Reservoir Dogs (1992)
To pytanie nie do mnie, bo ja nie znoszę tego kolorowego, debilnego filmu.

Odpowiedz
OK masz prawo, ale...

a) czy kolorowość jest wadą? why?
b) co konkretnie jest debilne? Fabuła na pewno nie, walki są przesadzone w typowy dla filmów, którym Quentin składa hołd sposób, przy czym genialnie zmontowane. Jak Kill Bill jest debilny, to debilne jest też Pulp Fiction czy Bękarty. A nie są.

Odpowiedz
Cytat:co konkretnie jest debilne?

Na stronie wisi moja recka sprzed paru lat i ciągle podtrzymuje to, co w niej napisałem. Tutaj dyskutujemy o poważnym męskim kinie dla dorosłych, a dział z bajkami jest w innym miejscu Uśmiech

Odpowiedz
Prawdę mówiąc też uważam RD za najlepszy film Tarantino.Potem długo nic, na drugim ex aequo PF i Bękarty, na trzecim Jackie Brown. Reszta mi nie podeszła - z wyjątkiem pojedynczych fragmentów z KBII i Django. Ale RD to geniusz w każdej minucie.

Odpowiedz
(04-02-2014, 22:34)SonnyCrockett napisał(a): paj księżycowy kocie jeżeli uważasz że należy klękać przed życiem bo inaczej się nie da, to jest to twoja prywatna mentalność niewolnika. Peace and love Uśmiech

Niczego takiego nie stwierdziłem, ja tylko przypominam o pewnym dość rozpowszechnionym w kraju zjawisku, bo widać tobie umknęło. Stąd moja teza, żeś jest księżycowy. Mentalność niewolnika? No doprawdy śmieszne i błędne.

Odpowiedz
U mnie "Reservoir Dogs" są na trzecim miejscu. Na pierwszym Pulpa na drugim Django. Te pierwsze dwa zawsze łykam jednym tchem, nieważne ile razy oglądam, za to o godzinę krótsze od obydwu "Pieski" zawsze jakos mi sie dłuża (konkretnie to długaśna scena z przypomnieniem historii Orange'a).
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
"Reservoir Dogs" to ewidentnie debiut Tarantino i film w połowie niezależny: bohaterowie (biali) używają określenia "czarnuch" w normalnych rozmowach między sobą:

Dobra jest scena jak Różowy próbuje rozdzielić Blondasa i Białego podczas ścinki w magazynie:

Czy tylko ja jestem zawodowcem? Zachowujecie się jak banda czarnuchów. Pracowaliście kiedyś z nimi? Też chcą się pozabijać.

Z innej paki: motyw jak Biały wyciąga z kieszeni marynarki grzebień i zaczesuje Pomarańczowemu włosy do tyłu - mistrzostwo!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości