Resident Evil (seria)
STEALTH napisał(a):za wyjątkiem pana zerżniętego żywcem z Matrixa
Przeciez to jest postac z gry a nie z Matrixa. Ow Albert Wesker zostal stworzony zanim postal film Matrix.
Anielski_Pyl napisał(a):RE 1 - postarzał się niemiłosiernie, poza tym posiadał z Resów na PSone zdecydowanie najsłabszy klimat
A mnie wlasnie klimat pierwszego residenta sie najbardziej podobal. Glownie dlatego ze byl to prawdziwy survival-horror. Gra polegala na mysleniu, amunicji zawsze bylo malo no i miala sporo napiecia. Kolejne czesci gry z horrorem nie mialy nic wspolnego. Zagadki ograniczono do minimum a calosc polegala na sianiu nabojami we wszystko co popadnie.

Odpowiedz
Cytat:ciekawy końcowy pojedynek

Ciekawy pojedynek?
W RE:Apocalypse?
o_O

Cytat:Część trzecia , niestety moim zdaniem najsłabsza

Świetna wizualnie, fajny klimat. Jedyna jaką mam na BD.

Gry są o wiele lepsze od filmów, z tym że mówię tylko o dwóch pierwszych, w które grałem i które skończyłem. Trójka mnie znudziła i dałem sobie z nią szybko spokój, z późniejszymi nie miałem do czynienia.

Cytat:Podyskutować i doszukiwać sie filozoficznych treści życia to sobie możemy w tematach o : Closer , Truman show czy Rain Man

Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje po tych filmach filozoficznych rozważań, jedyne czego można oczekiwać to rozrywki, ale ta seria w jej dostarczaniu jest w najlepsztm wypadku średnia, chwilami sięgając dna (czwartą częśc autentycznie miałem ochotę wyłączyć w trakcie oglądania).
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Cytat:Przeciez to jest postac z gry a nie z Matrixa. Ow Albert Wesker zostal stworzony zanim postal film Matrix.
Wiem bo grałem,i nie chodzi mi o postać jako bohater tylko o format w jakim zostal on ukazany w filmie oraz o sceny ktore wygladaja bardzo Marixowsko.

Cytat:Ciekawy pojedynek?
W RE:Apocalypse?
o_O
- Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i mi akurat się podobał. A odnosnie 3 to jest najnudniejsza z cyklu i zdanie nie zmienie:)

Cytat:Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje po tych filmach filozoficznych rozważań, jedyne czego można oczekiwać to rozrywki, ale ta seria w jej dostarczaniu jest w najlepsztm wypadku średnia, chwilami sięgając dna (czwartą częśc autentycznie miałem ochotę wyłączyć w trakcie oglądania).
To poczytaj posty w temacie i zobacz dlaczego większośc ludzi czepia sie tak mocno tej serii.Mi osobiscie podoba sie cały cykl ( nawet ta nieszczęsna 3 ) ale ja w przeciwieństwie co do niektorych forumowiczów nie wymagam by Alice cytowała Platona czy Kartezjusza lub zeby Nemesis chodzil w garniaku od Prady;)

Odpowiedz
A ja od serii, która nazywa się Resident Evil wymagam gęstego klimatu, uczucia wiecznego zaszczucia i zagrożenia, wyrazistych postaci, którym można kibicować (Leon S. Kennedy, nie jakaś Pipa Jovolobowiłowiczć) oraz chyba przede wszystkim tego by była klasycznym zombie-horrorem. A tak to kolejna taśmowa post-matrixowska dyskotekowa padaka dla ludzi o ZEROWYCH, a nawet ujemnych oczekiwaniach. Wszystkie części, bez wyjątku.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:ale ja w przeciwieństwie co do niektorych forumowiczów nie wymagam by Alice cytowała Platona czy Kartezjusza lub zeby Nemesis chodzil w garniaku od Prady;)

Dajesz cytat albo przyznajesz że bredzisz. Go for it.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Na moje szczęście nie bredze tylko podchodze do filmu jak do fikcji i nie czepiam się każdego napisanego slowa.Zwracam tylko uwagę na to że wszyscy jestesmy widzami i każdy z nas ma własne podejście i na wlasny sposób odbiera dany film.Tobie podoba sie cos innego to po kpy sie czepiasz, troszke to dla mnie dziwne...Odnosnie cytatów:

Cytat:Ogólnie raz na naprawde długi czas mogę obejrzeć, ale trzecia część z nakoksowaną Alice która jest chyba hipernadczłowiekiem jest dla mnie totalnie nie oglądalna

Cytat:Chyba bardziej wkur...ącą od Milli z jej "thank U " jest tylko Ali Larter i pseudoagent Smith Wessker.

Znalazłoby sie jeszcze kilka innych ale i tak wszystko mozna wywnioskowac z kontekstów wypowiedzi , przykro mi ze zrozumiałeś dosłownie moje slowa o cytowaniu Platona czy Kartezjusza ( gdyby tak uczynila w której kolwiek części to juz by jej chyba nic nie pomoglo a fimowi to juz na 100%). Przerysowując jej postać spodziewacie sie postaci ideologicznej z korzeniami w biblii ala Neo z Matrixa? Zmiłujcie sie to tylko sieka o zombiakach.

Odpowiedz
Nie, nie zrozumiałem dosłownie, po prostu twoja linia obrony RE przypomina mi linię obrony stosowaną przez nieletnich użytkowników Filmwebu względem co drugiego blockbustera :) Może jednak stać cię na więcej :P

Zestaw sobie RE i Aliens - w filmie Camerona też nie ma żadnej filozofii, a jaka jest między nimi przepaść. Kino rozrywkowe też trzeba umieć robić.

Odpowiedz
A widzisz jednak troszkę zle mnie zrozumiałeś (?i nie nie jestem nastolatkiem, a szkoda bo czas płynie??).Nie staje też murem za tym filmem i nigdy w życiu nie porównałbym go do Obcego, ale delikatnie mówiąc wkurzyło mnie podejście niektórych forumowiczów do tematu,wiem że jestem tu nowy i może powinienem siedzieć pod miotłą i się nie wychylać ale... (tu akurat spacja by się przydała) Jeżeli już ktoś szmaci jakiś film to niech przynajmniej wyjaśni dlaczego, a nie wkleja 1/10 bo ogólnie lipa abo aktor mu się nie podobał, (też) przydałoby się dać z siebie ciut więcej. (też) A przeglądając posty zobaczysz ile osób tak zrobiło. Sam z zasady nie skazuje filmu od razu na porażkę po 5 minutach oglądania, ale oglądam całość i staram się wyłowić coś co w jakiś sposób zrekompensuje mi czas, nawet jeśli film okaże się gniotem (?a ostatnio sporo takich?).Drugą sprawa jest gust filmowy?, każdy go ma ale nie wszyscy lubią to samo, stad też takie forum i różne oceny odnośnie danego obrazu.(spacja!) Nie chce sie spierać ale przyznaj, że byc może na tym forum jest jedna lub może kilka osób którym ten film sie bardzo podobał i może nawet chciały napisać coś w tym temacie ale po przeczytaniu kilku zjadliwych komentarzy od "?zawodowców-wyjadaczy" stwierdzili że nie podołają albo że szkoda zdrowia i nerwów.

Jeśli nie jesteś nastolatkiem, to czemu piszesz jak nastolatek? A nawet i gorzej...

Odpowiedz

Cytat:Jeśli nie jesteś nastolatkiem, to czemu piszesz jak nastolatek? A nawet i gorzej...

Widze ze troszkę prawdy w oczka zapiekło. Braki w argumentach nadrabiamy wytykaniem interpunkcji? To żenujące. Rzeczywiscie jesteście hermetycznie zamknietym i rozkoszujacym się wlasnym snobizmem towarzystwem wzajemnej adoracji... Wszytko co napisane jest nie po Waszej mysli lub nie przez długoletniego kolegę/koleżankę z forum musi być zmieszane z błotem i tymże obrzucone.

P.s: Jeżeli juz się koryguje czyjś tekst to wypadałoby sie podpisać panie Miodek.

Odpowiedz
Spójrz w dolny, prawy róg swojego posta Sherlocku :)

Odpowiedz
Widzialem kto edytował Watsonie, ale jesli czepiamy sie polszczyzny to chyba powinien wiedziec gdzie nalezy sie podpisać.
Swoja droga dziwi mnie edycja mojego posta bo widzialem na tym forum wiele wulgaryzmów , błędów tak ortograficznych jak interpunkcyjnych, i jakoś nikt sie tego nie czepiał a tu prosze jaka poprawnosc literacka. Aż sie serce raduje ze ktos walczy o poprawne napisanie spacji i dumny jest ze swojej krwawicy wyzywajac drugiego od niedouczonych szczeniakow.

Odpowiedz
To popatrz dokładniej, bo z takim shamarem czy vastem to ja bezustannie toczę językowe boje. Nie wywalam ich postów bez czytania jeszcze tylko dlatego, bo to już trochę by naruszało regulamin. A argumentację ci podałem, na którą nie raczyłeś odpowiedzieć. Gry z serii fabularnie są głupiutkie, ale większość ma KLIMAT i z czystym sercem można je nazwać horrorami. Filmy to tępe, teledyskowe akcyjniaki nie mające niczego wspólnego z interaktywnymi pierwowzorami, a dodatkowo też obrażające swoim istnieniem zacny gatunek jakim jest szeroko pojęte kino akcji.
--
Laozi

Odpowiedz
Jeżeli chodzi o argumentację, mówisz o tym?
Cytat:A ja od serii, która nazywa się Resident Evil wymagam gęstego klimatu, uczucia wiecznego zaszczucia i zagrożenia, wyrazistych postaci, którym można kibicować (Leon S. Kennedy, nie jakaś Pipa Jovolobowiłowiczć) oraz chyba przede wszystkim tego by była klasycznym zombie-horrorem. A tak to kolejna taśmowa post-matrixowska dyskotekowa padaka dla ludzi o ZEROWYCH, a nawet ujemnych oczekiwaniach. Wszystkie części, bez wyjątku.

Jeżeli tak, to jako moderator forum masz dosyć jednostronne podejście do kina. Rozumiem że możesz oczekiwać od filmu wiele ( ale bierz pod uwagę że oglądasz go nie tylko Ty ). Nie wszyscy szukają w filmie tego samego i nie wszyscy będą się tym samym zachwycali. Biorąc na tapetę np. Twojego ulubionego aktora ( Jet Li ) ciężko jest powiedzieć że to super gwiazda która gra w klasykach dla każdego. Owszem ma kilka udanych filmów które z przyjemnością zobaczyłem ale grał też w sporej ilości gniotów które pod względem gry aktorskiej czy fabuły są niczym więcej jak tylko marnotrawstwem pieniędzy, taśmy filmowej i czasu który poświęca na nie przeciętny widz myśląc że to jakiś fantastyczny hit ( a wnoszą do kina akcji mniej niż ostatnie produkcje Stevena Seagala ). Nie będę szedł w zaparte i Cie obrażał bo to nie ma sensu. Mam tylko na celu uświadomienie Ci że każdy, podkreślam KAŻDY film ma swoich sympatyków jak i osoby które za żadne skarby nie rzucą na niego okiem. Widziałeś może 12 Angry Men, Lumeta? Film uchodzi za klasyk ( i moim zdaniem nim jest ) a jednak wiele komentujących i oceniających go osób napisało w swoich recenzjach że jest przegadany i monotonny. Podobnie rzecz tez się ma z innym filmami. Dlatego moim zdaniem nie ma sensu "wieszać psów" na filmie tylko dlatego że akurat mi się nie podoba i każdą pozytywną opinię o nim mieszać za przeproszeniem z gównem. Piszesz ciekawe recenzje, potrafisz się konstruktywnie wypowiedzieć po co na siłę chcesz sobie przykleić etykietkę zgryzliwego tetryka? Popatrz na całą sprawę obiektywnie i zadaj sobie pytanie po co Ci taka czcza gadanina jeżeli film o którym dyskutujesz nic dla Ciebie nie znaczy, był dla Ciebie stratą czasu a dodatkowo :
Cytat:obraża swoim istnieniem zacny gatunek jakim jest szeroko pojęte kino akcji

Takie to troszkę mało poważne i jakby pod publikę. Spokojnie, wiem że jestem tu nowy ale znam z forum kilku ludzi i wiem że początki są trudne bo wiele osób chce każdego ustawić pod siebie i narzucić własne zdanie. Dlatego bez stresu;) Widziałem ze mieszkamy niedaleko siebie, nie lepiej to się na piwko ustawić niż obrzucać kalumniami?

p.s: a co do RE 1,2,3,4 zdania i tak nie zmienię, oglądanie tej serii sprawiło mi nie licha frajdę i już nie mogę doczekać się 5 a wiem ze będzie;)

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Ok, Stealth, widzę że nie rozumiesz o co biega ludziom na tym forum. Chyba nie przesadzę jeśli napiszę, że absolutnie każdy członek tej małej społeczności lubi kino akcji. Jakieś 97% z nas woli je od filmów "czerpiących z Platona i Kartezjusza". Tylko że filmy z serii RE:

- odbiegają od pierwowzorów tak bardzo, że nie mają z nimi nic wspólnego,
- są napisane po prostu koszmarnie,
- są beznadziejnie wyreżyserowane,
- są zwyczajnie GŁUPIE i obrażają inteligencję widza,
- są brzydkie i pozbawione spójnego wizualnego stylu,
- nie mają ciekawych bohaterów, ani nawet takich, którym można by kibicować,
- mają beznadziejną scenografię,
- mają kiepską muzykę,
- są nudne i wtórne, schematyczne i przewidywalne.

To wszystko jest widoczne zwłaszcza jeśli porównasz RE z dobrymi, uznanymi filmami akcji s-f. Przecież one nie mają startu do podobnego tematycznie Planet Terror, nowego Dawn of the Dead czy, bo ja wiem, pierwszych Terminatorów. Żaden z tych filmów nie miał skomplikowanego przesłania, żaden nie chciał być niczym więcej niż tylko dobrą rozrywką. Tylko że ich twórcy wiedzieli, jak robić rozrywkę.

Dlatego nie dziw się, że wywołujesz kontrowersje, pisząc że powszechnie znienawidzone filmy z serii RE są dobre. A jeśli już, to nie próbuj nikogo przekonać że masz prawo tak pisać (bo wiemy że masz), tylko podaj swoje argumenty za tymi filmami (na razie ich brak - "bo mi się podoba, bo mam niskie wymagania" to żaden argument) i przełknij ewentualną krytykę. Tak się trzeba wozić na tym forum.:)

Odpowiedz
Właściwie z większością zarzutów mogę się zgodzić ale:

Cytat:- są brzydkie i pozbawione spójnego wizualnego stylu,

Extinction wizualnie wymiata jak dla mnie.

Cytat:- mają kiepską muzykę,

Muzyka to już kwestia gustu. Jak dla mnie mają lepszą niż seria Fast&Furious.

Mimo jednak wszelkich wad - do pierwszego filmu mam sentyment, na trzeci lubię po prosty patrzeć ze względu na pustynne klimaty, drugi dokupiłem za niecałe 4 zł tylko po to, żeby zachować ciągłość i obok Planet Terror są to jedyne filmy z zombiakami jakie mam na półce i innych mieć nie zamierzam.

Odpowiedz
Cytat:obok Planet Terror są to jedyne filmy z zombiakami jakie mam na półce i innych mieć nie zamierzam.

No, bo po co mieć Noc Żywych Trupów, Walking Dead czy Shaun of the Dead... Resident Evil to jest to! ROTFL i żal.pl
--
Laozi

Odpowiedz
Cytat:No, bo po co mieć Noc Żywych Trupów, Walking Dead czy Shaun of the Dead...

Nie wiem. Po co?

Nie interesuje mnie ten gatunek.
RE lubię tylko ze względu na gry, w które się grywało pod koniec lat 90-tych. Sentyment, nic więcej.
Podobnie jak z filmów wampirycznych mam tylko Draculę Coppoli i Wywiad z Wampirem i więcej mi nie trzeba, zresztą w ogóle nie jestem miłośnikiem horrorów i wszelakich slasherów, których praktycznie nie oglądam, a nawet jeśli jakiś obejrzę to po raz drugi do niego nie wracam.

Odpowiedz
Ale to tak jakbyś napisał, że z filmów przygodowych masz tylko Super Mario Bros i więcej ci nie trzeba.

Na wypadek gdybym nie wyraził się zbyt dokładnie: te adaptacje gier nie mają z pierwowzorami NIC wspólnego, toteż nie rozumiem jak można je kupować przez sentyment do gier.

Odpowiedz
:) Nie chodzi o niezrozumienie czy wywoływanie kontrowersji tylko o fakt że sporo osób postępuje tu na zasadzie każda sroka swoje chwali (mój, moje filmy są super cool bo gra w nich mój ulubiony aktor, czy muzykę skomponował człowiek którego płyty od pierwszej do ostatniej stoją grzecznie u mnie na półce ) . Piszesz o argumentacji z mojej strony ,ale to nie jest kryminalna bitwa na dowody uznane, tylko dyskusja o własnym podejściu do filmu, o tym czy mi się podobał czy nie, a nie dlaczego. Owszem mogę napisać że w części pierwszej podoba mi się gra Mili i ktoś komu film się nie podobał nie minie tego obojętnie a napisze: jej gra to koszmar, skąd się urwała, niech już lepiej wraca na błękitną lagunę zamiast rwać się do kina akcji ( i ok niech napisze bo ma do tego pełne prawo, sam uważam ze najlepszy w wykonaniu w/w pani był The Fifth Element ) ale czy ciężko jest zrozumieć że ta seria po prostu mi się podoba? Nie będę ( i nigdy tego nie robiłem ) przekonywał Was do tego ze film ten jest klasyką ( bo nie jest ), że jest to dzieło na poziomie Obcego czy Terminatora i że okropnie warto go zobaczyć. Nie będę, bo od początku tej dyskusji mam jedynie na celu pokazanie że każdy może oglądać to co chce, bez względu na to co myślą o tym inni.
Cytat:przełknij ewentualną krytykę. Tak się trzeba wozić na tym forum.:)

A co robię do tej pory? Nie staję przecież jak filmowy Rejtan, rwąc koszulę i krzycząc: ten film jest świetny, biegnijcie wydać swoje ciężko zarobione pieniądze, bo warto. Nie, ja najzwyczajniej w świecie wprowadzam w życie moje prawo do oglądanie tego co chcę bez względu na to jakim shitem to nazwiecie.

Odpowiedz
Cytat:Po co?
Bo to zajebiste filmy (i serial). Nie jak na produkcje o zombie, tylko po prostu.

Cytat:mój, moje filmy są super cool bo gra w nich mój ulubiony aktor
Wskaż mnie no to palcem, gdzie wychwalam gnioty z Jetem Li.
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon