Rozpiska nadchodzących komiksowych adaptacji: FOX/WB/MARVEL/SONY
W związku w wielkimi planami, wszystkich studiów pozwoliłem sobie założyć ten temat (można go gdzieś podpiąć, aby był widoczny, albo treść przenieść w jakieś inne, bardziej do tego odpowiednie miejsce).

Plany FOXA/WB(DC)/MARVELA, SONY + kilka innych produkcji na najbliższe lata (tylko filmy) ułożone datami amerykańskich premier. 

Niebieski  - filmy FOXa, C
iemnoczerwony - MCU, 
Czarny - DCEU, 
Zielony - Inny szajs

[Obrazek: 6ns0hu.jpg]
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz
Kiedy zapowiedziano kolejnego Wolverine'a? o_0
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Dokładnie w tym samym dniu co FF2. Chyba gdzieś w marcu/kwietniu tego roku.

Edit.
Informacja z filmwebu jest z marca:
http://www.filmweb.pl/news/%22Wolverine+2%22+ju%C5%BC+oficjalnie+w+2017+roku-103585
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
[Obrazek: spandex-wars-2.jpg?w=605]

Sony wygląda żałośnie przy Foxie, a co dopiero przy DC i MCU. ;)

@Zombie, zmień tą niebieską czcionkę przy tytułach Foxa na jaśniejszą, bo gówno widać.

Odpowiedz
Kompletnie mi umknęło lub wyparłem z pamięci po "I don't give a fuck anymore" zakończeniu DOFP :P

Jakoś ciężko mi uwierzyć jakoby mielibyśmy dostać sequel filmu którego wydarzenia nawet nie miały miejsca w nowej linii czasowej. A jako iż Fox tak mocno zlał na tę produkcję, to jeszcze ciężej jest mi sobie wyobrazić powrót Mangolda na stołek reżyserski (ja bym puścił focha an jego miejscu :P).

Obstawiam raczej kolejny spin-off umiejscowiony w latach 70, bez większego związku z poprzednikiem. Albo zwyczajnie film nie powstanie, bo przecież w produkcji mamy także "Apocalypse" i spin-off z Gambitem.

Odpowiedz
@Juby

Fajna grafika.. no ale daty mogą się zmienić :P

Zrobię inny kolor, ale później bo mam jedną rzecz do zrobienia.
Trudno dobrać, bo tło forum jest takie dziwaczne i mało który kolor czcionki jest dobrze widoczny.

@Grievous
Film ma już scenarzystę i Mangold nadal jest reżyserem. Powstanie, niepowstanie. Trudno powiedzieć. Na pewno są na to większe szansę niż "Venoma" od Sony, którego tu nie umieściłem, bo po przesunięciu TASM3 ucichło o nim, a Kurtzman chce się zająć rebootem "Mumii"...

Mangold rozważał kilka wersji fabuły. Równie dobrze możemy otrzymać film osadzony w nowej przyszłości, gdzie Wolverine ma już siwe włosy :P "Wolverine 2" to taki tytuł roboczy.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
Ja pierdzielę - 9 pozycji Untitled DC! Ciekawe ile z tego zostanie skasowane? :>

Tak czy siak, właśnie sobie uświadomiłem, że w tym roku nie będzie już żadnego filmu od Marvela... Smuteczek :(
What a bunch of a-holes.
---
KARTUNSY.PL - kreskówki, bajki, animacja 
W wolnych chwilach -  copywriting

Odpowiedz
^ będzie jeszcze "Big Hero 6".

Co do filmów DC, to nie jest to równoznaczne z ich kinowym uniwersum. Wliczają się w to także pojedyncze produkcje w stylu adaptacji komiksów Vertigo, takie jak "Sandman".

Odpowiedz
No niby nie, ale patrząc na sukcesy Marvela w tworzeniu swojego uniwersum, to po prostu nie wierzę, że DC nie będzie kombinować w taki sam sposób.
What a bunch of a-holes.
---

Odpowiedz
Ale mysle, ze teraz łączenie Sandmana z Man of Steel, WW i nowym Batmanem, itp., sprawiłoby DC więcej problemów niż nie robienie tego. Zwłaszcza, że ta postac moze sobie istnieć, a potem mogą ją połączyć ewentualnie, jak im sie zachce.

Zresztą widząc, jakie mają problemy z połaczeniem uniwersum w ogole mysle, ze mogloby to sie zakonczyc nielada porażką.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Nie mówię, że byłoby to mądre, ale nie wątpię też, że kogoś w DC rączka świerzbi aby zrobić tak bo "Marvel tak zrobił i zarobił". ;)

Zresztą, dla mnie sam pomysł na filmową ekranizcję Sandmana wydaje się mocno karkołomny. Fakt, fundamenty miałoby to solidne, ale jak długo DC chciałoby to pociągnąć? Komiksowy materiał jest na tyle bogaty, że z pewnością nie jest to materiał na jeden film. Wprawdzie szef DC, mówiła że, cytuję - Sandman film will be as rich as the Harry Potter universe.

No spoko, ale:

- po pierwsze, nie wierzę, że będzie w stanie udźwignąć Sandmana wystarczająco długo
- po drugie, samo porównanie do Harry'ego Pottera lekko mnie przeraziło ;)

Ale daj Boże, żebym się mylił.
What a bunch of a-holes.
---

Odpowiedz
(07-08-2014, 16:15)Maćko napisał(a): Nie mówię, że byłoby to mądre, ale nie wątpię też, że kogoś w DC rączka świerzbi aby zrobić tak bo "Marvel tak zrobił i zarobił". ;)
Masz racje, też w sumie bym się nie zdziwił gdyby tak było. Sam Sandman jednak istnial mocno na uboczu DC i w sumie poza początkowym cameo bądź epizodami znanych postaci, potem żył raczej swoim światem. Aczkolwiek takie postacie jak The Stranger, John Constantine czy Zatanna mogliby spokojnie dać. A już jakby pojawił się w tym wątek na podstawie komiksu z Dr. Destiny to byłaby bajka.

Cytat:- po drugie, samo porównanie do Harry'ego Pottera lekko mnie przeraziło ;)
Może ktoś w Warnerze sobie przypomniał, że w DC przed Harrym Potterem powstał komiks o młodym chłopcu, który odkrywa, że jest czarodziejem (m.in. przychodzi do niego Constantine, by mu to wyjaśnić). A wyglądał on tak (na lewym kadrze ze swoją sową na ramieniu):

[Obrazek: timhunter.jpg]

[Obrazek: 250px-Tim_Hunter_from_Bindings_Cover.jpg]

I postanowią go wprowadzić do kin? ;)

Acz prawda jest, ze to bogaty świat. Podejrzewam nawet, że bogatszy niż ten Harego Potera.

Odpowiedz
(07-08-2014, 16:22)Crov napisał(a): Masz racje, też w sumie bym się nie zdziwił gdyby tak było. Sam Sandman jednak istnial mocno na uboczu DC i w sumie poza początkowym cameo bądź epizodami znanych postaci, potem żył raczej swoim światem. Aczkolwiek takie postacie jak The Stranger, John Constantine czy Zatanna mogliby spokojnie dać. A już jakby pojawił się w tym wątek na podstawie komiksu z Dr. Destiny to byłaby bajka.

Takie połączenie byłoby świetne, ale chyba konieczne byłoby stworzenie drugiego uniwersum, całkowicie oddzielnego od światów Batmana, Supermana i reszty "trykociarzy".

Innymi słowy, musiałoby to wyglądać jak w komiksach - jest sobie główny nurt DC ze znanymi postaciami i jest sobie Vertigo, gdzie lądują wszystkie ambitniejsze pomysły. Miałoby to sens, ale czy jest to wykonalne? Nie wiem, wydaje mi się, że jednak nie. :)
What a bunch of a-holes.
---

Odpowiedz
"Sandman" prawdopodobnie i tak będzie rozgrywał się w świecie DCCU.

Jak mocne to będą powiązania zależy od tego, gdzie zostanie umieszczony (jeśli w ogóle zostanie) na tej rozpisce.

Jeśli przed JL, to od początku będzie egzystował gdzieś na uboczu DCCU i pewnie zrezygnują z występów Supermana, WW czy Batmana.
Jeśli po JL, to pewnie zrobią jak w pierwszych komiksach. Cameo MM (albo któregoś członka JL) nawiązanie do grupy JL i być może występ innych bohaterów - Constantine i Etrigan, jako potencjalny wstęp do JLD. Później seria mogłaby egzystować samodzielnie.

GotG w tej chwili też istnieje raczej na uboczu głównego (czyt. ziemskiego) MCU i nie wiadomo czy prędko zostanie 'połączony' np. poprzez crossover z Avengersami.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
No nie wiem. JUSTICE LEAGUE DARK, które miało zając się własnie ta magiczna czescia filmowego DC z Johnem Constantinem, Swamp-Thingiem, Etriganem, etc. od Guilermo Del Toro niby ciągle żyje. I nawet w świetle serialu o Constantinie podobno to nie był problem.

Tj. obawiam sie, ze umrze jak reszta projektow Del Toro, ale chcialbym to zobaczyć bardzo.

Odpowiedz
Cytat: Innymi słowy, musiałoby to wyglądać jak w komiksach - jest sobie główny nurt DC ze znanymi postaciami i jest sobie Vertigo, gdzie lądują wszystkie ambitniejsze pomysły. Miałoby to sens, ale czy jest to wykonalne? Nie wiem, wydaje mi się, że jednak nie. :)

Tak samo jak jest niewykonalne mieć trzy uniwersa Marvela równocześnie w kinie... a nie, czekaj.

WB już dawno zapowiedziało że kinowe uniwersum=trykociarze. Adaptacje Vertigo to takie osobne (na szczęście) projekty.

Swoją drogą nie zdziwię się, jak się okaże że kinowe uniwersum DC, to wcale nie będzie żadne kinowe uniwersum, a zwyczajna, ciągła seria filmowa.

Odpowiedz
Nie ma szans. Skoro są już plotki o kolejnym solowym filmie Batmana, to pozostale filmy solowe to kwestia czasu. Może nawet Superman wreszcie dostanie film ;)

Ale co do podziału na filmowe DC i Vertigo to trochę się zgadzam z Maćko. Czy jest wykonalne? Teoretycznie tak. Ale to nie jest TO SAMO, co robi Marvel. Jezeli juz to jest to podobne w kwestii Marvel i seriale Marvela dla Netflixa, choć o nich niewiele poki co wiadomo. A powinny być dojrzalsze, bo postacie to materiał na coś wyżej niż PG-13. O ile u Marvela to jeszcze nawet PG-13 w tych serialach jakoś by przeszło (choćby takie a la "The Shield" i inne seriale FX, gdzie jest krew i wiekszosc bluzgów, ale nie ma faków i cycków), to już brak Rki w filmach na podstawie komiksów Vertigo odzierałby je troche z tego, czym są. Zwłaszcza w Sandmanie, który zderzal brutalnie prawdziwą rzeczywistość z magią (vide "Calliope" albo wlaśnie odcinek z Doctorem Destiny).

Odpowiedz
zombie...możesz śmiało uaktualnić listę

http://hatak.pl/artykuly/oto-oficjalne-plany-na-komiksowe-filmy-warner-bros-i-dc

Odpowiedz
Na razie założyłem temat DCCU :P

Listę uaktualnię jak wrócę później do domu.
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

Odpowiedz
<3

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon