• 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ridley Scott
Ridley spierniczał ostatnimi laty ale kiedyś poniżej pewnego dobrego poziomu nie schodził. No i ma trzy filmy które mogę oglądać niemal codziennie.

Pojedynek 10/10
Obcy 9/10
Łowca Androidów 10/10
Legenda 4/10
Czarny deszcz 10/10
Thelma i Louise 8/10
Sztorm 6/10
G.I. Jane 5/10
Gladiator 9/10
Helikopter w ogniu 7/10
Hannibal 6/10
Naciągacze 7/10
Królestwo Niebieskie 8/10
Dobry rok 7/10
American Gangster 8/10
W sieci kłamstw 7/10
Robin Hood 5/10
Prometeusz 3/10

Średnia 7,17
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Skoro już każdy robi listy to i ja:

Pojedynek 9/10
Obcy 10/10
Łowca Androidów 10/10 (dałbym 11/10, ale to ma być poważna lista)
Legenda 7/10*
Czarny deszcz 7/10*
Thelma i Louise 8/10
Wyprawa do raju 8/10*
Sztorm 5/10
G.I. Janes 4/10
Gladiator 10/10*
Hannibal 7/10*
Helikopter w ogniu 9/10*
Naciągacze 6/10
Królestwo Niebieskie 6/10
Dobry rok 6/10
American Gangster 6/10
W Sieci Kłamstw 5/10
Robin Hood 4/10
Prometeusz 6/10

* Podwyższam ocenę za stronę audiowizualną.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
"G.I Jane" to najgorszy film Ridleya Scotta, jaki widziałem. Jezusie, jakie to było złe. Nie wiem, czy się otrząsnę z tego do jutra.

Teraz pora na "Striptiz" z tą samą aktorką w roli głównej! :)

Odpowiedz
Ale Striptiz to nie Scott. :P Aczkolwiek dla mnie obok Disclosure to najlepszy film Demi Moore :D
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Leoś, Ridley Scott, kartele, Leoś.

http://www.comingsoon.net/movies/news/464891-ridley-scott-takes-on-the-cartel-leonardo-dicaprio-courted-to-star

OGLĄDAŁBYM!
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Scott i Leoś zrobili już razem film. Ktoś go w ogóle pamięta?

Odpowiedz
Body of Lies to solidny twór, przede wszystkim przez grę Leo, ciągnie film razem ze Strongiem.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Niby tak, ale w sumie widziałem ten film jeden raz i jakoś mnie nie ciągnie na powtórkę.
Arahan

Odpowiedz
(24-07-2015, 15:52)Mierzwiak napisał(a): Scott i Leoś zrobili już razem film. Ktoś go w ogóle pamięta?

Czyli, że co? Nie mogą zrobić kolejnego, potencjalne lepszego? Zaprawdy, poziom loży szyderców osiąga tutaj czasami brak klasy FF7 :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:Leoś, Ridley Scott, kartele, Leoś.

Cudowne info! Od paru ładnych miechów mam mega faze na filmy Scotta. Aktualnie to jest mój drugi ulubiony reżyser (Manna nikt nigdy nie przebije, więc tylko pozycja druga się liczy).

Odpowiedz
Ridley nie nakręcił dobrego filmu od 7 lat. Jeśli Marsjanin mnie nie zadowoli to jego kolejny projekt będę miał głęboko w...

Odpowiedz
(24-07-2015, 16:43)Mefisto napisał(a):
(24-07-2015, 15:52)Mierzwiak napisał(a): Scott i Leoś zrobili już razem film. Ktoś go w ogóle pamięta?

Czyli, że co? Nie mogą zrobić kolejnego, potencjalne lepszego? Zaprawdy, poziom loży szyderców osiąga tutaj czasami brak klasy FF7 :)

Mogą, tylko skąd ta ekscytacja skoro a) już raz razem pracowali i nic ciekawego z tego nie wyszło b) od Prometeusza jest hejt na Scotta, ale nagle nie ma hejtu na Scotta bo Leoś i kartele. Bitch, please.

Odpowiedz
1) jaka ekscytacja?
2) jaki hejt?
3) jaki brak hejtu?

innych reakcji już widzę nie rozpoznajesz

Odpowiedz
też wkleję swoją listę, a to dlatego że przez ostatni miesiąc natrafiałem na jego filmy:

Pojedynek 7/10
Obcy 10/10
Łowca Androidów 10/10
Czarny deszcz 8/10
Thelma i Louise 6/10 (zawsze m w tym filmie coś nie gra... muszę odświeżyć)
Wyprawa do raju 7/10
Sztorm 6/10
G.I. Jane 5/10 (tutaj dziwnie - początkowo uwielbiałem, z czasem zrobił się "meh")
Gladiator 10/10
Helikopter w ogniu 10/10
Naciągacze 6/10
Królestwo Niebieskie 10/10
Dobry rok 5/10 (wyrobniczy ten film, każdy kolejny seans pogarsza odbiór)
American Gangster 9/10
Robin Hood 4/10 (wielki zawód!)

Przewijając przez moje oceny - to aż 4 filmy znajdują się w TOP, z czego KoH wzrasta do rangi arcydzieła (czyli tak jakby poza skalą) i na tę chwilę znacząco wyprzedził Gladiatora. Akurat przy porównaniu tych filmów zawsze dodatkowe punkty zbierał Crowe, którego cholernie polubiłem przez rolę Maximusa, a z kolei w KoH Bloom jako Balian drażnił mnie bardzo - teraz jego obecność jakby plusuje, po kilku seansach pasuje do tej roli i wszelkie zgrzyty zakopałem, dzięki czemu sam film zyskał znacząco.
loading podpis...

Odpowiedz
Cytat:Thelma i Louise 6/10 (zawsze m w tym filmie coś nie gra... muszę odświeżyć)

Najlepszy film Ridleya i jeden z najlepszych w historii ludzkości. 6/10 - udam, że tego nie widziałem.

Odpowiedz
Fajny wywiadzik z Ridleyem, zrobiony przy okazji promocji "Marsjanina"

Generalnie gada o wszystkim: o swoim poprzednich filmach, trochę o innych twórcach, o przyszłości, jak również (poniekąd) potwierdza, że będzie robił filmy aż do swojej śmierci :) bo.. może i chce.

http://deadline.com/2015/09/ridley-scott-the-martian-star-wars-2001-alien-blade-runner-prometheus-toronto-film-festival-1201522484/
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
wywiad fajny, ale jak zaczął pieprzyć o Prometheuszu 2 to odpadłem

Odpowiedz
Akurat fragment z Prometeuszem można sobie spokojnie pominąć, gdyż poza tym reszta wywiadu świetna. Co nie dziwi, gdyż zwykle wywiady Scotta są dobre, podobnie zresztą jak jego wszystkie komentarze w dodatkach na DVD i Blu-Ray. Jego się po prostu dobrze słucha jak opowiada o filmach, czy to swoich, czy innych.
Arahan

Odpowiedz
(22-03-2015, 10:48)Juby napisał(a): Królestwo niebieskie 7/10* (oglądałem tylko wersję kinową, Dir Cut w HD czeka na pendrivie od czterech miesięcy)

W końcu powtórzyłem. Przydało się bo sporo, szczególnie początku, nie pamiętałem.

Wersja reżyserska jakoś specjalnie nie poprawiła (o ile w ogóle) mojej opinii o tym filmie (wątek syna Sybilli zbędny). Jest dobry i tylko tyle. To chyba ostatnie dobre, widowiskowe kino batalistyczne jakie powstało. Bloomowi brakuje charyzmy i wizualnie totalnie nie pasuje do roli, ale drugi plan wystarczająco to rekompensuje. Chyba moim największym zarzutem co do całości jest historia. Dość mało interesująca, strasznie długo się rozkręca (zwłaszcza w 190 minutowej wersji, gdzie na napad Renalda z Châtillon i Gwidona z Lusignan na muzułmanów trzeba czekać ponad 80 minut)!

Aha, scena oblężenia Jerozolimy po latach strasznie osłabła w moich oczach. Krótka, pocięta, mało emocjonująca. Na tle oblężeń z LOTRa wypada cienko.

Krótko mówiąc, to nie poziom Bravehearta ani Gladiatora, ba! nawet Troja znacznie bardziej mi się podoba! Ale to dobry dramat historyczny, z klimatyczną muzyką, dobrymi efektami i zdjęciami. Jeden z ostatnich dobrych filmów Scotta. Ocena bez zmian. 7/10

Odpowiedz
Braveheart > Kingom of Heaven DC = Troja DC > Gladiator

Yeah, I've said that.

Cytat:Na tle oblężeń z LOTRa wypada cienko.

Nie wiem, ja bym tego w ogóle nie porównywał. Równie dobrze możesz bitwy z Narnii zestawiać z Bravheartem.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon