Resident Evil (seria)
O rety, ale widze ze niektorzy nie trawia totalnie ostatniego rezydenta. Mniejsza z tym co dla kogo znaczy 5/10 czy 2/10. Ale skoro niektorzy oceniaja ten film jako gniot, totalne dno itp, to ciekawe czym dla was (jaka mogą mieć ocenę) filmy:
Super Leszcze
http://www.zwiastuny.net/trailer-id-4494.html
Poza Sherwood Forest

Necessary Evil

i inne tego typu niskobudżetowe produkcje kręcone gdzieś "na boku" a już o kinie "BollyWood" czy o produkcji typu "Inwazja zmutowanych grzechotników na Amerykę 2" nie wspomne.
Przy niektorych tego typu produkcjach, RE4 to artystyczne arcydzielo. Mimo ze wsrod wszystkich filmow o RE może być najsłabszy (choć wg mnie to cześć 2 taka była), to i tak nie jest to poziomem najniższe dno jakie istnieje.

Odpowiedz
Ale RE4 to nie jest niskobudżetowa produkcja, kręcona we wsi pod Poznaniem. Porównanie mocno nietrafione.

Odpowiedz
Cytat:O rety, ale widze ze niektorzy nie trawia totalnie ostatniego rezydenta. Mniejsza z tym co dla kogo znaczy 5/10 czy 2/10. Ale skoro niektorzy oceniaja ten film jako gniot, totalne dno itp, to ciekawe czym dla was (jaka mogą mieć ocenę) filmy:
Super Leszcze
http://www.zwiastuny.net/trailer-id-4494.html
Poza Sherwood Forest

Necessary Evil

i inne tego typu niskobudżetowe produkcje kręcone gdzieś "na boku" a już o kinie "BollyWood" czy o produkcji typu "Inwazja zmutowanych grzechotników na Amerykę 2" nie wspomne.
Przy niektorych tego typu produkcjach, RE4 to artystyczne arcydzielo. Mimo ze wsrod wszystkich filmow o RE może być najsłabszy (choć wg mnie to cześć 2 taka była), to i tak nie jest to poziomem najniższe dno jakie istnieje.
No własnie dla takich filmów ja kwymieniles moge stosować skale 1-5 ; DD
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Khet napisał(a):Ale RE4 to nie jest niskobudżetowa produkcja, kręcona we wsi pod Poznaniem.
Wobec tego RE4 jest najgorszym z posrod najlepszych filmow? Tak mam to rozumiec? Myslalem ze forum traktuje w ogole o filmach a nie jakichs wybranych produkcjach.
Chyba ze filmy krecone "pod poznańską wsią" są już poza wszelkimi rankingami i kryteriami ocen.

Odpowiedz
1/10 dostaje ode mnie każdy film na którym walczę sam ze sobą żeby go w cholerę nie wyłączyć, a do tego przy którym co chwila z takiego czy innego powodu włącza się facepalm mode.

Totalnie dennych niskobudżetowych badziewi, których nawet nie zaczynam oglądać, o obejrzeniu do końca nie wspominając, moja skala nie obejmuje bo nie ma takiej potrzeby (ale zawsze mogą dostać 0/10).
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Cytat:Chyba ze filmy krecone "pod poznańską wsią" są już poza wszelkimi rankingami i kryteriami ocen.

Nie twierdze, ze pod poznańską wsia nie można zrobićdobrego filmu ; )

Miałem bardziej na mysli te konkretne przykłady tych gównianych filmów. W sensie ze film musi byc az tak kiepski zebym dał nizej niz 5. Chociaż oceny 5 i 6 tez nie uwaza mza zbyt dobrych ; PP
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Cytat:Tak mam to rozumiec? Myslalem ze forum traktuje w ogole o filmach a nie jakichs wybranych produkcjach.

No ale co zmienia fakt, do czego porównamy RE4? To jest gniot. Nawet jeśli nie najgorszy na świecie, to i tak kupa - niezależnie czy rozpatrywana jedynie w kontekście ekranizacji, horrorów, czy czegokolwiek innego. Fakt bycia adaptacją gry wcale nie oznacza, że na na dany film trzeba patrzeć inaczej. Już Silent Hill i od biedy PoP pokazały, że można można stworzyć coś przyzwoitego, czego nie trzeba oceniać w kontekście tylko i i wyłącznie growego pierwowzoru. A w jakimkolwiek kontekście by nie oceniać RE4 to... patrz: początek posta:)

Odpowiedz
Cytat:Chociaż oceny 5 i 6 tez nie uwaza mza zbyt dobrych ; PP

Filmwebowa mentalność :roll: Tam mało co schodzi z oceną poniżej 6, a jak coś ma powiedzmy 7/10 to wyskakują jakieś leszcze i piszą posty w stylu "co to ma być, to jest k***a skandal, przecież to dobry film, a tu tylko 7/10!".

5/10 to ma u mnie Judge Dredd którego bardzo lubię z różnych powodów, choć ma też parę poważnych wad.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
no moze i filmwebowa. Ale oceny powyzej 8 staram sie rozdawac rozsądnie ; DD

Odpowiedz
Khet, oczywiscie zgodze sie z Toba ze RE4 jest slaba ekranizacja gry. Np w ogole nie wiadomo skad się tam wzial wirus "Plaga" a juz role Crisa oraz Clare wołają o pomstę do nieba. Nimniej jednak film obejrzałem z ciekawością do końca (nie miałem napadów facepalmów :) czy chęci wyjścia z seansu). Dopiero po obejrzeniu całości doszło do mnie jako tako że szału nie było a końcówka mierna. Ale wiem też że niektórzy stawiają sobie wobec niektórych obrazów wysokie wymagania i jak te się nie spełnią, to bez względu na to jaki film by nie był, zaraz jest równany z ziemią. Dlatego zaciekawiły mnie Wasze opinie. W mojej ocenie leży gdzieś pomiędzy słaby a przeciętny, ale totalny gniot to to nie jest. I na tą ocenę nie wpływa mój sentyment do gry.
No ale powoli widzę że rozmowa zaczyna traktować o gustach, więc może lepiej zakończyć temat samoocen i krytyki ...

Odpowiedz
szopman napisał(a):Ale uwazam, że oceny 1 i 10 nie powinny byc stosowane prawie nigdy.

Film żeby miał 10 naprawde powinien byc juz istnym arcydziełem i wyróżniać się ponad wszystko, tak samo film oceniany na 1 powinien być już naprawde najgorszy wśród najgorszych
Bajki nam tu niezłe opowiadasz. Idąc twoim tokiem rozumowania można wystawić tylko 10 ocen. 1 najgorszemu filmowi, 10 najlepszemu, 5 najbardziej przeciętnemu z przeciętnych. Zapominasz tylko o jednym istotnym szczególe - wystawianie filmom ocen to całkowicie subiektywna sprawa, zabawa, a nie sprawa wagi narodowej. Wyobraź sobie że spośród ponad 2 tysięcy (stuknęło mi w grudniu : ) ) obejrzanych przeze mnie filmów 97 wystawiłem 0/10. Niepojęte, prawda? :wink:

peju napisał(a):Ale skoro niektorzy oceniaja ten film jako gniot, totalne dno itp, to ciekawe czym dla was (jaka mogą mieć ocenę) filmy:
Kolejny bajkopisarz. Filmy ocenia się indywidualnie, a nie na zasadzie odnoszenia ich do innych produkcji. Gdybym za punkt odniesienia obrał sobie dajmy na to Gorączkę Michaela Manna, musiałbym wprowadzić skalę w której najniższą oceną byłoby co najmniej -10.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Filmy ocenia się indywidualnie, a nie na zasadzie odnoszenia ich do innych produkcji.
aha... no to teraz wszystko jasne. czyli rozumiem ze jedynka jedynce nierowna, bo raz bedzie oznaczac totalne dno a raz super film bo w zasadzie moglby zapunktowac jeszcze o 10 oczek na minusie. Czyli generalnie u Ciebie film 1/10 w skali -10 do +10 to tyle samo co 5/10 w skali 1...10 :)

Odpowiedz
peju napisał(a):czyli rozumiem ze jedynka jedynce nierowna, bo raz bedzie oznaczac totalne dno a raz super film
Nie rozumiesz : )

peju napisał(a):Czyli generalnie u Ciebie film 1/10 w skali -10 do +10 to tyle samo co 5/10 w skali 1...10
Rany boskie, to był tylko przykład, stosuję skalę 0-10 i jej się trzymam.

Odpowiedz
Zrozumialem, ale pozwolilem sobie sie z tym nie zgodzic.
Niby po seansie wystawiasz filmowi subiektywna dla siebie ocene, ale zaraz potem szukasz porownan i mowisz: "w filmie X i Y" zrobili to lepiej a w "Z" jeszcze innaczej.
Potem zadaje się często pytanie: "czy to jest najgorszy film jaki się widziało?" i szuka gdzie indziej analogii. No przynajmniej ja nie potrafię popatrzeć tak stronniczo jak Wy.

Odpowiedz
peju napisał(a):Potem zadaje się często pytanie: "czy to jest najgorszy film jaki się widziało?"
Ale oceną tego nie oddasz :roll: Chyba że tak jak napisałem wcześniej, 10 wystawisz tylko temu który uważasz za najlepszy, a 1 za najgorszy, co jest totalnie bez sensu. Tak jak pisałem, dla mnie ocenianie filmów to zabawa, po co utrudniać sobie coś tak trywialnego?

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):po co utrudniać sobie coś tak trywialnego?
No nie miałoby to sensu. Dajmy już spokój tym ocenom :) Tak tylko zagadnąłem i nie sądziłem, że wątek się aż tak rozwinie. Przez te oceny zrobił się jeden wielki OT.

Odpowiedz
Proponuje załozyć temat pt' "Ocenianie filmów" bo widzę, że ten temat przypadłdo gustu użytkownikom ; )

Odpowiedz
1/10 - 0/10 eh jak patrze na takie oceny to trochę mi dziwnie. Na RE 4 byłem w kinie i powiem że ilość ludzi mających ochotę zobaczyć ten film przeszła moje oczekiwania.Po dawkach zombie z części 1,2,3 wiedziałem na co się pisze i nie będę marudził jak połowa z Was w postach powyżej, nie ma się co oszukiwać jeżeli komuś nie podobała się część pierwsza i druga a zaryzykował trzecią i dalej mu nie podeszła to po kiego zapytam oglądał 4? Bo to juz zakrawa na masochizm.To tak jak z transformerami Baya, ktoś marudził na 1 i 2 ale poszedł na 3 i narzekał że mało rozbudowana akcja że przyziemny i bez fabuły , a czy 2 poprzednie części były inne? Nie? Więc skąd zdziwienie?
Resident to seria dla lubiących tego typu gatunek filmu: zombie,zombie,zombie :) miłe dla oka panienki no i nie zapominajmy o zombie.
* Część pierwsza , fajne pomysły i nawet ciekawie zrealizowane a że można sie do czegoś przyczepić? To zawsze można.
* Część druga , fajne pokazani bohaterowie szczególnie Nemesis i Jill ( do Alice można się juz po 1 części przyzwyczaić ) ciekawy końcowy pojedynek, a że można się do czegoś przyczepić? To zawsze mozna.
* Część trzecia , niestety moim zdaniem najsłabsza , broni się kilkoma scenami na pustyni i finałem / klony / a ze można się do czegoś przyczepić? To zawsze mozna i sam to wykorzystam bo po tej części myślałem że 4 sobie daruje.
* Część czwarta ( dobrze że sobie nie darowałem ) bo całkiem mi się podobał no może za wyjątkiem pana zerżniętego żywcem z Matrixa i wiecznie uciekającego Scofielda:).Ale fakt pojawienia się tych 2 panów zrekompensował mi: Axe z wielkim tłuczkiem do schabowych:) Wymiatająca muzyka z mocnymi basami i jak w każdej części fajne panienki , nooo nie zapominajmy tez o zombie.
Dla podsumowania: nie doszukujmy sie w filmach tworzonych na podstawie gier/siekanek nie wiadomo jakiej fabuły , głębi postać, mnogości okazywanych uczuć czy super dialogów , to szybkie i łatwe filmy.Podyskutować i doszukiwać sie filozoficznych treści życia to sobie możemy w tematach o : Closer , Truman show czy Rain Man , nie ma sensu robić z siebie ignoranta i stawiać wszystkie filmy na jednej półce oceniając je pod przysłowiową linijkę.

Odpowiedz
Tylko, żeby te filmy miały cokolwiek wspólnego z grami, które przytoczyłeś. A tak pomimo swej naiwnej głupoty gry są sto razy lepsze niż te rzygowiny spięte z nimi wyłącznie tytułem.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
RE 1 - postarzał się niemiłosiernie, poza tym posiadał z Resów na PSone zdecydowanie najsłabszy klimat. Jeśli ktoś ma do wyboru i chce zagrać w to dziś, niech uderza w wersję na DS-a. 6.5 / 10

RE 2 - pieprzona klasyka! Takiego klimatu nie ma chyba żadna inna gra, a renderowane lokacje do dziś mnie zachwycają. Szkoda, że gra jest krótka. 9 / 10

RE 3 - najlepsze cechy "dwójki" + Jill + Nemesis. Znów jest dość krótko no i jakoś tak prosto. 8.5 / 10

RE: Code Veronica X - w moim prywatnym rankingu to najlepsza część. Podsumowanie "starej" formuły + nowe elementy w gameplayu + świetna grafa, zajebista muzyka (Alexia Theme 2 rządzi!) i długi czas gry = 9.5 / 10

RE 4 - zmiana formuły wrzuciła serię na wyżyny grywalności. Akcja urywa łeb, czas zabawy i dodatkowe tryby szarpią mosznę, a grafa urywa dupę. Szkoda tylko, że skrypt to już totalne wymiociny. 9 / 10

RE 5 - ciut gorsza wersja RE4. Nowy silnik graficzny jest świetny, a co-op z Shevą podbija fun. 8.5 / 10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon