Ankieta: Jak oceniasz "Rogue One: A Star Wars Story"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY]
Solidny film. Czasami trochę nudził, ale jak już była akcja to była to solidna akcja. Z postaci tylko Jyn Erso pozostała mi w pamięci (ale może tylko ze względu na Felicity Jones, którą uwielbiam), K-2SO za świetne teksty, ale najlepsza nowa postać to zdecydowanie dyrektor Krennic. Świetnie zagrana postać człowieka, któremu odebrano szansę do chwały i satysfakcji, szczerze mówiąc nawet mu kibicowałem. Najlepszy jest trzeci akt. Śmierć wszystkich głównych postaci na plus, ale poza Jyn reszta zgonów mało mnie interesowała, potrzebna mi powtórka żeby lepiej poznać tych bohaterów. Teraz pytanie jak mieć tylko 3 minuty czasu ekranowego i mieć najlepsze sceny w filmie? Trzeba być Lordem Vaderem. Cała scena na Mustafar jest świetna, kabina hibernacyjna, presja jaką wywołuje Mroczny Lord na dyrektorze i powrót wielkiego Jamesa Earl Jonesa. Wisienką na torcie jest wyrżnięcie rebeliantów, krótka scena ale dająca tyle powera i epy, jaką powinien mieć Kylo Ren i liczę, że w kolejnych epizodach dadzą mu szanse chociaż na chwilę dorównać swemu dziadkowi. Ogólnie film jest najlepiej nakręcony z całego uniwersum, jest też solidna muzyka, nie do zapamiętania ale przynajmniej jakąś słychać. Przed VIII epizodem koniecznie do ponownego obejrzenia razem z pozostałymi częściami, myślę, że wtedy będzie lepiej. 8.5/10.

Odpowiedz
(21-03-2017, 14:48)Phil napisał(a): Wojnę separatystów z republiką.

Z tego co ja wiem, to separatyści byli zmęczeni biurokracją senatu republiki i chcieli się odłączyć, żeby stworzyć efektywny rząd dla skonfederowanych planet oraz strefy wolego chandlu. Wojna z republiką była wojną secesyjną, której republika nie była w stanie zakończyć.

(21-03-2017, 14:48)Phil napisał(a): Sam tworzył biurokrację, blokady handlowe, wysyłał na rzeź obie strony konfliktu.

Dowody?

(21-03-2017, 14:48)Phil napisał(a): Ustanowienie Imperium nie było żadną próbą ogarnięcia chaosu, bo ten chaos on sam wywołał.

Republika sama demokratycznie przyznała kanclerzowi specjalne uprawnienia gdyż nie była sobie w stanie poradzić z wewnętrznymi konfliktami.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Oglądałeś te filmy? Palpatine stoi na czele obu stron i manipuluje nimi, żeby wywołać konflikt, który pozwoli mu na objęcie pełnej władzy i zniszczenie Jedi. Dowody? "Mroczne Widmo", "Atak Klonów", "Zemsta Sithów".
The Phantom Menace - 6/10 | Attack of the Clones - 4/10 | Revenge of the Sith - 8/10 | Star Wars - 10/10 | The Empire Strikes Back - 11/10 | Return of the Jedi - 9/10
The Force Awakens - 10/10

Odpowiedz
(21-03-2017, 15:02)Phil napisał(a): Oglądałeś te filmy? Palpatine stoi na czele obu stron i manipuluje nimi, żeby wywołać konflikt, który pozwoli mu na objęcie pełnej władzy i zniszczenie Jedi.

Co nie zmienia faktu, że cele separatystów są słuszne i stanie za tą organizacją to żadna ujma dla Sidiousa Uśmiech

Odpowiedz
A stanie jednocześnie na czele drugiej?
The Phantom Menace - 6/10 | Attack of the Clones - 4/10 | Revenge of the Sith - 8/10 | Star Wars - 10/10 | The Empire Strikes Back - 11/10 | Return of the Jedi - 9/10

Odpowiedz
Zaraz, zaraz. Czyli Unia Eur,, tfu...Republika była fe i separatyści byli mądrzy chcąc się od niej odłączyć i nie dawać zewnętrznemu, politycznemu molochowi narzucać im prawa i ich ograniczać. Ale już galaktyka pod butem Palpatine'a, czyli tyrania ostateczna, w której jeden facet narzuca swoją wolę wszystkim cywilizacjom w zasięgu wzroku, a w dodatku grozi bronią pozwalającą zniszczyć je totalnie, już jest ok?

No i niby dobrze, że ktoś położył kres niedemokratycznym fanatykom jakim byli Jedi, ale już galaktyka pod rządami jednego Jedi/Sitha, który trzyma wszystkich pod butem jest A-ok?

I inne, poprzednie głupotki.

Generalnie słaby trolling Negatywny Oczko
It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz
(21-03-2017, 15:30)Phil napisał(a): A stanie jednocześnie na czele drugiej?

Jednocześnie nie, bo gdy stanął na czele drugiej, to szybko zakończył konflikt, przywracając porządek w galaktyce Uśmiech
Swoją droga realizując później część słusznych postulatów separatystów rozwiązując senat i zwracając władzę lokalnym gubernatorom.

(21-03-2017, 15:35)Proteus napisał(a): Zaraz, zaraz. Czyli Unia Eur,, tfu...Republika była fe i separatyści byli mądrzy chcąc się od niej odłączyć i nie dawać zewnętrznemu, politycznemu molochowi narzucać im prawa i ich ograniczać. Ale już galaktyka pod butem Palpatine'a, czyli tyrania ostateczna, w której jeden facet narzuca swoją wolę wszystkim cywilizacjom w zasięgu wzroku, a w dodatku grozi bronią pozwalającą zniszczyć je totalnie, już jest ok?

Imperium > Separatyści > Republika > Rebelianci

A poza tym uważam, że republika powinna zostać zniszczona Uśmiech

Odpowiedz
Cytat:Jednocześnie nie, bo gdy stanął na czele drugiej, to szybko zakończył konflikt, przywracając porządek w galaktyce

Tak, tak. Dlatego przedłużyli mu okres rządzenia, kiedy jego kadencje się skończyły. Szybko.

W ogóle o czym rozmawiamy? Chwalmy Palpatine'a, bo "szybko" zakończył konflikt, który wywołał. Republika powinna być zniszczona, bo tak. Podatki były mniejsze, bo wyciągnąłem to z dupy.

Nie wiem, czy robisz idiotę z siebie, czy może próbujesz z nas, ale w razie gdyby to drugie - przestaję cię karmić.

Odpowiedz
Popieram Phila, od siebie napisałem już wszystko, nie mam nic do dodania, end of the discussion Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Przecież Negatywny nie robi z nikogo idioty, tylko odgrywa rolę advocatus diaboli.

Odpowiedz
@Negatywny to Twój kanał? Oczko

Ale w sumie tezy broniące Imperium też nie są znowu jakoś wielce nowe. Zresztą nawet fajnie mi się czyta to co pisze Negatywny, ale głównie dlatego, że Palpatine to mój ulubiony bohater z Sagi Uśmiech
I naturalnie, że to on stał za Wojnami klonów, ale też znowu nie było tak, że Republika była całkowicie cacy i dopiero Palpatine zaczął ją kruszyć. Nie, nie jednak problemy tam już były dłużej i Palpatine sprytnie je wykorzystał. Tak samo zresztą jak i pewna krótkowzroczność i wiele błędów doprowadziło Zakon Jedi do samozagłady.

I oczywiście, że Imperium jest systemem totalitarnym. Jedyne pytanie brzmi, czy Galaktyka w ogóle zasługuje na demokrację. Co jak pokazały Wojny klonów, gdzie właśnie armia każdej planety może mieć niszczącą siłę. Czy w takiej Galaktyce bycie grzecznym i miłym skutkuje, czy właśnie lepsze jest trzymanie za gardło, a la Imperium? To trochę tak jak z wprowadzaniem np. demokracji w Iraku.
Trudne pytanie i dlatego wiadomo, że można dyskutować. Jedyny problem, to niestety First Order i TFA, gdzie następcy Imperium są już zbyt karykaturalni i zbyt dosłownie nazistowscy i naturalnie ich ciężej bronić. Szczególnie po rozwaleniu kilku planet, co samo w sobie jest głupie, gdyż jak rządzić Galaktyką jeżeli się ją samemu zgładza?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
(22-03-2017, 14:51)Lawrence napisał(a): @Negatywny to Twój kanał? Oczko

Naczytałem się trochę fajnych tekstów w swoim czasie, sporo filmików też było fajnych.

(22-03-2017, 14:51)Lawrence napisał(a): Jedyny problem, to niestety First Order i TFA, gdzie następcy Imperium są już zbyt karykaturalni i zbyt dosłownie nazistowscy i naturalnie ich ciężej bronić.

Ich oczywiście obronić się nie da, ale można za ich powstanie obarczyć odpowiedzialnością rebeliantów Uśmiech

Odpowiedz
Phil napisał(a):Vast dostał ostrzeżenie za chamską zaczepkę, shamar tygodniowy odpoczynek za odpowiedź poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Phil napisał(a):Nie wiem, czy robisz idiotę z siebie, czy może próbujesz z nas, ale w razie gdyby to drugie - przestaję cię karmić.

Zajebisty dajesz przykład. "Jesteś albo idiotą, albo trollem, nie zgadzasz się ze mną więc żegnam".

[Obrazek: latest?cb=20140821234958]

Negatywny ma inny punkt widzenia, ale też całkiem sensowny. Ok, w filmach Imperium jest na odpierdal, bo to białe żądne władzy naziole i potwory - chyba tylko po to, żeby ktokolwiek mógł utożsamić się z Republiką.

Na dłuższą metę takie przywództwo jest szkodliwe dla Imperium (bo mogliby bardzo łatwo zjednać sobie wielu sojuszników, a tak, to jedynie przez terror). Zazwyczaj po takim dyktatorze powinien przyjść "wybawca", dorzucić propagandę, sypnąć trochę kasy biednym planetom i od razu ludzie będą do nich garnąć. Jako koncept społeczny to Imperium jest o wiele lepsze od Republiki (tak długo, jak nie zaczyna znowu skręcać w stronę nazizmu).
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Kapitan, ale nie prowadzimy tu sporu światopoglądowego, tylko rozmawiamy o filmach Lucasa. Nie chodzi o to, że Negatywny ma inny punkt widzenia, tylko ignoruje FAKTY. To nie ja nie szanuję jego, tylko on mnie jako współrozmówcy.

Odpowiedz
(22-03-2017, 16:02)Phil napisał(a): To nie ja nie szanuję jego, tylko on mnie jako współrozmówcy.

Sorry, ale troszeczkę sam sobie krzywdę robisz...

Odpowiedz
Info o pierwotnym zakończeniu w którym Jyn i Cassian przeżyli:
http://ew.com/movies/2017/03/20/rogue-one-alternate-ending-revealed/

Plus wczesne pomysły Johna Knolla z czasów gdy film nie miał nawet scenariusza, w tym zakończenie w którym Jyn i Cassian popełniają samobójstwo (!):
http://io9.gizmodo.com/there-was-yet-another-ending-planned-for-rogue-one-and-1793523977

Odpowiedz
Cytat:Info o pierwotnym zakończeniu w którym Jyn i Cassian przeżyli

A o tym, które nakręcono (fragmenty w zwiastunach) i wywalono informacji brak?
I love the smell of napalm in the morning.

Odpowiedz
Proszę bardzo:

http://www.slashfilm.com/rogue-one-endings/

http://www.slashfilm.com/k-2sos-original-rogue-one-ending/

Uśmiech

---

Ja już po powtórce. Uwielbiam ten film, klimat jest po prostu genialny, zdjęcia momentami powalają. Tym razem bardziej zwróciłem uwagę na muzykę - bardzo dobry OST z przyjemnym motywem przewodnim.

Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że spoko byłoby nawet cameo Imperatora. Mógłby pojawić się w jednej scenie jako hologram w rozmowie z Dyrektorem, mógłby być z takiej sceny dobry smaczek, na pewno by to nie zaszkodziło.

Odpowiedz
Ale po co? Hologram Sidiousa / Imperatora widziałeś już w trzech epizodach, kompletnie nic by to nie wniosło poza byciem smaczkiem właśnie. Wolę jednak smaczki z pomysłem jak wpadnięcie na parkę z kantyny niż takie, w sumie, nic.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon