Ankieta: Jak oceniasz "Rogue One: A Star Wars Story"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY]
Ja obejrzę z wielką chęcią, tym bardziej że Blue nie zakupiłem jeszcze bo wydawał mi się biedny. Poczekam na jakieś wydanie DeLuxe.

Odpowiedz
Ten film już nie robi na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem, wciąż jest fajny, ale bardziej na 7/10, niż 8/10, bardzo możliwe, że wszelkie słabości przykryły plusy i fakt, że cokolwiek po takim gównie jak Force Awakens przyjąłbym z otwartymi rękoma.

Odpowiedz
A dla mnie dalej mocne 8,5/10. Najlepsze SW OD czasu Imperium.
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
A zwłaszcza trzeci akt. A ostatnie trzy minuty to chyba moje top 3 w całym uniwersum SW.

Odpowiedz
Miesiąc temu powtórzyłem sobie wszystkie osiem filmów i coraz bardziej do mnie dociera, jak "Rogue One" i 'The Phantom Menace" są do siebie podobne. Dwa pierwsze akty potrafią porządnie przynudzać, od czasu do czasu serwując pobudkę (podracing i rozróba w Świętym Mieście), ale po pełnym energii trzecim akcie, wszystkie problemy poprzednich zostają zapomniane. Z perspektywy sagi są to także zapchajdziury, których równie dobrze mogłoby nie być, z bohaterami którzy na pierwszy rzut oka powinni być interesujący, ale tak właściwie to ma się na nich wyjebane. Na korzyść TPM przemawia ogromny worldbuilding, a "Rogue One" lepsza gra aktorska, ale w obu produkcjach sceny dialogowe to najsłabsze ogniwo. Oczywiście najbardziej pamiętne są finałowe sceny ze złolcem robiącym użytek z miecza świetlnego.

Niby dałem "Rogue One" po premierze 8 z myślą że po kolejnych powtórkach podbiję do 9, ale po trzech seansach coraz bardziej kieruję się ku 7. Ten film jest taki... bezduszny. Ładny, czasami dający frajdę i działający jako urokliwy fanservice, ale jednak bezduszny.

To uniwersum potrzebuje zdecydowanie więcej:
Język
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Widziałem 2 razy. Za każdym podobał mi się tak samo - 8/10. Podejrzewam, że przy powtórce w wersji z lektorem będzie podobnie albo i lepiej.

PS - CGI Tarkin ssie boi wygląda jak koszmarny animek Uśmiech
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Widziałem 3 razy (2x kino+w domu) i ocena niezmienna - 10/10.
Porównywanie do TPM śmierdzi tanią prowokacją Duży uśmiech
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Dlaczego prowokacją? Pomimo pierdyliarda problemów, ja lubię TPM.

Odpowiedz
Te dwa filmy dzieli przepaść, ot co.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
(14-08-2017, 00:11)Grievous napisał(a): Te uniwersum
To uniwersum.
Te uniwersa.

Błagam Uśmiech

Rogue One z czasem podoba mi się coraz mniej niestety i szczerze mówiąc nie wiem czy będzie mi się chciało wracać do tego filmu w całości, jeśli już to tylko do trzeciego aktu, ten ma wszystko co trzeba.

Zwiastun The Last Jedi zapowiada jakąś bitwę w kosmosie, ale wątpię by Johnson miał coś na to co pokazał Edwards Uśmiech
I've got a list of names and yours is in red, underlined
I check it once, then I check it twice, oh!

Odpowiedz
Cytat:Te dwa filmy dzieli przepaść, ot co.

No ale potrafisz mi naprawdę wskazać gdzie "Rogue One" tak bardzo przoduje? Tylko bez hiperbolizacji i wyciągania argumentów z tyłka (ekhm... Mr. Plinkett). O grze aktorskiej już sam wspomniałem.

Cytat:To uniwersum.
Te uniwersa.

Błagam

[Obrazek: tenor.gif]

Odpowiedz
Grievous, mogę się właściwie podpisać pod porównaniem z TPM, który to film też lubię, znacznie bardziej niż wynikałoby z twardych faktów.
Ja Rouge One powtórzyłem po raz pierwszy parę tygodni temu (na powtórkę TFA dalej się nie zdecydowałem, zrobię to tuż przed premierą TLJ) i jak najbardziej pozytywne wrażenia podtrzymane, ocena zostaje ta sama 7+, bo to po prostu bardzo rzetelnie zrobione Star Warsy serwujące dokładnie to, czego fani się spodziewali, ale jakoś wielkich emocji takie kino już u mnie nie potrafi wzbudzić.

Odpowiedz
I've got a list of names and yours is in red, underlined
I check it once, then I check it twice, oh!

Odpowiedz
Po powtórce jest o wiele lepiej. Po wcześniejszym zapoznaniu się z załogą Łotra teraz nie sprawiają już mi żadnego problemu. Jyn nie dość, że grana przez piękną Felicity, to jest bohaterką, której motywację rozumiem i ją wspieram. Reszta jest spoko, ale szkoda, że ślepiec nie dostał więcej scen walk. K-2SO rewelacyjny ("I have a bad feeling about this" mnie rozwaliło). Vader wiadomo, japa znowu się cieszyła. Najlepszy i tak jest Krennic. Rewelacyjnie zagrany, świetne teksty ("It's a miracle!"), i aż mu się kibicuje. Od początku byłem jakoś dziwnie pozytywnie nastawiony do tego seansu i to chyba sprawiło, że bawiłem się świetnie. Czułem się jakbym za dzieciaka oglądał "Nową Nadzieję". 9.5/10, a zastanawiałem się nad 10.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon