• 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ridley Scott
(22-07-2011, 14:53)Albertino napisał(a):
(22-07-2011, 14:46)SonnyCrockett napisał(a): co ma reżyser do gadania przy filmach, dziś rządzą producenci.

a Ridley Scott jest... tak! jest producentem!

Ja nie mówię o takich ładnych nazwiskach zwanych producentami tylko osobach dających kasę i dystrybuujących filmy. Jak jakiś szef WB czy innego Universalu, uzna że Scott ma zrobić film w 3D czy z kategorią PG-13 to tak będzie i Scott może się nazywać producentem swoich filmów.

(22-07-2011, 18:11)Azgaroth napisał(a):
(22-07-2011, 14:46)SonnyCrockett napisał(a): No i co w tym dziwnego, primo przed tą głupotą (3D) nie ma ratunku,

Wpływy z 3D maleją i po tym jak już ciekawi nowości widzowie się napatrzyli wybierają raczej 2D. Najlepszy przykład nowy Harry Potter frekwencja była wyższa na pokazach 2D, tak więc nie sądzę, żeby 3D zdominowały kina.

A co to za problem, zrezygnują w ogóle z filmów 2D i nie będzie wyjścia, chyba nikt nie wierzy że nagle kina opustoszeją, przeciętny zjadacz popcornu i tak będzie chodził do kina a na nich się zarabia.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(22-07-2011, 23:07)Mierzwiak napisał(a): Nie kręci w PG-13, wystarczyło czytać uważnie.
Czytam i Scott kręci w PG-13, ale nie wyklucza Rki. Dla mnie odpowiedź jest jasna.

Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Myślę, że nie ma się za bardzo co łudzić, że film trafi do kin z kategorią R - przynajmniej nie w USA, to ma za duży budżet. Liczę jednak, że Scott się uprze i wyda chociaż ten film po swojemu na DVD lub, być może, nawet wpuści z eRką w niektórych krajach. Nie jest to całkiem niespotykana sytuacja - chociażby "Ghost Writer" miał PG-13 w USA (podobno wycięli fucki), a dla reszty świata miał eRkę. Wiem, że w przypadku tego filmu będzie to trudniejsze, bo mamy do czynienia z mrocznym tematem, horrorem etc., ale skoro mówi, że kręci z myślą o eRce to ja spórbuję mu wierzyć. To pieprzony Ridley Scott, a nie Steven Spielberg :P

Odpowiedz
w dobie kina cyfrowego mogliby wieczorem puszczać Rkę a rano PG13. Ale do tego ktoś musiałby użyć mózgu.

Odpowiedz
Cytat:ale skoro mówi, że kręci z myślą o eRce

Skoro mówi, że kreci z myślą o eRce, to będzie gorzej niż PG13. O takich rzeczach się nie myśli - po prostu kręcisz na maksa realistyczny film, a potem ewentualnie robisz dokrętki, gdy się okaże, że wyszło zbyt łagodnie :)

Odpowiedz
Post widmo

Odpowiedz
1979: Obcy - 8. pasażer Nostromo, 1982: Łowca androidów (Blade Runner) 2000: Gladiator ,2001: Helikopter w ogniu (Black Hawk Down),2005: Królestwo niebieskie (Kingdom of Heaven)
Ridley to chyba nie tylko Twój ulubiony reżyser:)
Kawał genialnego kina wyszedl z Jego rąk i szczególnie to trzeba docenić w dobie gniotów 3D:/

Odpowiedz
Ma facet talent do robienia arcydzieł, Obcy i Łowca Androidów to takie jego prawdziwe perełki i dwa najlepsze przykłady. Skądinąd również dwa moje ulubione filmy w jego dorobku reżyserskim. Bardzo dobry Hannibal i Gladiator, choć trochę ten drugi zbytnio ocieka patosem. I wreszcie film G.I. Jane o kobiecie z jajami, poruszający problem równouprawnienia, równego traktowania i kobieca chęć dorównania mężczyzną. Królestwa Niebieskiego nie oglądałem jeszcze, liczę natomiast ze wraz z Prometeuszem Ridley Scott potwierdzi tylko swoją klasę.

Odpowiedz
(12-08-2011, 19:35)Kinomaniak napisał(a): Królestwa Niebieskiego nie oglądałem jeszcze
Oglądaj czym prędzej, tylko trzymaj się z daleka od wersji kinowej. Jedyna jego słuszna wersja to director's cut.

Odpowiedz
U mnie pomnik Rideya składa się z "Blade Runnera", "Pojedynku", 1492", "Thelmy i Louise", "Gladiatora" i niektórych scen "Czarnego deszczu".

Odpowiedz
Kiedyś Czarnego Deszczu nie doceniałem. Ot, film. Jednakże jakiś czas temu, po podwójnym seansie, jestem zachwycony tym filmem. Królestwa Niebieskiego w DC jeszcze nie widziałem :(
loading podpis...

Odpowiedz
"Czarny deszcz" to film który ma pewne TOP 5 lat 80. w moim rankingu. Podejrzewam się o takie uwielbienie że mogę postawić wyżej niż "Łowcę androidów".
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Fenomen Ridleya Scotta - poniżej lista moich ulubionych filmów tego reżysera z ocenami:

The Duellists (1977) - 10/10
Alien (1979) - 10/10
Blade Runner (1982) - 10/10
Black Rain (1989) - 9.5/10
Thelma i Louise (1991) - bez oceny, arcydzieło
Gladiator (2000) - 10/10
Black Hawk Down (2001) - 10/10
American Gangster (2007) - 10/10
The Counselor (2013) - 9/10

Pominąłem kilka naprawdę dobrych filmów: Matchstick Men, Legend, Kingdom of Heaven (które bez Blooma i pc dostałoby 10/10).

Krótko: Scott rządzi.

Odpowiedz
Legend to dobry film? Sam Cruise mówi, że występ w tym filmie był dla niego żartem.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Legend to bajka, więc trudno porównywać do reszty Scottografii - poza tym film ma pińcet wersji. Warto jednak obejrzeć dla samego władcy ciemności.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Legend to obok Conana najlepsze filmowe fantasy ever. Deal with it ;)
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
(15-03-2015, 16:27)Pitero napisał(a): Legend to dobry film? Sam Cruise mówi, że występ w tym filmie był dla niego żartem.

w 1985? Rozumiem, ze Tom juz byl gwiazdka za sprawa Risky Business, ale gdzie mu tam bylo do gwiazdy, ktora wybiera sobie film dla jaj - zreszta Scott, to bylo gorace nazwisko, nawet jesli Blade Runner spisal sie slabo w BO. Co do samego filmu, swietne fantazy, a efekty Roba Bottina, to male dziela sztuki.
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Cytat:Legend to obok Conana najlepsze filmowe fantasy ever. Deal with it ;)
Yep

Odpowiedz
Cytat:Legend to dobry film?

Ścisła czołówka gatunku. A wizualia robią taki klimat, że LOTR się chowa.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Ja wysoko cenię "Legendę". Już dla samej strony wizualnej warto obejrzeć ten film. Ale koniecznie ze scorem Jerry'ego Goldsmitha, a nie Tangerine Dream.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon