Rodzaje pudełek
Jakie są rodzaje pudełek dvd i jak się nazywają? Czasem tu i ówdzie ktoś rzuci, że "ten film jest pakowany w amaraya" itp., ale za wiele mi to nie mówi. Z tego co się doszukałem wynikałoby, że amaray to najzwyklejsze, standardowe, czarne pudełko. Słyszałem jeszcze o slimie i domyślam się, że to jest to chude. Czy są jeszcze jakieś inne? A jeśli tak, to jak się nazywają i jak wyglądają?

Odpowiedz
Overlap, multislack... w cholerę tego jest:)

http://www.meritline.com/cd-dvd-case-cases-jewel-slim-double-dual-portable.html

Odpowiedz
O rany... Szkoda, że na tych zdjęciach nie można obejrzeć ich grzbietów. Najważniejsze, żeby miały tę samą grubość. :)

Odpowiedz
Dla mnie najfajniejsze są opakowania kartonowe DIGIPACK . Może nie są najtrwalsze, ale zazwyczaj są starannie wykonane. Nie ma ich zbyt wiele, dlatego stanowią pewną wartość kolekcjonerską (IMO) :wink:

Odpowiedz
AMARAY
[Obrazek: 01.jpg]

AMARAY 2DVD
[Obrazek: 02.jpg]

AMARAY 3DVD
[Obrazek: 03.jpg]

SLIM
[Obrazek: 07.jpg]

SLIPCASE
[Obrazek: 04.jpg]

ASH-TRAY
[Obrazek: 05.jpg]

JEWELCASE
[Obrazek: 06.jpg]

DIGIPACK
[Obrazek: 08.jpg]

BOX
[Obrazek: 09.jpg]

Odpowiedz
Amaraye zdecydowanie najlepsze, Jewelbox tuż za nimi. Dzięki, romeck.

Ta łysa pała to THx1138?

Odpowiedz
military napisał(a):Ta łysa pała to THX1138?
Si. ;)

IMHO najlepszym w sensie najbezpieczniejszym opakowaniem jest tylko i wyłącznie SLIM. A to dlatego, że w takim pudełku płyta nie ma szans wypaść z zaczepów. Poza tym zajmują mało miejsca.

A jeśli chodzi o estetykę, to uwielbiam oczywiście digipacki, lubię też gdy amaraye posiadają slipcase'y, oraz żałuję, że Warner nie wydaje już filmów w Ash-Trayach, bo mi się bardzo podobają takie pudełka.

Odpowiedz
Ładne wydanie. ;)

To teraz drugie pytanie: czy jest jakaś reguła, że wydania w takich a takich pudełkach (jednopłytowe) są tańsze lub droższe? Słyszałem też mity o jakichś książeczkach wewnątrz pudełek - ale nigdy takiej nie widziałem. Może za tanio kupuję (najdroższy mam bodaj Revolver za ok. 60 zł). Enyłej, to jakieś ulotki reklamowe? W końcu dodatki z treścią są na bonusowej płycie.

Odpowiedz
Romeck, a "Siedmiu Wspaniałych" które to wydanie posiadasz, zaliczyłbyś do Ash-Tray, czy to osobna kategoria :) ?

Odpowiedz
No właśnie nie wiem. Pewnie tego typu pudełka (Pluton, Siedmiu, Dogville) mają jakąś nazwę, ale jej niestety nie znam. Ale jeśli miałbym sam wskazać co najbliższe, to chyba jednak digipack. ;)

Odpowiedz
Może być też Booklet, ale nie wiem czy to akurat to ? :?

Odpowiedz
mam pytanie czy podane nizej opakowanie to AMARAY 6DVD czy ma jakas superfikuśną nazwe? :D (sorry za jakosc zdjecia, ale kamerka internetowa robione :P)
[Obrazek: impgxg9.jpg]

Odpowiedz
Tak, ten amaray ma fikuśną nazwę: AMARAY 6DVD. 8)

...prawdopodobnie. :)

Odpowiedz
To jest tak zwany 'overlap' :)

Odpowiedz
Aha, czyli jak rozumiem, wszystkie takie, gdzie płyta nachodzi jedna na drugą, to są "overlapy" tak?

Odpowiedz
Cytat:To teraz drugie pytanie: czy jest jakaś reguła, że wydania w takich a takich pudełkach (jednopłytowe) są tańsze lub droższe?
Nie zauważyłem. Natomniast zauważyłem że Vision wydawał QDVD początkowo w digipakach, a potem wznawiał w amarayach i zauważyłem także, że wydanie amarayowe rambo III było bez dodatków i nagrane na jednowarstwowej płycie o_O podczas gdy częśc pieerwsza i druga miały identyczną zawartośc płyty jak wersja w digipacku. T2 QDVD mam np jednopłytowe wydanie w amarayu właśnie (19,90) i z brzydką jak cholera okładką, ale różnica polega głownie na braku płytki z dodatkami (no i cena niższa oczywiście niż wydania w digipacku). Nie wiem jednak czy jest na to jakakolwiek reguła, digipacki bardziej kojarzą mi się z wszelkiego rodzaju wydaniami kolekjnoerskimi, 2DVd itd, ale z drugiej strony najlepsze wydania 2DVD jakie mam (czyli Batmany) są w amarayach...

Natomiast nie podobają mi się absolutnie ash-traye i w ogóle nie lubię żadnych opakowa poza dwoma wyżej wspomnianymi.

Odpowiedz
A dla mnie ash-traye są synonimem czegoś porządnie, choć masowo wydanego. Nie są to tylko wydrukowane papiórki wsadzone w kawałek plastiku, tylko pięknie lakierowane, grube, tekturowe okładki. Nie dziwi mnie jednak, że Warner przestał tak wydawać filmy, bo koszty produkcji na pewno były wysokie. A do tego we wszystkich super-, hiper- i dupermarketach, gdzie zwyczajowo obsługa i klienci traktują towar na półkach na równi z kartoflami, po tygodniu piękne ash-traye stawały się wymiętymi, poobijanymi i brudnymi szmatami.

BTW, taka historyjka...

[Bardzo lubię ash-traye, jak już wspomniałem zresztą. I jeśli miałbym tylko możliwość powymieniać amaraye z wznowionych wydań Warnera na ich starsze ash-trayowe odpowiedniki, natychmiast bym to uczynił.]

Jest sobie MediaMarkt na Okęciu. I tam, obok stoiska z filmami, jest także wystawka z meblami do płyt DVD i CD. I na półkach tych mebli, dla ich prezentacji, poustawiane są puste pudełka po oryginalnych filmach DVD - właśnie ash-traye. Zapewne po jakichś wadliwych nośnikach, albo jakieś zapasy, albo jeszcze inne pozostałości. Niektóre są mocno zniszczone, ale znajdzie się kilka bardzo ładnych. I ja się tym zainteresowałem. Pomyślałem sobie - cholera, przecież się tylko niszczą, chętnie bym kilka odkupił, albo wymienił, przecież to tylko wystawka - i tak nikt o to nie dba.

Niestety - kierownik stoiska wykazywał się maksimum niezrozumienia i obojętności, a przy tym totalnego sztywniactwa i kijkowdupstwa. Nic do niego nie przemawiało - NIE I KONIEC. Lepiej kiedyś wyrzucić, pozwolić, aby się do końca zmarnowały, niż dać (albo odsprzedać!) komuś, komu zależy na tym. Ja rozumiem - przecież paragonu nikt na to nie wystawi - ewentualna sprzedaż byłaby sprzedażą "na boku". Ale przecież przy odrobinie dobrej woli można by mi zwyczajnie pozwolić z tym wyjść (chodziło mi o jedno albo dwa pudełka, mogłem nawet w zamian przynieść np. amaraye z okładkami). Potrzebowałem jedynie przyzwolenia, bo kraść nie będę. Nic z tego. Niech się zmarnują.

Odpowiedz
czy Amaray standardowy, czarny i "przezroczysty", tzn widac rowniez czesc wewnetrzna okladki, czy to jest ta sama nazwa?
"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul"

Odpowiedz
Raczej ta sama - tzn. czarny amaray (bywają też białe, złote, czerwone, zielone...) i przezroczysty (nie mylić z białym).

Odpowiedz
a jak fachowo nazwac zwykla koperte? :wink:
"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości