko ma policjant - kumpel Orange'a podczas sceny na dachu. Czyżby homage do "Warrios"? Uśmiech

Odpowiedz
Reservoir Widmo

Odpowiedz
Tarantino nieświadomie nakręcił scenę rozmowy libertarianina z bandą wrażliwych społecznie lewakuf Uśmiech

"Przekonał mnie. Oddajcie dolara" Uśmiech

Odpowiedz
A ja nie jestem przekonany, gdyż sam kiedyś tak dorabiałem i jest to naprawdę ciężka praca i marna płaca, w której człowiek z każdego Euro napiwku się cieszy. Tak na marginesie.Uśmiech
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
No ale to czyja wina że marnie zarabia kelner? Jak jestem klientem i mam jasno przedstawiony cennik to zakładam że ktoś wyliczył że za tą cenę utrzyma interes i nie mam obowiązku rozdawać prezentów pracownikom Oczko Tak na marginesie oczywiście Język
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(03-02-2014, 16:57)Lawrence napisał(a): i jest to naprawdę ciężka praca i marna płaca,

Jak wiele innych zawodów w których nie możesz liczyć na napiwek Uśmiech
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości