Rodzaje pudełek
Ronaldinho napisał(a):Jednakże w tym wydaniu bardziej niż ash-tray zaciekawiła mnie dwuwarstwowa płyta
Raczej dwustronna, dwuwarstwowa może i któraś ze stron też była, ale to nie jest coś zadko spotykanego ;)

Odpowiedz
Super cool mega wydanie Men In Black też ma dwie strony ;). Jedna jest w panoramie a druga w 4:3 czy jakoś tak, nie wiem bo się dobrze na tym nie znam.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Stare wydanie Unforgiven i bodajże Lethal Weapon 4 ma ten sam patent. :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Raczej dwustronna, dwuwarstwowa może i któraś ze stron też była, ale to nie jest coś zadko spotykanego ;)

Tak, chodziło o dwustronną płytę, drobna pomyłka :)

Odpowiedz
Payback z Gibsonem też jest wydany na pycie dwustronnej (z jednej storny wersja 4:3 a z drugiej 16:9).
IMHO tak powinien być wydawany każdy film, żeby i maniacy kastracji zwanej 4:3 byli zadowoleni, i miłośnicy oryginalnego formatu mieli to, co dobre.

Odpowiedz
Guzeppe napisał(a):Payback z Gibsonem też jest wydany na pycie dwustronnej (z jednej storny wersja 4:3 a z drugiej 16:9).
IMHO tak powinien być wydawany każdy film, żeby i maniacy kastracji zwanej 4:3 byli zadowoleni, i miłośnicy oryginalnego formatu mieli to, co dobre.
Zważywszy na to, że większość dvd poczynając nawet od najtańszych Wiw czy Bellwoodów, nie wspominając już o programach dla PC lub Media Center posiadają funkcję Pan & Scan i można przyciąć obraz panoramiczny do 4:3 by nie było "czarnych linii" uważam to za głupotę...

Odpowiedz
Tyle, że Pan&Scan, mistrzu, wyśrodkowuje obraz, a wersja 4:3 to wyedytowana wersja filmu panoramicznego i ktoś specjalnie to klei/wycina tak, żeby uchwycić najistotniejsze rzeczy z panoramy. Czasami oglądając film w telewizji mamy dziwne uczucie, że coś się dzieje z obrazem podczas ruchu kamery (jakby się rozmywał), ponieważ kadr 4:3 jedzie po kadrze 16:9 (tak jakby było panoramowanie kamery, tyle że tutaj jest to sztucznie wykonane w studiu edytorskim).
Spróbuj oglądnąć film w pełnej panorami 2.40:1 w wersji Pan&Scan, kiedy w dwóch rogach ekranu znajdują się twarze rozmawiających osób- zobaczysz powietrze między nimi. Jeśli wersja 4:3 będzie dobrze zrobiona, to jeśli na to pozwala scena, najpierw pokazana będzie pierwsza osoba, która mówi a później druga.
Pozwolę sobie na umieszczenie obrazka z http://en.wikipedia.org/wiki/Pan_and_scan:
[Obrazek: PanScan7BridesPan.gif]

Odpowiedz
Myślisz, że wszystkie filmy są tak przerabiane (z ruchomym obrazem 4/3)? ;-)

Większość VHS, które kiedyś miałem to było zwykłe ucięcie po równo z każdej strony do 4/3...

Nie zmienia to też faktu, że czy to będzie statyczne czy ruchome przycięcie 4/3 to i tak to dalej kupą pozostanie i gwałtem na wizji reżysera (przynajmniej w przypadku tych lepszych filmów ;-))...

Odpowiedz
damn, przykłady Romecka poszły się error - ma ktoś jakiś zastępczy wzór, bo to się czasem przydaje mimo wszystko
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Popieram prośby o przywrócenie fotek. Sam chętnie bym to przejrzał, bo na forum jestem od niedawna i nie zdążyłem:(

A jeśli chodzi o Ash-tray'e, to ja też je miło wspominam.
Moja mała kolekcja:
Matrix
Kontakt
Podaj dalej
Majestic
Ostatni Mohikanin

Ale mam jedno "ale" co do tych rodzajów opakowań. Wydaje mi się, że po wielu razach otwierania/zamykania zapięcie się zużywa i nie domyka (nie robi "klik"). Mam tak z Matrix'em.

Odpowiedz
Kiedyś nie doceniałem pudełek Ash-tray. Nawet mnie wkurzały bo nie pasowały do całości. Do tego nie wpadłem że otwiera się je na klik. Za każdym razem naciągałem kartonik z frontu aby wysunął się przed zaczep :D Któregoś dnia mnie olśniło że to się otwiera :)

Raz wylicytowałem na allegro niedrogo za kilkanaście zł JFK w ash-treyu. Po jakimś czasie odezwał się do mnie jakiś koleś ze chciałby odkupić to wydanie za czterokrotną wartość. Zgodziłem się. Teraz trochę żałuje ;)
To mi dało do myślenia. I faktycznie wydania te są pięknie dopracowane. Nadruk na kartonie wygląda elegancko. Layout i typografia są estetyczne. Mają wartość kolekcjonerską bo już Warner ich nie wydaje. Są delikatne i po prostu unikatowe! T

Poluje teraz na takie wydania ale na aukcjach faktycznie osiągają ceny nawet do 70zł!

Moja kolekcja ash-trey:

-Barry Lyndon
-Full metal Jacket
-Willy Wonka i fabryka czekolady
-Czarnoksiężnik z Krainy Oz
-Egzekutor
-Masz wiadomość
-Rój
-Zielona pożywka
-Zabójcza broń 4
-Ocean 11 (1960)
-Czarownice z Eastwick
-Superman

Czarnoksiężnik z Krainy Oz wydaje mi się wogóle maga unikatowy bo jest to podwójnie rozkładany ash-trey ;D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości