Ankieta: Jak oceniasz "Rogue One: A Star Wars Story"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY]
(02-05-2017, 12:44)Mierzwiak napisał(a): Ja po powtórce obstaję przy tym, że uwielbiam ten film, ale... prawda jest taka że świetne wrażenie zostawia tu tak naprawdę doskonały trzeci akt, w którym jest 100% zawartości Star Wars w Star Wars. No i jednak przy powtórce pierwsze dwa akty były nieco, może nie tyle nudne, co mi się dłużyły, w kinie oglądało mi się to o wiele lepiej.

Pełna zgoda. Ale w sumie, RotJ też ma podobny problem, wlecze się w drugim akcie. Za to ostatnie 30 minut - 10/10.
Czy wszystkie newsy związane z DC Extended Universe muszą zapowiadać taką ch#*nię?! :(

Filmweb | KOLEKCJA BLU-RAY

Odpowiedz
(02-05-2017, 10:16)Negatywny napisał(a): Tymczasem jakby ktoś chciał poczytać czemu rebelia to ci źli, to polecam ten tekst Uśmiech

https://creativedestruction.wordpress.com/2007/01/11/the-empire-is-the-good-guys-revisited/

Krytyka obu stron konfliktu z prawilnej strony mocy:
http://libertarianin.org/interwencjonizm-sluzy-sithom/
oraz

Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
Hej, a wy jak świętowaliście coroczny Dzień Gwiezdnych Wojen i wyjątkowe czterdziestolecie serii? Pewnie wypadałoby sięgnąć po A New Hope, ale widziałem ledwo w lutym, więc wybrałem świeżo przysłane Rogue One. Zresztą film idealny do tego dnia, bo to prawdziwy list miłosny fana Sagi Lucasa.

Chciałbym pomarudzić na kiepsko wyglądającą ośmiornicę Sawa, fakt, że dwójka głównych bohaterów to najmniej ciekawe postaci filmu, motyw z przepychaniem krążownika rzeczywiście wypada dziwnie, a komputerowa Carrie Fisher wygląda niezręcznie, ale who gives the fuck, kiedy poza tym jest to znakomity, emocjonujący film zrodzony - jak już pisałem wcześniej - z miłości do Sagi, ale posiadający przy tym własny, charakterystyczny klimat, przepiękną stronę wizualną (najładniejszy film ze świata Star Wars? chyba wypada się zgodzić), znakomity finał i naprawdę porządny soundtrack (w kinie w ogóle go nie doceniłem). 9/10

Ranking serii*:

1. Imperium Kontratakuje - 11/10
2. Nowa Nadzieja / Przebudzenie Mocy - 10/10
3. Powrót Jedi / Łotr 1 - 9/10
4. Zemsta Sithów - 8/10
5. Mroczne Widmo - 6/10
6. Atak Klonów - 4/10

* - przed TLJ planuję tylko powtórkę TFA i mam nadzieję, że uda mi się wytrzymać z mega maratonem wszystkich filmów do EIX, więc ranking długo nie ulegnie zmianie.
 It's too bad she won't live! But then again, who does?

Odpowiedz
@Phlogiston2

Fajny tekst i świetny wykład, chociaż oczywiście z paroma szczegółami można by dyskutować (liby szkalujo totalitaryzm, wiadomo Oczko
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(04-05-2017, 22:19)Phil napisał(a): Hej, a wy jak świętowaliście coroczny Dzień Gwiezdnych Wojen i wyjątkowe czterdziestolecie serii?
Odbyłem tradycyjny lot z pokoju dziecięcego (tam ma swoje stałe miejsce) do salonu, kuchni i z powrotem, tym oto cudeńkiem:
[Obrazek: 10212_prod2.jpg]
Oczywiście przy dźwiękach "Marsza Imperialnego".
Wzbudziło to tradycyjny niesmak żony i entuzjazm młodych padawanów.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Ja tylko cykłem se fotkę z mieczem świetlnym w ręku i posłuchałem trochę muzyki Williamsa z OT.

Ciągle nie rozumiem co ludzie mają do przepchnięcia jednego Niszczyciela (dryfującego w stanie nieważkości, bo rozwalili mu osłony i silniki) w drugiego? Dla mnie super akcja, a CGI doskonałe.
Czy wszystkie newsy związane z DC Extended Universe muszą zapowiadać taką ch#*nię?! :(

Odpowiedz
CGI doskonałe, w realizm sceny nie wnikam, ale wygląda to po prostu dosyć niedorzecznie (chociaż po wizycie w kinie nawet nie pamiętałem tego motywu).
 It's too bad she won't live! But then again, who does?

Odpowiedz
Cóż, nie zgadzam się.

A co do CGI-stwora poznającego prawdę - bardzo dobre.

Odpowiedz
Niemiecki steelbook z pełnym Polskim tłumaczeniem. Zdecydowanie lepiej się prezentuje z wklęsłym tytułem na froncie i prawidłowym grzbietem. Dopłaciłem jedenaście złotych w stosunku do Polskiego europejskiego steela bez oznaczeń na froncie i grzbiecie Język

Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
I tak jest brzydki.
I love the smell of napalm in the morning.

FILMOŻERCY - wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje

Odpowiedz
Ile co szturmowcy mieli czasu ekranowego? 50 sekund?

Odpowiedz
#firstworldproblems

Odpowiedz
Były to najbardziej śmiercionośne oddziały w całym filmie, odpowiedzialne za zgony kluczowych postaci. Tak więc jak najbardziej psują na front okładki z Gwiazdą Śmierci Język BTW. Jestem po trzecim seansie i dalej szczena na podłodze. Jest to idealny prequel trzymający ducha Star Wars doskonały most między nową a starą trylogią. Trzeci akt jest perfekcyjny dramaturgia sięga zenitu, jest to zaraz po Imperium Kontratakuje moja ulubiona część i nie wyobrażam sobie powrotu do starej Trylogii bez seansu Rogue One. Film niemalże idealny 9/10
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz

Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
Właśnie miałem to wrzucać. Realizacja godna pochwały.
Renton - "And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?"

Odpowiedz
Koleś oglądał dodatki, no rzeczywiście imponujące.

Odpowiedz
Mnie się nawet tego nie chciało zrobić, a co dopiero opowiadać o tym w ciekawy sposób.
Renton - "And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?"

Odpowiedz
Powtórka na BD zaliczona - nie mam nic nowego do powiedzenia, film, który się świetnie ogląda i którego nic nie psuje. Mocne 8/10 i tak już zostanie. Moje ulubione SW obok Zemsty Sithów.
I love the smell of napalm in the morning.

FILMOŻERCY - wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon